Burası Laik Bir Ülke! Şort Boyu Ölçmeye Kalkışan Polislere Hakan Ural'dan Suç Duyurusu!

-

T E H L İ K E N İ N    F A R K I N D A   M I S I N I Z ?

Hakan Ural'ın sunduğu Aramızda Kalmasın isimli magazin programında bugün ilginç bir şekilde magazin dışı bir konu gündem oldu.

Çoğunuzun bildiği üzere Hakan Ural ve ekibi, bu programda genelde ünlülerin yaşamlarını inceliyor ve yorumluyorlar. 

Fakat bu defa konu farklıydı. Hakan Ural'ın paylaştığı olayın öznesi ünsüz bir kadındı. Sizin gibi, bizim gibi bir kadın.

Evet, bu haber yine bir kadının giyimi yüzünden tacize uğramasını içeriyor. Buna maalesef ki artık şaşırmaz olduk!

Zira ülkemizin pırıl pırıl gençlerine, üretken ve çalışkan vatandaşlarına "şort giyiyor, şeytan" gibi mazeretlerle fiziksel şiddete kadar varan iğrenç saldırıların artışını son yıllarda dehşet içerisinde izliyoruz.

Ve bu saldırıları yapanların da doğru düzgün cezalar almaması, elbette ki bu karanlık zihniyeti cesaretlendiriyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kadınları, sokaklarda tedirgin yürüyor.

Oysa cinsel saldırının, hiçbir mazereti olmayacağını -Özgecan'ın kışın kalın montuyla katledildiğini, tecavüze uğrayıp öldürülen onlarca çocuğun üzerinde çocuk kıyafetleri olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bu saldırıların ideolojik zemininin fazlasıyla farkındayız. Farkındayız ve tedirginiz!

Tedirginiz çünkü nasıl giyinmemize karar verebileceklerini düşünen insanlar, laik bir devlet altında yaşadığımızı dahi unutup, kanunların onlardan yana olduğunu sanabiliyorlar!

Burası Maalesef Türkiye... Etekten Rahatsız Olan Bir Yolcu Nedeniyle Otobüs Karakola Çekildi - onedio.com
Burası Maalesef Türkiye... Etekten Rahatsız Olan Bir Yolcu Nedeniyle Otobüs Karakola Çekildi - onedio.com

Otobüste gördüğü genç kadının şortundan rahatsız olan, önce sözlü tacizde bulunan ve ardından ısrarla otobüsü karakola çektiren adamı hatırlayın.

Ciddi ciddi "şort giydiği için bir kadını polise şikayet etme hakkı" olduğunu düşünüyordu!

Hele İran gibi dehşet verici bir örnek karşımızda dururken...

İnsanların eşcinsel oldukları için idam edildiği, kadınların baş kapama zorunluluğunun olduğu ve hatta nasıl kapandıklarına dahi karışan ahlak polislerinin ellerindeki yetkilerle halka zulmettikleri korkunç bir sistem.

Yıllarca, İran'da yaşananlara baktıkça laik cumhuriyetimiz için şükrettik. Ama son yıllarda bizim aramızda da "ahlak polisleri" peydah olup insanları taciz etmeye başladıkça, dehşete düşmeye başladık!

Konuya dönelim... Hakan Ural'ın set çalışanlarından bir genç kadın, arkadaşı ile bir kafede otururken şort giydiği gerekçesiyle tacize uğradı.

Kendisini avukat olarak tanıtan biri cafenin işletmecilerine gitti ve cafede oturmakta olan genç kadını göstererek "Bu kadının şortu çok kısa, rahatsız oluyorum, kovun bunları" dedi.

Bu arada olayın geçtiği cafe, İstanbul'da Anadolu Hisarı'nda... Yani kültür başkentimiz, metropolümüz İstanbul'da...

Bakın içine kapanık yapısı ya da muhafazakarlığıyla bilinen küçük bir Anadolu şehrinde değil. İstanbul'da ve İstanbul'un da seçkin bir semti olan Anadolu Hisarı'nda geçiyor bu olay!

Cesaretleri bu kadar büyük yani!

İşletme sahibi ise "ne münasebet, istedikleri gibi giyinirler!" diye tersleyince, bu kişi mekana polis çağırıyor.

Asıl rezalet de burada başlıyor zaten!

Polis, bu yönde hiçbir kanun olmamasına ve dolayısıyla da bu "şikayetçi" adamı laik sistemimizden haberdar etmek yerine... KADINLARIN ŞORTLARININ BOYLARINI ÖLÇMEYE KALKIYOR.

Polisin "Ayağa kalkın! Bakalım şortlarınız ne kadar kısa bakacağız” diyerek genç kadınları zorla ayağa kaldırması üzerine Hakan Ural, bu polislere karşı suç duyurusunda bulunduğunu programında paylaştı.

Bugün şortunuzun kısalığını, hiçbir kanuna dayanmadan ölçme cüretini kendilerinde bulanlar; yarın "saç telin gözüküyor" diye ceza kesen ahlak polislerine dönüşmezler mi?

Nasıl giyineceğimize kimse karışamaz! Böyle bir kanun yok!

Hakan Ural'a bu konuya dikkat çektiği için teşekkür ediyoruz.

Susarak cesaret bulmalarına izin vermeyeceğiz!

Ve tekrarlıyoruz: Şort giymiş insan görmekten rahatsız olanlar, devletin insanların giyimine karışabileceğini sananlar...

Tehlikenin Farkında mısınız? Son Dönemde İyice Kendini Kaybeden Gerici Zihniyetin 26 Vakası - onedio.com
Tehlikenin Farkında mısınız? Son Dönemde İyice Kendini Kaybeden Gerici Zihniyetin 26 Vakası - onedio.com

Yallah Arabistan'a!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
collins-andrew

her önüne gelen polis olursa :)

aritamus

Ondan sonra niye deist oldum

melih-ertas

hep bunlar yüzünden

mert-karabay1

İnsanlar sapık anam SAPIK. Başkasının etek boyu şort boyu, orası dikkatini çekiyor ve kendine hakim olamıyorsan sen zaten açıkça "bozuksundur" kardeş!!! Seni eğitememişler, seni yetiştirememişler, şu hayatta kendine bir faydan olmamış. Şu hayatta; eşcinselliğe, evcil hayvan seviciliğine ya da istediği gibi giyinen özgür bireylere ayrımcılık yapılması ve böyle ipi kopuk itlerin; sağda solda volta atıp, ah kam keserek ahlak bekçiliği yapması ne kadar acı değil mi ya !!!!!!

quentynmartell

iti kopuk artık en son çare olarak polis oluyor. Meslek bu kadar ayaklar altına alındı

kemal-kabal

Namus bekçileri içten içe namussuzun ta kendisidir aslında. NET! Neden bizim aklımıza böyle saçma şeyler gelmiyor? Hani derler ya dervişin fikri neyse zikri de aynıdır, ben bir kadının şort boyundan neden rahatsız olmuyorum? Neden bana normal de ona anormal geliyor? Bana normal gelmesi beni sapık yapmıyor arkadaş sana anormal gelmesi seni sapık yapıyor anlasana!

Görüş Bildir