Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çekilin yoldan, mobil bahçeler geliyor

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Çekilin yoldan, mobil bahçeler geliyor

İnsanların doğa ile etkileşim kurabilmesi için yarı bahçe, yarı makine şeklinde bir tasarım geliştirildi. “The Hortum Machina B.” adını taşıyan tasarımın yakın gelecekte Londra’nın parklarında kendine yer bulması bekleniyor.

Londra College Üniversitesi mimarları yarı bahçe, yarı makine şeklinde bir tasarım geliştirdi. Tasarım, insanların doğa ile etkileşim kurabilmesi için yeni yollar geliştiren İnteraktif Mimarı Laboratuvarı’ndaki bir projenin parçası olarak üretildi. Yaratıcıları tarafından “yeni bir sibernetik yaşam formu” olarak tanımlanan ve “The Hortum Machina B.” adını taşıyan tasarımda, bitkilerden oluşan 12 bahçe modülünü taşımak için bir dış iskelet kullanılıyor. Bitkiler tarafından verilen elektrokimyasal sinyaller, makinenin yönelimini ve hareketliliğinin kontrol ediyor. Bu hareketlilik de makinenin bitkiler için toksik etki yaratacak koşullardan uzaklaşmasını sağlarken, bitkiler için uygun mikro iklim şartlarını bulması için şehir veya parkların etrafında manevra yapabilmesine izin veriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=aixe3IKjjXQ

Kaynak: http://leventkirca.com.tr/cekilin-yol...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?