Burası Maalesef Türkiye... Etekten Rahatsız Olan Bir Yolcu Nedeniyle Otobüs Karakola Çekildi

 > 
11bPAYLAŞIM

Yurdun dört bir yanından basına enteresan haberler yansıymaya devam ediyor. İzmit'te otobüse binen Mehmet T. isimli şahsın, diğer yolcuları kast ederek şoföre, 'Sen bu arkandaki genç kızlarla kaza yaparsın? Böyle olmaz' dediği iddia edildi.

Bununla da yetinmeyen şahıs, aracın karakola götürülmesini istedi...

Otobüste bulunan diğer yolcular ve şoför şahsa tepki gösterdi.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, İzmit Mehmet Alipaşa Mahallesi'nde otobüse binen Mehmet T., sürücüye, "Bu arabayı doğru polis karakolunun önüne çekeceksin" derken, Sert, "Ne oldu, hayırdır?" diye sordu. Mehmet T. ise "Sen bu arkandaki insanlarla, genç kızlarla bu arabayla kaza yaparsın? Böyle olmaz" dedi.

Mehmet T.'ye tepki gösteren sürücü Özgür Sert, aracı polisi merkezine doğru yönlendirdi.

Bu sırada bazı yolcular, yaşlı adama yaptığının ayıp olduğunu söyledi. Sert, otobüsü polis merkezinin önünde durdurdu ve polisleri çağırdı. Mehmet T., araca binen polise, "Ben bu durumdan davacıyım. Bu kaptandan da davacıyım. Genç kızların burada böyle oturmaları bu arabanın kaza yapmasına sebep. Bu kadar ucuz değil ya" dedi. Polis ise Mehmet T.'ye, insan hak ve hürriyetlerini hatırlatarak, "Buna biz karışamayız" yanıtını verdi. Buna rağmen Mehmet T., "Olmaz böyle bir şey" diye tepkisini sürdürdü.

Olayla ilgili konuşan otobüs sürücüsü Özgür Sert: 'Türkiye özgür bir ülke.'

Fotoğraf: Kocaeli Gazetesi

Otobüs şoförü yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Yaşlı diye herkes yer vermek istedi. O geçti en arkadaki koltuğa oturdu. Oturur oturmaz da bağırmaya başladı. 'Böyle kızları arabaya almayacaksın. Sen böyle kaza yaparsın. Sen benim gördüklerimi görmüyorsun. Arabayı karakola çek. Ben şikayetçi olacağım' diye bağırmaya başladı. Ben, 'Amca biz özgür bir ülkedeyiz' diye karşı çıktım. Benim arabama köpeğiyle binen de var, bebek arabasıyla binen de var. Devlet buna bir kanun getirmiş. Biz de o kanun çerçevesinde işimizi yapıyoruz. Sonuçta Türkiye özgür bir ülke"

Olayın sosyal medya yansımaları ise şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir