Çalışmalar Hâlâ Sürüyor: 70 Metrelik Kuyuya Düşen Köpek 10 Gündür Mahsur

-
Abone ol

Beykoz'da sondaj için açılan ve daha sonra kapatılmayan yaklaşık 30 santimetre çapında ve 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen köpeği kurtarma çalışmaları sürüyor. Büyüme çağındaki köpek 10 gündür kurtarılmayı bekliyor...

Beykoz Dereseki Mahallesi'nde sondaj için açılan yaklaşık 30 santimetre çapında 70 metre derinliğindeki kuyuya 10 gün önce yavru bir köpek düştü. İhbar üzerine itfaiye ekipleri ve hayvanseverler yavru köpeği kurtarmak için seferber oldu.

İtfaiye ekipleri bir insanın giremeyeceği genişlikte olan derin kuyudaki yavru köpeği kurtarmak için bütün yolları deniyor. Ekipler yağmur ve hava şartlarından etkilenmemesi için yavru köpeğin düştüğü kuyunun üstüne çadır çekti. Durumu öğrenen hayvansever de olay yerine giderek kurtarma çalışmalarına katıldı.

Köpek, kuyuya sarkıtılan kamera sayesinde net olarak görüntülendi.

İtfaiye ekipleri ellerindeki teknik imkanlarla kuyuya teleskobik kameraları salarak yavru köpeğin yerini tespit etti. Ekipler yavru köpeğe su ve yiyecek verdi.

Kurtarma çalışmalarına AFAD ekipleri de katılıyor

"AFAD'ın dahil olmasıyla daha profesyonel bir çözüm bekliyoruz"

Çalışmaları yakından takip eden Hayvan Hakları Konfedasyonu İstanbul Koordinatörü Barış Şengün dün yaptığı açıklamada "Bugün dünden farklı olarak 7. günde olmamız ve AFAD'ın da çalışmalara dahil olması. AFAD'ın dahil olmasıyla daha profesyonel bir çözüm bekliyoruz. İmkanlar ve teknik alet bakımından AFAD daha üstün bir kurum. Doğrudan başbakanlığa bağlı olması da imkanların geniş olmasını sağlıyor" ifadelerini kullanmıştı.

10 gündür kuyuda mahsur olduğu belirtilen köpeğin hala sağlıklı olduğunun altını çizen Şengün, “Fakat hayvan büyüme çağında olduğu için içeride geçirdiği her gün onun ve bizim için dezavantaj. O nedenle aç bırakmaya, hayatta kalabileceği kadar yemek ve su vermeye çalışıyoruz. Çalışmalar sürüyor. İnşallah bugün güzel bir haber vereceğiz” diye konuştu.

Köpeği kurtarma çalışmaları sürüyor.

Sosyal medyada köpek için para lazım olduğu haberlerine Barış Şengün'den cevap geldi

Yavru köpek Twitter ve Ekşi Sözlük'ün de gündeminde

Yavru köpek Twitter ve Ekşi Sözlük'ün de gündeminde
Yavru köpek Twitter ve Ekşi Sözlük'ün de gündeminde
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir