Görüş Bildir
Haberler
'CezaCepte', Trafik Cezalarını Anlık Bildirimlerle Haber Veriyor

'CezaCepte', Trafik Cezalarını Anlık Bildirimlerle Haber Veriyor

Onedio Medya
10.08.2015 - 16:18

“Sürpriz trafik cezalarına son” sloganıyla yola çıkan akıllı telefon uygulaması CezaCepte, kesilen tüm trafik cezalarını anında kullanıcıların telefonuna gönderiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Araç sahiplerinin en büyük sorunlarının başında haberi bile olmadıkları trafik cezaları geliyor. Bu sorunu çözmek için harekete geçen genç girişimciler CezaCepte uygulamasını geliştirdi. iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara indirilebilen CezaCepte uygulaması, araç sahiplerine trafik cezalarını anında bildiriyor. Bu sayede araç sahipleri sürpriz trafik cezalarıyla karşılaşmıyor, gecikmeden dolayı faiz ödemiyor. Hatta, trafik cezalarını anında haber veren CezaCepte, erken ödemelerde kullanıcılarına yüzde 25 tasarruf ettiriyor. Sadece trafik cezası değil, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV),  Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) gişelerinden bakiyesiz geçişler de telefona gönderiliyor.

CezaCepte uygulamasını App Store ve Google Play'den indirdikten sonra plakanızı, TC kimlik no ve araç tescil tarihinizi girmeniz gerekiyor. Bundan sonra ise herşeyi CezaCepte uygulaması yapıyor. Aracınız ile ilgili tüm ödemeler, ödeme tarihinden önce ve sonra belirli aralıklarla akıllı telefonunuza gönderiliyor ve faize girmeden hemen önce size hatırlatıyor. Buna ek olarak geçmiş ödemelerinizi de CezaCepte uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz.

Tasarruf ettirecek

CezaCepte kurucularından Serdar Öztürk, uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu ifade ederek, '2014 yılında araç sahiplerine 3 milyar liralık ceza kesildi. Araç satışlarına oranla bu rakamın 2015 yılında da artması bekleniyor. Birçok sürücü ise kesilen cezaları ise çok sonradan öğreniyor veya ceza kesildiğini unutuyor. Faize giren trafik cezaları katlanarak artıyor. CezaCepte uygulaması tam da bu noktada devreye giriyor. Trafik cezası kesilen araç sahiplerine belirli aralıklarla cezalarını hatırlatıyoruz. Hatta ceza kesildikten sonra 15 gün içinde ödeyen araç sahipleri ise yüzde 25 indirimli olarak ödeme yapabiliyor. Böylelikle hem unutulan cezaların önüne geçmeyi hem de araç sahiplerinin cezalarını daha erken ödemesiyle tasarruf etmesini sağlıyoruz' dedi.

CezaCepte uygulamasını iOS için buradanAndroid için buradan indirebilirsiniz.

Teknokulis

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0