Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

22PAYLAŞIM

Konutta Yüzde 15'lik Devlet Desteği Nasıl Alınacak?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 10. Ekonomik Kalkınma Planı'nı açıkladı. Davutoğlu, "Kıdem tazminatı sisteminde yaşanan sorunların çözümü amacıyla ilgili sosyal taraflarla istişare halinde gerekli mevzuat düzenlemelerini yapacağız. İşsizliksigortasından yararlanma koşullarını esnetmek ve yararlanma sürelerini arttırmak için mevzuat çalışması yapacağız" dedi. Konutta yüzde 15'lik devlet desteği nasıl alınabilecek sorusu ise bugün yanıt buldu. Bankada açılacak konut hesabına para yatıran kişi 5 yıl sonunda yüzde 15'lik devlet katkısı alabilecek.

Haberin Tamamı İçin:

AİHM'deki Perinçek Davasının İlk Duruşması Görüldü

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in 1915 olaylarına ilişkin açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlâl kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüştü.

AİHM'nin temyiz organı olarak görev yapan 17 yargıçtan oluşan Büyük Daire, kararını ileri bir tarihte vermek üzere erteledi.

Haberin Tamamı İçin:

Öğretmen Atamasının Yapılacağı Alan ve Kontenjanlar Açıklandı

Öğretmen ataması yapılacak alanlar ve kontenjan MEB'in internet sitesinden açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama, Milli sporcuların ataması ve atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere, 29 Ocak 2015- 4 Şubat 2015 tarihleri arasında başvuru alınacağını açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

Türkiye'de İlk: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı

ABD'den alışkın olduğumuz ve "Beyaz Saray Sözcüsü" diye bildiğimiz görev Türkiye'de de hayata geçti. Josh Earnest'in ABD'de yaptığı göreve Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın getirildi. Kalın, bugün Saray'daki ilk basın toplantısını yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Türkiye'nin 2014 Yılındaki Nüfusu Belli Oldu

Türkiye'nin nüfusu 2014 sonunda 77 milyon 695 bin 904 kişi oldu. Türkiye’de ikamet eden nüfus 2014 yılında, bir önceki yıla göre 1 milyon 28 bin 40 kişi arttı.

Haberin Tamamı İçin:

İbrahim Adnan Saraçoğlu, Erdoğan'ın Başdanışmanı Oldu

Hazırladığı bitkisel kürlerle tanınan biyoteknoloji ve mikrobiyoloji uzmanı Prof. Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı’na atandı.

Haberin Tamamı İçin:

Hizbullah İsrail Askeri Aracını Vurdu

Hizbullah Lübnan'dan fırlattığı roketle sınırı yakın bir İsrail askeri konvoyunu vurdu. İsrail ordusu iki askerinin öldüğünü duyurdu. İsrail'in karşı saldırısında ise bir BM barış gücü askeri öldü.

Haberin Tamamı İçin:

Son Araştırma: İstanbul'u Adalar Fayı Tehdit Ediyor!

Boğaziçi, İTÜ ve Yıldız Teknik’ten bilim insanları Marmara Denizi’ndeki fayların son durumunu inceledi. En tehlikeli ve gerilen fayınİstanbul’a 8 kilometre açıktaki Adalar kolu olduğu ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

Özel Yetkili Mahkemeler Geri Dönüyor

17 Aralık operasyonu yaşanınca “önlem” olarak özel yetkili mahkeme ve savcılıkları kaldıran hükümet, tehlike geçip polis ve yargıya hâkim olunca eskiye dönme kararı aldı. İktidarın etkin olduğu HSYK’nin, önümüzdeki günlerde çıkaracağı kararnameyle bazı ağır ceza mahkemelerini terör ve örgütlü suçlara bakması için yetkilendireceği öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

"Ölümünün 34. Yılında Özdemir Asaf Anılıyor"

Ölümünün 34. Yılında Özdemir Asaf'ın Taş Kalplileri Bile Duygulandıran 30 Şiiri...

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir