Görüş Bildir
Haberler
Bu Yıl Üniversiteli Olanlarla Bir Sene Daha Hazırlanmaya Karar Verenler Arasındaki 10 Fark

Bu Yıl Üniversiteli Olanlarla Bir Sene Daha Hazırlanmaya Karar Verenler Arasındaki 10 Fark

Çok çalıştın ama istediğin bölümü kazanamadın. 'Bir yıl daha çalışıp sınava girsem mi yoksa ek yerleştirmelerde tercih yapsam mı?' diye düşünüyorsun. Öyleyse bu yıl üniversiteli olanlarla, bir sene daha hazırlanmaya karar verenler arasındaki bu 10 farka göz atmalısın. 😌

1. Üniversiteli olanlar kampüste arkadaşlarıyla sosyalleşirken, tekrar hazırlanmaya karar verenler test kitaplarıyla baş başa bir yıl daha geçirirler.

Tekrar günde 100 soru çözmenin dayanılmaz yorgunluğu... 😢

2. Üniversiteli olanlar öğrenciliğin imkanlarından faydalanırken, bir sene daha hazırlanmaya karar verenler otobüse binerken tam bilet ücreti öderler.

Otobüse binerken yine hep aynı gerilim müziği, ardından hep aynı 'Yetersiz bakiye' cümlesi... 😕

3. Üniversiteli olanların ailesi çocuklarının okulundan gururla bahsederken; bir sene daha hazırlanmaya karar verenlerin ailesi çocuklarıyla göz göze gelirler.

Her üniversite konusu açıldığında anneniz size bu şekilde bakar, siz de aynı şekilde halıya...  😔

4. Üniversiteli olanlar vize final öncesi kantinde arkadaşlarıyla konuların son kez üstünden geçerken, bir sene daha hazırlananlar tekrar aynı seviye tespit sınavlarına girerler.

Yaşıtlarım amfi sıralarında, bense sığmadığım okul sıralarında... 😥

5. Üniversiteli olanlar Erasmus için hangi ülkeye gitsem diye düşünürken, bir yıl daha hazırlananlar markete gitmeye bile çekinirler.

Evden dışarıya adım atasınız gelmez... 🚶

6. Üniversiteli olanlar hayatın tadını çıkarırken; tekrar sınava girmeyi düşünenler, hayatından bir yıl kaybettikleri için kendilerini mutsuz hissederler.

Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler,

Şimdi bana yeniden tercih yapmak ister misin deseler... 🎶🎵🎶

7. Üniversiteli olanlar banka hesaplarına yatan parayla geçimlerini bir şekilde sağlarken; tekrar sınava girmeyi düşünenler ailelerinden harçlık istemeye çekinirler.

Şu kumbarada 2 lira olacaktı. Heh bu beni şimdi bir hafta idare eder. 😥

8. Üniversiteli olanlar hayatlarındaki en büyük zorluklardan birini aşmanın rahatlığını tadarken, bir sene daha hazırlanmaya karar verenler "Ya bu senede kazanamazsam" kabusuyla yaşarlar.

Rüyamda yine sınava girdim ve yine tek soru çözemeden süre bitti. 😭

9. Üniversiteli olanlar konserdi sinemaydı etkinlikten etkinliğe koşarken bir yıl daha hazırlanmayı düşünenler kendilerini hayattan izole ederler.

Kimseyle buluşmamalıyım, kimseyle görüşmemeliyim. Sadece ders! 📚

10. Üniversiteli olanlar sevgilileriyle aynı okula doğru yola çıkarken üniversiteyi kazanamayanlar başka bir şehre giden sevgililerinin arkasından el sallarlar.

-Güle güle aşkım seneye ben de kazanıp yanına gelicem! 👋

(GİDEMEDİ, BİR SENE DAHA HAZIRLANMAK ZORUNDA KALDI, İLİŞKİLERİ BİTTİ!)

Şimdi hayatından bir yıl kaybedip mutsuz olmana gerek yok!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

9 da izole :) guzel yöntem...