Görüş Bildir

Çamlıca Camii İnşaatındaki 30 İşçinin Eylemi Sona Erdi

Anasayfa > Gündem

Üsküdar'da yapımı devam eden Çamlıca Camii inşaatında, işten çıkarıldıkları gerekçesiyle eylem yapan yaklaşık 30 işçinin eylemi sona erdi.

pbs.twimg.com

Caminin minaresine, çatısına ve vinçlerin tepesine çıkan eylemciler, olay yerine gelen müzakereci polisler tarafından yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucunda ikna edildi.

Ajanslardan yansıyan görüntülerde bazı işçilerin caminin kubbesine, minaresine ve vinçlerin tepesine çıktığı görülüyor

Ajanslardan yansıyan görüntülerde bazı işçilerin caminin kubbesine, minaresine ve vinçlerin tepesine çıktığı görülüyor
www.diken.com.tr

Eylem, Üsküdar'da yapımı devam eden Çamlıca Camii inşaatında saat 15.00 sıralarında gerçekleşti. İddiaya göre, bir süredir inşaatta çalışan yaklaşık 30 işçiye, yüklenici firma yetkilileri tarafından, işten çıkarılarak tazminatlarının ödenmeyeceği söylendi. Bunun üzerine işçiler eylem yapma kararı aldı. İşçiler, caminin minaresine, çatısına ve vinçlerin tepesine çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve tedbir amacıyla ambulans sevk edildi.

2 saatte ikna edildiler

2 saatte ikna edildiler
pbs.twimg.com

Müzakereci polisler de olay yerine gelerek işçilerle görüştü. İşçilerin eylemi, müzakereci polislerin yaklaşık 2 saatlik ikna çabasının ardından son buldu. İşçiler de çıktıkları yerlerden aşağıya indi.

Şantiye alanında bir süre yetkililerle ve polislerle görüşen işçiler, gazeteciler ile görüşmeyi kabul etmeyerek inşaat alanından ayrıldı.

Eylem DHA kamerasına böyle yansıdı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
13
8
5
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?