Cem Yılmaz'dan SMA Hastası Çocuklar İçin Çağrı: 'Pamuk Eller Cebe Bölümü İşin En Kolayı...'

 > 
27PAYLAŞIM

Komedyen Cem Yılmaz, SMA hastası çocuklar için Twitter'dan çağrıda bulundu. Yılmaz ilaç pahalılığına değinerek "Akıl akıldan üstündür. SMA'lı yavrular için ne yaparız, ne yapalım derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var" dedi. 

Öte yandan Yılmaz, Sağlık Bakanlığı'nın salgın sürecinde doktorlar için düzenleyeceği toplantı ve söyleyişilere de ücretsiz katılabileceğini açıkladı. 

Yılmaz takipçilerinden iki dakikalarını ayırmalarını rica ederek duyuru metnini paylaştı 👇

"Dostlarım, iyi, güzel insanlar… Yakın zamanda özellikle bir konuda çok mesaj alıyorum. Çaresiz kaldığım bir hadise olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim.

SMA hastası küçük yavrular…

Aileler her türlü çabayı göstermelerine rağmen bu amansız hastalıkla mücadelede yeterli desteği göremiyorlar. Tedavi, ilaçlar çok pahalı. Evet sen, ben maddi yardım edelim. Elbette olan olmayanla paylaşacak bu böyle.

Ama yetkililerden de rica ediyorum. SMA hastalığı ile mücadele için devletimiz bir bütçe ayırıyor mu? Bu ailelere bir kolaylık bir destek? İlaçların ülkemize getirebilmesi bile işin maddi kısmına çok etki edebilir.

Kulak verdiğim 2 aile de böyle söyledi. Dostlarım ben elimden geleni elbette yaparım.

Sizden hepinizden rica ediyorum, pamuk eller cebe bölümü işin en kolay bölümü. Ben kahramanlık yapayım, şunu şunu yapayım derdinde de değilim.

Akıl akıldan üstündür. SMA’lı yavrular için ne yaparız ne yapalım derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi, zaten kampanya sürdüren 2 kardeşimizi paylaşıyorum.

Bu ailelere moral, maddi destek, fikir verecek, yol gösterecek herkesin, her kurum karşısında saygıyla eğiliyorum. Hepinize sağlık diliyorum."

Komedyen, bu çağrısına gelen çirkin bir yoruma da eleştiride bulundu...

Yılmaz sonraki paylaşımlarında SMA hastalığı ile mücadele eden hesaplara yer verdi...

Koronavirüs ile savaşan doktorlar da Yılmaz'ın gündemindeydi.

Yılmaz Sağlık Bakanlığı'na seslenerek şu ifadeleri kullandı: 

"Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiçbir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir