Bundan Sonraki Olimpiyatlara Eklenirse Ülkemizi Altın Madalyaya Boğacağımız 14 Spor Dalı

32PAYLAŞIM

Biliyorsunuz Rio olimpiyatlarını kendimize göre kısmen başarılı kapattık ama yüzlerce madalya alan ülkelere gıptayla bakıyoruz. Bizim çok iyi olduğumuz alanlar da eklense nolur sanki... Şu dallar olsun var ya altın madalyaları beşi bir yerde yapar tüm sporcularımız bak o derece.

1. Uzun eşek

Tee okul sıralarından antrenmanlı oluşumuz sayesinde olimpiyatlarda rakiplerimize toz yuttururduk, onları bir güzel çökerterek.

2. Deve güreşi

Plaj voleybolunda iyi olamayabiliriz ama deve güreşinde rakip tanımayız. normal güreşin yanında en çok madalya alacağımız alanlardan biri olur.

3. Stalk'lama

İsmi yabancı ama bize asla yabancı değil. Nal toplatırız var ya nal. Şimdiki sevgilinin eski sevgilisinin bir ara hoşlandığı en yakın arkadaşının eski sevgilisinin dayısının ortağıyla açtığı dükkanın kar zarar rakamlarına ulaşacak kadar manyaklarımız var. Seni sana senden daha iyi anlatırız yeter ki bize stalk zamanı ver.

4. Gıybet yapma

Sadece isim verilmesine bakar. O konu neyse artık üzerine öyle gıybet döndürürüz ki hakemler sırf "bunlardan korkulur ha, aman dillerine düşmeyelim" diyerek verir tam puanları.

5. Trip atma

Tamam gülle atmada sporcularımızı ekarte edebilirsiniz eyvallah ama trip atmada bizimle kimse başa çıkamaz. Özellikle kadın sporcularımızın muazzam başarılı olacağı bir dal, adeta bir ata sporu. Öyle ki bu dalda başarılı olmak için diğer ülkeler bizden sporcu devşirirler. Masa tenisinde Çinliler nasıl iyiyse trip atmada da biz, öyle düşünün. Kendisine bile trip atan var memlekette be.

6. Terlik fırlatma

Sadece altın madalyaya değil, gümüş ve bronz madalyaya da ambargo koyacağımız en iddialı dallardan biri. Adeta iğne deliğinden geçirdikleri güdümlü terliklerle annelerimiz uzun yıllar boyunca bu dalda yarışabileceği için Michael Phelps'in kırdığı 2000 bilmem kaç yıllık bireysel rekor da tarihin tozlu sayfaları arasında yer alacaktır.

7. DM'den yürüme

20 km yürüyüşmüş 50 km yürüyüşmüş geçelim bunları. Yürüyüşün en zorlu disiplini budur. Nefes almaksızın, yarınlar yokmuşçasına, sabah akşam demeden yürüyebiliyoruz dm'den. Özellikle cevval erkek sporcularımızla çok çabuk sonuca, yani altın madalyaya ulaşacağımız kesin.

8. İnşaat ve iş makinesi izleme

7'den 70'e en büyük milli tutkularımızdan biri. Saatlerce yemeksiz susuz kalsak bile gözlerimizi ayırmadan izleyebiliriz ben inanıyorum bizim içimizde bu potansiyel var.

Milli takım kafilesi de hazır:

Milli Sporumuz İş Makinesi İzlemenin Engel Tanımadığını Gösteren 15 Görsel - onedio.com
Milli Sporumuz İş Makinesi İzlemenin Engel Tanımadığını Gösteren 15 Görsel - onedio.com

9. Pazarlık yapma

Kullanacağımız tatlı dilin yanı sıra yere doğru eğilerek yapılan, karşı tarafı darmadağın eden sert ve hızlıca el sallama tekniğimizle deviremeyeceğimiz rakip yok.

10. Lafı gediğine koyma

Lafı gediğine koyma
Lafı gediğine koyma

Kimse bizim laf sokma kapasitemizi test etmeye kalkmasın. Diğer milletler en çok bu kategoride kazandığımız madalyalara sinir olacaklardır. Hem laf yiyorsun hem madalya kaybediyorsun daha kötüsü ne olabilir.

11. Metrobüse binme

Start verildiği an diğer yarışmacılar daha hamle yapmadan en stratejik lokasyonu belirlemiş ve konuşlanmış oluruz bile. Yer vermemek için yapılan uyuma taklitleriyle gelsin jüriden artı puanlar.

12. Yaratıcı küfür etme

İtiraf edin başlığı okuduğunuz an aklınıza o dallı budaklı küfürlerden bazıları geldi bile. Burada örnek vermeme hiç gerek yok. Tartışmasız lideriz.

13. Son lokmayla son yudumu denk getirme

Bunu becerebilecek başka bir millet sanmıyorum zaten. Koca yemeğin yanına iki yudum içecek koysunlar yine de her lokmaya eşit pay ederiz ve mutlu sona ulaşırız.

14. Hiçbir şey yapmama

Kore'den Görenleri Şaşırtan Yeni Spor Dalı: Hiçbir Şey Yapmamak - onedio.com
Kore'den Görenleri Şaşırtan Yeni Spor Dalı: Hiçbir Şey Yapmamak - onedio.com

Korelilerin bulduğu bir spor olabilir, ama bu alanın da en iyisi kesinlikle biziz ve biz kalacağız. Bizzat ben bile birinciliğe ambargo koyabilirim. Korelilerin yürekleri varsa bizimle kapışsınlar. Olimpiyatlara eklensin, 2020 Tokyo'da görüşürüz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kisi

hepsinde yine başarısız oluruz. bu dallarda yarışacak sporcularla ilgilenen yetkililer bilgisiz, mantıksız vb. insanlar olacak yine. sporcuların gelirleri düşük olup spora konsantre bir hayat yaşayamayacaklar. gene en tanıdık bilgisiz hoca eğitecek. düzgün eğitim ve idman yapacak yer sıkıntısı olacak. aile desteği yine düşük olacak. isanlar sporla değil sporcunun ne giydiği ile ilgilenecekler. gittikleri müsabakalarda başlarına gelmeyen aksilik kalmayacak vb....... spora adam akıllı destek veren ülkeler yine toplayacak madalyaları; biz de yeni yarışma türleri arayacağız, espiriler yapıp, k.çımızın üstüne oturacağız.

darkstory

Ne diyosun

kutsal-kase

İŞ ARABASI ZILEME BAYANLARIMIZDADA VAR :d

afedersiniz-sivri-dilli

kesintisiz dizi ve acur izleme rekoru

cimengozlunuz

Stalk gıybet ve insaat makinesi favorilerim ama iş makinesi bulamayınca da nakliyat kamyonları izlediğim dogrudur

nekibuki

sende ağır işsizmişsin be kardeş :)

patrick

#12 de bildiğin sesi duydum

Görüş Bildir