Görüş Bildir
Haberler
Carlos Latuff Sosyal Medya Sansürünü Çizdi

Carlos Latuff Sosyal Medya Sansürünü Çizdi

Ulaş
06.04.2015 - 18:51

Brezilyalı karikatürist Carlos Latuff, Savcı Kiraz'ın öldürülmesiyle ilgili içerikler nedeniyle sosyal paylaşım sitesi Twitter ve YouTube'a erişim engeli getirilmesini çizdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesiyle ilgili içerikler sebebiyle, sosyal ağlar Twitter ve YouTube'un da bulunduğu internet sitelerine erişim engellendi. Yasaklı içeriği kaldıran Facebook yeniden açıldı.

Carlos Latuff Kimdir?

Brezilya'da yayınlanmış birçok gazetede çalışmış olan Latuff, Brezilya dışında, internet üzerinden yayınlanan Amerikan ve İsrail karşıtı ve Filistin halkını destekleyen karikatür çizimleriyle tanınmakta. Ayrıca çizimlerinin bazı konularında özellikle İsrail-Lübnan çatışmaları ve çatışma sırasında öldürülen Lübnanlı sivillerin görüntülerini, politik çizimlerle ele almasıyla bilinmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ramazan Erdoğan

RTE 'yi gram sevmem ama sanane ulan at siki sen git ülkene bak avrupaya amerikaya bak Türkiye'nin iç içlerine hiçbir yabancının karışmasına izin vermeyiz.

cnsfrd

Sansürü RTE yapmadı diyenler sanırım memlekete karikatürleri çizenden daha uzaklar. karikatürler ise başarılı, doğru ve sade olmuş.

hangi politik konuda olursa olsun her seferinde 10 numara iş çıkartıyor.