Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Burçları Tanrıça Formunda Resimleyen Tasarımcıdan 12 Muhteşem İllüstrasyon

-

Emilee Petersmark'ın çizdiği burç resimlerini takdir etmek için yıldızlara inanmaya gerek yok. "The Accidentals" adlı bir grup, bu projeyle 2017'de bir araya gelerek, Emilee'den bir yıl boyunca burçlar kuşağına dayanan 12 poster yaratmasını istedi. Emilee de onlara efsanevi tanrıçalar olarak hayat verdi. 

"Aslında önceden burçlara karşı ılımlıydım, kendi burcumu takip ediyordum sadece. Ama dürüst olmak gerekirse, bu projeyle burçlar kuşağına oldukça aşina oldum. Bu benim için büyük bir girişimdi ama aynı zamanda da profesyonel bir sanatçı olarak büyümem için önemli bir fırsattı. Yorucu ve tatmin edici bir deneyimdi."

Kaynak: https://www.boredpanda.com/female-zodiac...

1. Koç Burcu

Koç burcu tanrıçasını, Başak burcunun yetişkin bir versiyonu gibi tasarladım. Bu posterdeki tanrıçanın tavrı daha olgun. Ona daha vahşi ve cadı gibi bir his vermeyi planlıyordum. Başak burcunun yumuşak sonbahar ışıltısını aldım ve işin içine biraz neon ekledim."

2. Boğa Burcu

Boğa burcu tanrıçasını tasarlarken, aktivist Emma González'den ilham aldım. Boğa'nın uğursuzluklar karşısında belirgin bir güçlülüğe sahip olmasını istedim."

3. İkizler Burcu

"The Accidentals bu ay batıya gidiyordu, o yüzden İkizler burcu tanrıçası için çöl temasından gitmeye karar verdim. Açıkçası bu biraz zamanımı aldı, çünkü çizdiğim ikizlerin son derece güçlü ve rüstik taçlarıyla neredeyse muhteşem görünmelerini istiyordum."

4. Yengeç Burcu

"Bu ay The Accidentals, Electric Forest Festivali'nde sahne alacaktı. Bu festivale sadece bir kere gitmiştim ve karanlık ormanın ortasında parlayan tüm neonları sevdiğimi hatırlıyorum. Yengeç burcu tanrıçasını çizerken, gecenin ortasındaki uçsuz bucaksız bir dünyada bir şeyleri bulma duygusunu yakalamak istedim.”

5. Aslan Burcu

“Bu tasarım çok zordu, çünkü aynı zamanda The Accidentals'ın Odyssey albümünün kapağı olacaktı. Bir yolculuğun başlangıcı gibi hissettirmek istedim. Aslan burcu tanrıçası da önemli bir şeyin peşinden gitmek üzere kahramanlık yapıyor gibi olmalıydı. Grup ve ben; doğal, dünyevi unsurları ve uzay boşluğunu birleştiren bir şey yaratmak için yoğun bir şekilde iş birliği yaptık.”

6. Başak Burcu

Başak burcu genellikle bakire olarak tasvir edilir, bu yüzden Başak burcu tanrıçasını daha genç yapmaya çalıştım. Bu posterdeki ilk denemem bakireyi çok ürkek göstermişti, bu yüzden ona biraz daha farklı bir duruş vermek istedim."

7. Terazi Burcu

“Aslında Terazi burcu tanrıçasının tasarımını Lady Justice taslaklarından almıştım. Bu çizimi hiçbir şekilde siyasi olarak adlandıramazken, Lady Justice'ı siyahi bir kadın olarak çizmek bilinçli ve sivri bir tercihti.”

8. Akrep Burcu

“Başından beri, burç tanrıçalarından birini dövmeli çizmeyi istiyordum. Bu geleneksel Polinezya esintili dövme ile Akrep burcu tanrıçasını ilişkilendirmek istediğim şık ve neredeyse modern unsurları yan yana getirmek için çok iyi bir yol oldu."

