Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Büyük Bir Şehirde Yaşamanın Hiç Kolay Olmadığına Kanıt Niteliğinde 15 Durum

-

Büyük bir şehirde yaşamak uzaktan güzel görünüyor olabilir ancak yaşamaya başladığınız anda sizin için zorlu dakikalar başlıyor demektir. Gerek sinirleriniz gerekse sabrınızla oynanır. Biz de sizler için bu durumları derledik. İşte karşınızda, büyük bir şehirde yaşamanın zorluğunu gösteren 15 durum...

1. Eğer işinize/okulunuza uzak bir yerde oturuyorsanız, oldukça erken bir saatte uyanmalısınız.

Çünkü gideceğiniz yere geç kalmamak için mümkün olduğunca erken yola çıkmanız gerekecek.

2. Yetişmeniz gereken toplu taşıma araçları vardır, bu sebeple zamanı iyi kontrol etmelisiniz.

Vaktinden önce kalkanları saymıyoruz bile...

3. Bir yerden bir yere gitmek için beklemeniz gereken uzun bir kuyruk vardır.

Ya da hemen o anda binebilecekleri insan üstü kalabalık olan bir toplu taşıma aracı...

4. Her şeye rağmen bindiğiniz toplu taşıma araçlarında insanlarla resmen akraba olursunuz.

Özellikle iş saatlerinde bu durum resmen bir işkence durumuna geçer.

5. Özellikle yolculuk sırasında insanlar oldukça gergin olur ve bir anda öfke patlaması yaşarlar.

Yani insanlar sarmaya yer arıyor gibiler, onlara uyduğunuz anda kavga çıkması muhtemel.

6. Toplu taşıma kullanmayıp kendi araçlarınızı tercih ederseniz ise yoğun bir trafikle boğuşursunuz.

O yol haritasının rengi hep koyu bir kırmızıdır...

7. Her ne kadar fark etmiyor olsanız da, yoğun bir hava kirliliğine maruz kalırsınız.

Fark etmiyor olabilirsiniz çünkü bu durum hayatınızın bir gerçeği haline gelmiştir. Ancak şehirden uzaklaştığınızda gerçeğin farkına varırsınız.

8. Salgın hastalıklara daha kolay yakalanırsınız ve hastanelerde büyük kuyruklara da sebep olursunuz.

Her açıdan bir problem anlayacağınız.

9. İş imkanı her ne kadar çok olsa da, iş arayan insanlar da bir o kadar çoktur.

Bu yüzden iş bulma süreniz uzar da uzar. Bu durum her geçen gün daha zor bir hal alır sizin için.

10. Oturduğunuz evden taşınmak isterseniz büyük bir problem sizi bekliyordur. Ödemeniz gereken yüklü bir kira ya da yeni bir eve taşınma masrafı...

Bu yüzden isteklerinizi bir süre ertelemeye çalışırsınız. Eğer taşınmak sizin için bir zorunluluksa da, sizi zor zamanların beklediğini söyleyebiliriz.

11. Yaşam pahalılığı yediğiniz yiyeceklerde bile kendini gösterir. Alternatifiniz boldur evet ama pek de ucuz olduklarını söyleyemeyiz.

12. Eğlenmek için gittiğiniz mekanlarda bile dikkatli olmanız gerekli. Bu durumu söylemekten hiç hoşlanmıyoruz ama gerek taciz gerekse mekan kavgaları çok arttı bu dönemde.

13. Her yerin giderek bina dolmasından dolayı neredeyse gökyüzüne bile hasret kalırsınız.

Çok üzücü bir durum fakat gerçek bu ne yazık ki. Giderek artan nüfus sebebiyle her geçen gün biraz daha fazla binalaşma söz konusu.

14. Eğer şehrinizde altyapı sorunları varsa, yağmur gibi ufak bir doğa olayı bile sizin için eziyet olabilir.

Metro duraklarını sular basabilir ya da kaldırımda yürüyemeyecek duruma düşebilirsiniz. Araçlarınız yolda kalabilir hatta sürüklenebilir bile.

15. Ve son olarak, yaşadığınız tüm olumsuzlukları düşününce bile mutsuz olabilirsiniz.

Büyükşehirde yaşamak gerçekten oldukça zor. İyi bir maddi kaynak ve her şeyden önce bolca sabrınız olmalı. Eğer bunlara sahip değilseniz sizi zor günler bekliyor. Daha doğrusu hepimizi!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Türkiye’nin her büyük şehiri bu şartlarda değil çok şükür. bu anlattığınız metropol istanbul için geçerli. eskişehir de büyükşehir statüsünde bir il ama hiç böyle sorunları yok.

bykzlt

İstanbul için; gürültülü olması, her an her yerden çıkabilecek şantiye kamyonları ve bu kamyonların sebep olduğu kazalar kaybedilen insanlar, inşaatlardan yayılan toz duman, toplu taşımalarda ve trafikte şahit olacağınız kavgalar, estetikten yoksun yüksek beton yığınları, en ufak yağmur ve karda yolların tıkanması, her fırsatta dolandırmaya kandırmaya çalışan esnaf tipleri, hırsız yankesici psikopatların çokluğu ve güvenlik sorunu, bir kazaya kurban gitme olasılığının yüksek olması, park sorunu, sis yaşandığında vapurların çalışmamasından dolayı marmarayın, metro ve metrobüsün kitlenmesi say say bitmez

makinistfanlari

Başlıkta büyük bir şehirde yazıyor ama bir İstanbullu olarak bu durumlar sadece İstanbulda var, Ankara İzmir vs. bu şehirlerde trafiğe takılsan en fazla 40 dakika taş çatlasın 1 saat kaybediyorsun. Okulun-iş yerinin 30-40 kilometre uzakta olup yine de şehrin içinde olması durumu da başka şehirde yok.

doctor-what

belki altyapı sorunları dahil edilebilir zira ankarada kızılay ulus gibi köklü fakat sık kullanılan yerlerde yağmur yağdığında durum vahim oluyor

Görüş Bildir