Bu Testin Sonuna Her Beş Bin Kişiden Yalnızca Biri Ulaşabilecek! O Kişi Olabilecek misin?

168PAYLAŞIM

Kuralları açıklamama izin ver! Sadece 6 soru var, her soru için özel bir şifre bulunuyor. Bu şifre bazen direkt verilmiş olup işini bir nebze kolaylaştıracak, bazense çözmen gereken şifreyi bile senin bulman gerekecek.

Bu test diğerlerine hiç benzemiyor, gerçekten zorlanman gerekecek. Kafayı yemeye hazırsan başlıyoruz. Göster hünerlerini!

1. Bu ülkelerden biri diğerlerinden farklı, ama hangisi?

Mısır
Zimbabve
Meksika
Ekvador
Lübnan
Zambiya
Sırbistan

2. Tebrikler, görselde gizlenmiş ipucundan mı yola çıktın bilinmez, ancak diğer altı ülkenin aksine Lübnan'ın bayrağında kuş olmadığını bilerek ikinci soruya geldin. Şimdi, bu 5 sayıdan bir tanesi, diğerleriyle pek geçinemiyor. Hangisi sence?

371
153
370
408
407

3. Tebrikler, soru metninin içindeki "geçinememe" kelimesi bir şeyler çağrıştırdı mı bilemeyiz, ancak 408 harici diğer dört sayının, "narsist sayılar" olarak bilindiklerini biliyordun. Sıra üçüncü soruda! Bu isimlerin hepsi birbiriyle bağlantılı, biri hariç...

Joanna
Sandra
Monica
Rita
Erica
Jessica
Tina

4. İyi gidiyorsun! İsimlerden biri hariç hepsinin Lou Bega'nın meşhur "Mambo No. 5" şarkısında geçtiğini biliyordun, nota görseli de buna vurguda bulunuyordu! Şimdi ise, bu görselin aşağıdaki yıllardan hangisiyle bağlantılı olduğunu söyle bakalım!

1906
1660
1725
1870

5. Harikasın! Görselin Jules Verne'e ait Denizler Altında 20 Bin Fersah öyküsüne ait bir illüstrasyon olduğunu bilip, öykünün ilk yayımlanma yılını işaretledin! Sona yaklaştık! Bu fotoğraf hangi sayıyla bağlantılı?

100
10
1
1000
10000

6. İnanılmaz, mum alevinin yaklaşık 1000 derecede yandığını bildin ve son soruya geldin bile! Bu sefer biraz değişiklik yapıp başka bir yeteneğini ölçelim! Buradaki karelerden biri, diğerlerinden farklı renkte. Hangisi sence?

5G
3C
2D
6A
7B
4H
8E
1I

Maalesef testi tamamlayamadın!

Yine de sende o ışığı görüyoruz, hadi tekrar dene bakalım!

Dünyanın sayılı dehalarındansın!

Bütün kodları birer birer çözdün, tüm bağlantıları kusursuz şekilde kurdun! Zekanı birden fazla kez ispatlayarak bin insandan biri oldun... Sadece zeki olduğunu değil, kusursuz bir göze sahip olduğunu da ispatladın! Tebriklere boğuyoruz seni, fazlasıyla hak ediyorsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
favilla

Lübnan, 408, Johanna, 1870, 1000, 4H (siz ben gibi hırs edip on saat denemeyin😅)

dr.d

İki deneyişte çözdüm.

dr.d

Dünyanın sayılı dehalarındansın! Oooo

dr.d

Şıklar sırası ile: 4,3,1,3,31.

Görüş Bildir