Burnunu Sokmadığı Konu Kalmayan Yeni Akit Şimdi de Son Günlerde Çok Konuşulan 'Bir Başkadır' Dizisini Hedef Aldı

454PAYLAŞIM

Ay bir siz eksiktiniz tam oldu!

Son günlerde Netflix'in Türk yapımları arasında yerini alan Berkun Oya'nın senaryosunu kaleme aldığı ve yönettiği "Bir Başkadır" isimli dizi epey konuşuluyor.

Genel olarak dizi beğenilse de elbette her çalışmada olduğu gibi eleştiri yağmuruna tutan, çeşitli analiz yapanlar da vardı. Bu tabir-i caizse Allah'ın emri gibi bir şey.

O analizlerden birini biz de yaptık. Eda arkadaşımız böyle bir içerik hazırladı. Okumanızı öneririm;

Herkesin İşi Gücü Bırakıp İzlediği, Ortalığı Karıştıran "Bir Başkadır" Dizisinin Analizini Okumalısınız - onedio.com
Herkesin İşi Gücü Bırakıp İzlediği, Ortalığı Karıştıran "Bir Başkadır" Dizisinin Analizini Okumalısınız - onedio.com

Tabii böyle elle tutulur analizler ya da eleştirilerin yanında bir de algısını tamamen farklı bir yöne odaklayıp çapsız sözlerle eleştiri yaptığını zannedenler de var. Onlardan biri de tahmin edeceğiniz üzere Yeni Akit!

Yeni Akit gazetesi "Şerefsizlik, alçaklık" gibi ifadeler kullandığı dizideki bir sahneyle ilgili haber hazırladı.

Akit'in muhteşem ötesi beyni, Meryem'in temizliğe gittiği evin sahibi Sinan'ın Meryem'in banyo çekmecesindeki başörtüsünü kokladığı sahneyi skandal olarak yorumladı.

Durumu o kadar abarttılar ki sahnenin sosyal medyada infial yarattığını bile haberlerinde yazdılar. Halbuki bu infial durumunu hissetmedik biz.

Başörtüsü’nün cinsel bir obje olarak kullanıldığını, dizinin milli ve manevi değerleri hedef alan ahlaksız bir yapım olduğunu söyleyecek kadar da gaza geldiler.

Okumak isterseniz haberin linki burada: Yeni Akit

Sanırım dizinin Netflix'te yayınlanmış olması Yeni Akit için bile tek başına bir ahlaksızlık sebebi. Zira bu dizinin herhangi bir yerinde milli ve manevi değerleri zedeleyen bir sahne ben görmedim.

Gerçeklerden bi' haberler çünkü dış dünyada şerefsizlik olarak adlandıracağımız tonla şey yaşanıyor. Hangisine bir tane "ahlaksızlar" diye başlık atmışlar?

Diziyi gerçekten baştan sona izlemedikleri çok belli. Dizinin konusundan, verdiği mesajlardan çok uzak bir algıyla yine haber üretmişler. Ben daha fazla diyecek söz bulamıyorum. Yorumu size bırakıyorum...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the-wizard

akit'i ciddiye almanın bi mantığı yok kendi yağlarında kavruluyorlar işte, kitlesi belli, çapı da belli.

ercannedio

Bu bir başkadır dizisinin herkes kıyısından köşesinden reklamını yapıyor. Çok yapay bi dizi ya. Tamam oyunculuklar çok iyi ama senaryo tırt ve zorlama. Bitlis'li zihinsel ve fiziksel engelli adamın kulağında küpe var. Öbürü psikolog olmuş ama türbanlı hastam oldu benim diye kendi psikologluk olmuş falan dshfhds

liberalcentrism

İyi de adamlar bu konuda haklı adam tuvalette başörtüsünü koklayıp attırıyordu. Ancak başörtüsünün ne kutsiyeti var onu anlamadım. Gerçi insanı horgörüp metayı kutsayan kafa bunlar normal.

nazif-isaki1

S*ktirin gidin ya. Kaybolun, yok olun. Arap yalamalari sizi.

nazif-isaki1

Tek dogru, dizi gercekten cok kötü.

ali-riza-kurt

sen de amerika yalaması mı oluyorsun bu şekilde?

nazif-isaki1

Neden?

smyrnaperisi

NEDİR BU ''BİR BAŞKADIR'' REKLAMCILIĞI? TAMAM EDİTÖRCÜM DİZİYİ İZLEMİŞ VE BEĞENMİŞ OLABİLİRSİN AMA ISRARLA HERKESE İZLETME ÇABAN NEDEN ? BİN TANE İÇERİK YAPTIN DİZİYLE ALAKALI YETMEZ Mİ?

pastell

İzmir'li, belli ki herkese izletmek istiyor diziyi editör.

smyrnaperisi

prim mi alıyor ki?

araknenin-sanat-aski

Çünkü bu sitede genellikle gündemdeki olaylarla ilgili içerikler hazırlanıyor. "Bir başkadır" da çok izlendiği ve ilgi çektiği için fazladan yer alıyor. Zaten bu içerikte de bir gazetenin dizi hakkında yaptığı haber ile ilgili. Ayrıca ben pek zannetmiyorum ama prim de alabilirler, halkı yalan yanlış haberlerle manipüle etmedikleri ve yasadışı söylemlerde bulunmadıkları sürece hiçbir sorun olmaz. Çok rahatsız oluyorsanız okumayabilirsiniz.

Görüş Bildir