Görüş Bildir
Haberler
Cerattepe'de Madene Yürütmeyi Durdurma Kararı

Cerattepe'de Madene Yürütmeyi Durdurma Kararı

25 Aralık yolsuzluk soruşturmasında adı geçen ve bir ses kaydında, ‘Milletin a… koyacağız’ dediği öne sürülen işadamı Mehmet Cengiz’e ait Cengiz Holding’in, dünyanın 100 doğal ormanından birinin bulunduğu Cerattepe’de yapmayı planladığı bakır maden işletmesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

280 Kişi ve Kurum Dava Açmıştı

280 Kişi ve Kurum Dava Açmıştı

Artivnlilerin Cerattepe nöbetinden bir kare Fotoğraf: @yesilartvinder

Artvinlilerin yaklaşık 20 yıldır yapımına karşı mücadele ettiği altın ve bakır madeni, bölgeden çekilen Kanadalıların ardından iki yıl önce Özaltın Holding’e ruhsat verilmesiyle yeniden gündeme gelmiş, Özaltın Holding ise bir süre sonra ruhsat aldığı madenin işletmesini Cengiz Holding’e ait Eti Bakır şirketine devretmişti.

İçlerinde Artvin Barosu, Artvin Belediyesi, Yeşil Artvin Derneği gibi tüzel ve özel kişilerin bulunduğu yaklaşık 280 kişi ve kurum endemik bitki örtüsüyle sayılı doğal güzelliklerden Cerattepe’yi bitirecek madene karşı Rize İdari Mahkemesi’nde dava açmıştı.

evrensel.net’te yer alan habere göre, Cengiz Holding’e ait maden için verilen Çevre Etki Değerlendirme raporunun iptali istemiyle açılan davada mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

  • Evrensel
Kaynak: http://www.diken.com.tr/artvinliler-d...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Vn113zte17

Ya iki gün sonra birşey olur karar kalkar bu tip olaylar hep böyle sonuçlanıyor