Bu Yıl Alacağın Maaş Zammını Tahmin Ediyoruz

-

Bu yıl maaşına alacağın zammı merak ediyorsan bu test tam senlik.

1. İlk sorumuz bugüne nasıl başladığınla ilgili.

2. Patronunun gözüne girmek için izinli günlerinden feragat eder misin?

Elbette
Düşünebilirim
Hayır

3. İşler üst üste bindi, çok yoğunsun ve kendini bir şekilde motive etmen gerekiyor. Ne yaparsın?

Yapacak bir şey yok der durumu kabullenirim.
İş bitince kendime ufak sürprizler yaparım.
İşin biteceği gün gelecek rahatlamayı hayal ederim.
İşi hafifletmenin yollarını ararım.

4. Diyelim ki yeni bir işe başladın. İşte tutunabilmek için de olan bitenden haberinin olması lazım. İlk kiminle samimiyet kurarsın?

Benimle aynı zamanda işe giren kişilerle
Şirketteki görevlilerle
Müdürüm/amirimle
Herkese eşit yaklaşırım.

5. İşinde terfi aldın. İlk kiminle kutlarsın?

İş arkadaşlarımla
Yakın dostlarımla
Ailemle
Sevgilimle/eşimle

6. Bundan 3 yıl öncesine gitsen iş hayatıyla ilgili kendine hangi tavsiyede bulunursun?

Önüne gelen fırsatları kaçırma.
Daha çok çalış!
Çok kasmana gerek yok.
İş arkadaşlarınla iyi ilişkiler kur.
Gerektiğinde risk al.
Tünelin ucu bok gibi bi' yere çıkıyor. Sakın gelme.

7. Geldik son soruya. 5 sene sonra kendini nerede görüyorsun?

Daha iyi bir yerde
Göremiyorum.
Tımarhanede
Huzurevinde

%100 zam alacaksın!

Verdiğin yanıtlara göre senin %100 zam alacağını görüyoruz. Yaşamak için çalışanlardan değil, çalışmak için yaşayanlardansın. Verilen bir işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsun. Bazen işe güce kendini öyle bir kaptırıyorsun ki çevreni göremediğin oluyor. Bu yüzden sen %100 maaş zammını hak ediyorsun.

%70 zam alacaksın!

Verdiğin yanıtlara göre sen %70 zammı hak ediyorsun. İşine tam odaklanıyorsun ama kendini kaybedecek kadar da gömülmüyorsun. Yaptığın işin saygı görmesini ve takdir edilmesini bekliyorsun doğal olarak. Mevzu iş olunca çok titiz hareket edip her detayı göz önünde bulunduruyorsun. Bu yüzden sen tam %70'lik bir zam alacaksın.

%50 zam alacaksın!

Verdiğin yanıtlara göre sen %50 zam alacaksın. İşine elbette özen gösteriyorsun ama bir robot da olmadığının farkındasın. Bazen neden bu kadar çalıştığını sorgulasan da biraz düşününce boşta olduğunda da sıkılacağını biliyorsun. Çalışırken kendi işine bakıyorsun, bir insanın makineden ne gibi farkları olduğunu özümsemişsin. Bu yüzden %50 zammı hak ediyorsun.

%30 zam alacaksın!

Verdiğin yanıtlara göre senin alacağın zam oranı tamı tamına %30. Yaptığın işi kendin ve seninle birlikte çalışan insanları zora düşürmemek için yapıyor, her işine kendi stilini de ortak ediyorsun. Verilen görevleri layıkıyla yerine getirdiğin sürece başkalarının ne düşündüğünü önemsemiyorsun. Normalde rahat birisin ama işine saygından ötürü çalışırken gerilebiliyorsun. Bu yüzden sen %30'luk bir zam oranını sonuna kadar hak ediyorsun.

%10 zam alacaksın!

Verdiğin yanıtlara göre sen maaşına %10 oranında bir zam alacaksın. "Bu kadarcık mı?" diye sorabilirsin. Ne yazık ki bu kadarcık. Verilen işleri yapmaya çalışıyorsun, bunları hallederken diğerleri gibi pek zorlanmıyorsun ama çalışıyorum pozu kesemediğin için seni tembel birisi zannediyorlar. İş hayatında tecrübeli kişilerin tavsiyelerini al, ne yapman gerektiğini öğren ve bir dahaki sefere daha yüksek bir zam al. Bunu yapabilirsin. 👊

Kovulmadığına dua et!

prnt.sc

Verdiğin yanıtlara göre zam alabileceğini tahmin edemiyoruz. Eee sonuçta ekmek aslanın ağzında. Çetin iş dünyası şartlarına daha fazla uyum sağlaman, bazen başkalarını değil kendini kurtarman için işine dört elle sarılman gerekiyor. Sen bizim gözümüzde çok çok büyük oranlarda zammı hak ediyorsun ama maalesef piyasa şartları 😕

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
satansprincess

Kovulmadığına dua et! Saol onedio. Olmayan moralim daha da yerlerde şimdi:(

ilahe-abbasova

Kovulmadığına dua et!

sadeyeswaitingforyou

öğrenciyim ama %10 zam alıyorum kimse kafamı anlayamaz şuan

ensar-demirkol

demekki çalışmadan da zam alınıyormuş :D

Gizli Kullanıcı

%100 zam alacaksın! aslında ben %450 zam bekliyordum da bu az geldi bana. neyse kovulmaktan iyidir. hayat karmaşık, terfi almakla kovulmak arasında ince bir çizgi vardır...

Gizli Kullanıcı

ne yaptıysam %100'den aşağı düşüremedim. ya kardeşim ben zam istemiyorum zorla mı:-)) aslında zam falan istemeyecek, yeterki çalışayım diyecek kadar işkolik bir psikopatım ben:-)

Gizli Kullanıcı

Öyle bir dolanırken gördüm bu eski yorumumu, ilgimi çekti. İşin ilginç yanı o sene sonu yedek subay olarak askere gittim ve gerçekten de sivildeki maaşımın iki katı maaş aldım. Şimdi testi yine çözdüm %30 çıktı. valla hadi hayırlısı :-)

Görüş Bildir