Büyüleyici Olduğu Kadar Tehlikeli Olan Alışılmışın Dışında Bir Bitki: Güneş Gülü

 > 
44PAYLAŞIM

Drosera yani 'Güneş Gülü' bitkisi alışılmışın dışında etobur bir bitki. Bu harika fotoğraflar ise Joni Niemelä isimli bir fotoğrafçı tarafından makro fotoğraf tekniği ile çekilmiş. 

Sanatçı hakkında daha fazla bilgi için:

Facebook | Instagram

Kaynak: http://www.thisiscolossal.com/2015/07/ca...

Joni Niemelä fotoğraflardaki detayları ortaya çıkarmaya bayılan Finlandiya doğumlu bir fotoğrafçı.

Fotoğrafçının en büyük tutkularından biri ise ''Güneş Gülü'' isimli yapraklarındaki sıvı sayesinde böcek, kelebek hatta küçük fareleri bile yiyebilen bir bitki.

Sıvı ise şöyle işliyor: Bu bitkinin üzerine yiyebileceği bir şey konduğu zaman, bitki sıvıyı salgılıyor ve canlı yapraklara yapışıyor.

Eğer hayvanlar kaçmak için çaba gösterirse, sıvı bu sefer daha yoğun bir şekilde salgılanıyor ve en sonunda dokunaçlar, avının üzerine doğru geliyor ve içeri doğru bastırıyor

Joni, bu fotoğrafları makro fotoğrafçılık tekniği ile çekmiş ve zaten ilginç bir yapıya sahip olan bitki, iyice mistik ve büyüleyici bir havaya bürünmüş.

Joni şöyle diyor: '' Güneş gülleri beni daima etkilemiştir. Uzun zamandır bu uzaylıya benzeyen bitkilerin fotoğraflarını çekiyorum ve bence fotoğrafların renk tonları ve teması, bu bitkilerin gerçek yüzünü oldukça iyi yansıtıyor. ''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feyk

etcil bitkiler her zaman etkiliyici gelmistir. bu turlerle bir paludaryum yapmak istiyorum ama bir turlu firsat olmadi.

harley-quinn

UuUu Baby büyüleyicii hele zehri etkileyici kullanışı .

Görüş Bildir