Görüş Bildir
Haberler
‘Canlı Bombalar At Oynatırken Kaçak Sarayda Yeni Muhtarlar Seansı Düzenlendi’

‘Canlı Bombalar At Oynatırken Kaçak Sarayda Yeni Muhtarlar Seansı Düzenlendi’

ATKN
19.10.2015 - 21:03

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Türkiye yanıp yıkılırken, canlı bombalar at oynatıp gemi azıya almışlarken kaçak ve karanlık sarayda yeni bir muhtarlar seansı düzenlendi. Üzülerek izliyorum; muhtarlarımızı davet eden, kaçak sarayın nöbetçi alkışçısı şeklinde kullanan kurnaz, ucuz ve sinsi bir akıl devrededir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bahçeli, Twitter hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

'Bir adım sonrasını göremiyoruz, geleceğe bakamıyoruz. Beka derseniz, o yoğun bakımda'

Huzurumuz titrek bir mumun, isli bir gaz lambasının yaydığı silik ve sönük ışığa döndü. Bir adım sonrasını göremiyoruz, geleceğe bakamıyoruz. Beka derseniz, o yoğun bakımda. Toplumsal güven ise ağaçsız yamaçlardan sel sularıyla kayıp gelen toprak gibi, yani tam bir erozyon hali. Türkiye şiddet ve vahşet girdabına kapıldı. Yılların ihmali, gaflet ve ihanetiyle bu cennet vatan cinnet ve cinayet istikametine savruldu. Varlığımızdan intikam için bomba kuşanıyorlar, ruh ve kültür kökümüzden rövanş almak için fitneye bürünüyorlar. Peki, sorumlu kimdir? 

'Maşayı tutan eli merak eden, arayan ise hiç görülmüyor'

Katilin kimliğini araştırıyorlar kartvizitinde yazan örgüt isimlerini soruşturuyorlar. Maşayı tutan eli merak eden, arayan ise hiç görülmüyor. Türkiye yanıp yıkılırken, canlı bombalar at oynatıp gemi azıya almışlarken kaçak ve karanlık sarayda yeni bir muhtarlar seansı düzenlendi.

Üzülerek izliyorum; muhtarlarımızı davet eden, kaçak sarayın nöbetçi alkışçısı şeklinde kullanan kurnaz, ucuz ve sinsi bir akıl devrededir. Muhtarlık 19 Ekim 1829’da kuruldu. Yani neredeyse iki asırdır idari teşkilatlanmamızın ayrılmaz bir parçası; peki layık olduğu seviyede mi? Kaçak saraya gitsin gitmesin,her muhtarımızdan özellikle ricam,kürsülerden duydukları yalan nutuklarına değil kendi durumlarına bakmalarıdır. 

'Muhtarlarımızın şikayetlerini dert eden var mı?'

Muhtarlarımızın, 5490 Sayılı Kanun çıktıktan sonra, yeşeren nakil belgesiyle ilgili sıkıntılarını konuşan var mı?  Etkisizleşen, yetki itibariyle eriyen, kaçak sarayın kapalı salon toplantılarında kullanılan muhtarlarımızın şikayetlerini dert eden var mı? 20 bine yakın muhtarımız emekli değildir ve aldıkları 870 liralık maaşın 440 lirasını Bağkur’a pirim olarak yatırmaktadırlar. Bu hak mıdır?  Muhtarlıkların elektrik, su, doğalgaz gibi giderlerini kim ödüyor, nasıl ödüyor; bu faturalara katlanan muhtarlarımızın nasıl geçiniyor? Tüm muhtar kardeşlerime sesleniyorum; maaşlarınızı 1400 liraya çıkaracağız, ihtiyar heyetine 150 lira huzur hakkı vereceğiz.  

'Muhtarlar oturduktan sonra birisi geliyor, ona buna saldırıyor, yalan konuşuyor'

Köy odaları ve mahalle muhtarlıkları hizmet bürolarının yapım ve zorunlu giderlerini il özel idareleri ve belediyelere yaptıracağız. Muhtarlarımızı belediye toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandıracağız. Ve muhtarların il genel ve belediye meclislerinde temsil edilmelerinin önünü açacağız. Kaçak sarayda toplanan muhtarlar kendilerinin hayrına, ihtiyaçlarıyla ilgili umut verici, heyecan uyandırıcı bir söz işittiler mi? Muhtarlar oturduktan sonra birisi geliyor, ona buna saldırıyor, yalan konuşuyor; sonra arada bir söze girmeler, laf atmalar, hepsi tiyatro

'Muhtarlarımız, siyasi çıkar uğruna kirli senaryolarda oynamayacak kadar şeref sahibidir'

Muhtarlarımız, siyasi çıkar uğruna başkalarının yazdığı kirli senaryolarda oynamayacak kadar şahsiyet, asalet ve şeref sahibidirler. Hava soğuduğunda gölge veren ağaçlar unutulur. Muhtarlarımızı samimiyetle kavramayanlar, gizli planları bittiğinde hatırlamayacaklardır. 

Boşuna dememiş büyük Yunus: “Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen.” Eğriden medet ummak, ateşten su beklemektir.

Kaynak: Devlet Bahçeli (Twitter)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
40
7
6
3
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cayicenadam

son zamana kadar herkes gibi bende seni elestirdim...ama son canli yayin programini sabir ile dinlerim...ben haksizlik etmisim, herkes gibi senin de eksiigi... Devamını Gör

antibağnaz

şu pkk sorununu pkk nın dediğini yapmadan nasıl çözecekler öyle merak ediyorum ki.herkes tutturmuş demokratik çözüm hahaha. adamlar resmen buralar bizim ülke... Devamını Gör

Valla billa, adam amq helal lan saksı felan mı(!) Dustu kafasina bazi yerde doru kelam ediyo valla son 2- 3 haftada oyları artırdı bu Man... ama genede güldû... Devamını Gör