9. Yay Burcu

“Gerçekten bu çizim için farklı bir açıdan bakmak istiyordum, ama fark ettim ki ok ve yaysız bir okçu tasvir edilmesi epey zor. Yay burcu tanrıçasını insan başlı bir at olarak tasvir etmek istemiştim, geleneksel temsili ile at iskeleti başlığını birleştirmeye çalıştım. Onu kendi yiyeceklerini avlayan ve destansı savaşlarda savaşan birinin yaşam tarzına uygun bir vücut tipiyle tamamlamaya karar verdim."

10. Oğlak Burcu

“Bu projeyle ilgili en güzel şey, burçlar hakkında bilgi edinmekti. Oğlak'ın bir deniz keçisini sembolize ettiğini öğrendim (Aslında kökeni Sümerlerdeki bilgelik, yaramazlık ve yaratılış tanrısına dayanıyor). Oğlak burcu tanrıçasını çizerken, deniz keçisinin yumuşaklığıyla çatışan bir unsur yaratan zıpkınla birlikte bulanık ve rüyadaymış gibi bir his oluşturmasını istedim.”

11. Kova Burcu

"Üst üste üç okyanus temalı afiş yapmamaya karar verdim, bu yüzden Kova burcu tanrıçasını çizerken çöl temasından gittim ve yaratılış miti gibi hissettirmesini istedim. Mısır tanrılarını ve dev Mısır anıtlarını anımsatmak istedim.”

12. Balık Burcu

“Diğer posterlerin birkaçında, kadın figürlerini daha güçlü ve ruhani hissettirmek için boyutu ve perspektifiyle oynamıştım. Balık burcu tanrıçası için hazırladığım posterde, kadın figürünün balıklar tarafından gölgede bırakılmasını, diğer burçlara göre daha fazla insan hissini uyandırmasını ve balıkların da derin deniz canavarlarını anımsatmasını istedim."

Emilee bu proje için bütün yılını harcadı. Ama ortaya çıkardığı bu muhteşem çizimler kesinlikle buna değdiğinin bir ispatı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blackfrost

yalnız kapaktaki semboller yine homestuck'tan editor bilerek mi homestuck seçiyorsun yoksa denk mi geliyor ya?

psychic.girl92

muhteşem olmuş

aerialz

#11 allah cezamızı vermiş bizim. adında hayır yok çiziminde hayır yok. çizen bile tötünden element uydurup çizebilmiş.

semih-kurnaz

Kova nedir ya yok maşrapa öyle burç ismimi olurmuş

ugur_ozdemir

gerçek adı saka zaten burada kova olarak söyleniyor.

pelin-dayi

sanırım oğlak burcu sevgilisini falan elinden almış bu nedir ya göbekli bir yerleri sarkmış tanrıça mı olur??

kajaraintownesadrianokeen

Hayırdır?! Hollywood vücut standartları kişinin hayal gücüne de mi müdahele ediyor?!!!

pelin-dayi

tanrıça deyice akla güzellik kusursuzluk güç cazibe vs gelir ve hep bu şekilde tasvirlenmiştir. diğer burçları da zaten bu şekilde çizmiş. tabiki tanrıça figürüne yeni bir form kazandırmak isteyebilir sanatçı ama çalışmasında böyle bir bütülük yok. Yani duyarını az ötede kas.

kajaraintownesadrianokeen

Güzellik,kusursuzluk bunlar vücut ölçüleriyle belirlenebilecek şeyler değil! Eski zamanlarda yapılan tanrıça heykellerine bakarsan hepsi geniş vücutlu,büyük hatlara sahiptir!Ayrıca bu duyar kasmak değil genellemelere karşı gelmedir!

pelin-dayi

Şu basit konuda seninle uzun süre tartışabiliriz ama hayal ürünü bir şey için gerçekten gerek yok Benim beğendiğim bana estetik gelen tanrıça figürü bu seninki farklı olabilir. Sen super kahraman, melek, ejderha gibi gerçek olmayan şeyler için yapılan genellemelere karşı gelmeye devam et savaşında başarılar. iyi günler.

Başlıklar

Başak BurcuBurçİkizler BurcuMısırUzayastrolojibaşak burcuboğa burcuburçlarkoç burcutattooterazi burcuyay burcuyengeç burcu
Görüş Bildir