Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Testin Son Sorusunu En Az 150 IQ’ya Sahip Olanlar Görebilecek!

3.6bPAYLAŞIM

Aklınızla barışık mısınız?

Beyninizin en derinlerine kadar inebilmeyi başaran ve hayattaki zorlukların cevabını orada arayanlardan mısınız?

Görsel, sayısal ve sözel zekanız nasıldır peki? 

Evet, bu gerçek bir meydan okuma!..

1. Arapçadan dilimize geçen ve “sağ cenah, sol cenah” gibi yön belirten sözlerde kullanılan “cenah” kelimesinin anlamı nedir?

Kuş kanadı
Saat ibresi
Terazi kefesi
Ağaç dalı

2. Seri, aşağıdaki sayılardan hangisi ile devam etmeli?

27
29
37
52

3. En son hangi yıl şubat ayı 29 çekmiştir?

2000
2004
2008
2012

4. Geçtiğimiz günlerde 178 yaşına basan ve dünyanın en yaşlı hayvanı olarak kabul edilen “Jonathan” ne tür bir hayvandır?

Kaplumbağa
Penguen
Martı
Köpek balığı

5. Saat ve dakikayı gösteren dijital saatler bozulup, tüm çizgiler yandığında ekranda oluşan sayı hangisidir?

0000
1111
8888
9999

6. Sence soru işareti olan yere hangisi gelmeli?

0
1
2
3

7. İnsan vücudunu çevrelediği varsayılan elektromanyetik alan hangi isimle anılır?

Aura
Tılsım
Zen
Çakra

8. Hangisi diğerlerinden farklı bir mevsimi ifade eder?

Bağ Bozumu
Zemheri
Güz
Hazan

9. Bir matematik sorusu ile devam edelim! Sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

30
33
49
563

10. Gemilerde “sancak alabanda” komutu hangisini ifade eder?

Demir at
Dümen tam sağa
Tam yol ileri
Dümen tam sola

11. Kimin seyahat ederken pasaporta ihtiyacı yoktur?

İngiltere Kraliçesi
ABD Başkanı
Dalai Lama
Papa

12. Beyni kurcalayarak bitirelim! Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

e) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
d) b şıkkı doğrudur.
f) Yukarıdakilerin hepsi doğrudur.
c) h şıkkı doğrudur.
g) h şıkkı yanlıştır.
h) Yukarıdakilerin hepsi yanlıştır.
a) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
b) Tüm şıklar yanlıştır.

Daha ilk soruydu halbuki :(

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Aklın karışık zira!

Aklın, beynin falan mı karıştı, ne oldu böyle? Zihninin odağını tam manasıyla teste çeviremedin öyle sanıyoruz ki. Fakat sorun yok, hepimizin başındaki sıradan bir beladır bu, odaklanamamak. Birkaç saniye dinlendir zihnini ve baştan çöz testimizi!

Anlık bir zihinsel kayma yaşadın galiba!

Aslında ilk soruları geçtikten sonra, testi bitireceksin gibi bir izlenim vermiştin fakat olmadı. Zihinsel anlamda odaklanarak başlamış, dikkatini toplamıştın fakat anlık bir zihinsel kayıp, yanlış cevaplamana sebep oldu. Olsun, haydi bir daha!

Yapma bunu!

Güzel gidiyordun, zihninde iyice teste odaklanmış gibiydi fakat yine olmadı. İlerideki soruların daha da zor olacağını bilirsen belki, bir sonraki başlayışında daha dikkatli olursun. Haydi bakalım!

Ramak kalmıştı!

Gayet iyi gidiyorsun çünkü pek çokları bu soruya dahi gelemeden kaçtı gitti. Sen ve senin gibi, beyni ile işbirliği içinde olan ve kaybetmekten hoşlanmayanlar kaldı! Ha gayret!

Delilik derecesinde dahisin!

İşte zihnini sadece rakamsal verilerle sınırlandırmayıp, zekâsını her açıdan sonuna kadar kullanan bir beyin! Senin gözlem, tahlil ve kavrama yeteneğin oldukça yüksek. Sen gelişmiş önermesel mantığın sayesinde soyut işlerde kolaylıkla akıl yürütebiliyorsun. Yalnızca verileni anlama ve kabul etme değil, aynı zamanda ne olabileceğini algılama yetisine de sahipsin. Bir olay esnasında olabilecek şeyleri zihninin derinliklerine inip, en ince detayına kadar görebiliyor, hatta bazen önceden bile hissedebiliyorsun. Tüm bunların ötesinde, hayatın önemsiz detaylarla dolu olduğunu bildiğin kadar, detaylardan daha önemli bir şeyin olmadığının da farkındasın! Zihin duvarını, detaycılığın sayesinde elde ettiğin über bilgilerle örecek kadar şüpheci ve bunun yanında, bu duvarı kendi kendine aşabilecek kadar da dahisin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eylul-uzundal

bu arada bana "yaw he amk 154 eminim öyledir hehe" yada "bize ne hava yapıosun kendine sakla " gibi şeyler yazmaya niyetlenecek arkadaşlara sesleniom ben örnek vermek için söyledim hem olamazmı? he amk olamazmı? herkese GERİZEKALI! yada ÖZÜRLÜ! diye bağıran insanlar benim gibi şeyler söyliyen insanları aşşağılıyor bu ne ya! evet gerçekten testini yapırdım ama 154 dediler ama ben düşüğnüyorum ki böyle saçma sorularla yapamazlar yani benim bile belli değil arkadaşlar tepki göstermeyin bana!

eylul-uzundal

hepsi bittide 150 ile alakası yok çünki tam olarak 154 IQm ve ben en son zoruda zorlandım yanibunun bunla alakası yok IQ demek birinin duyduğu şeyleri unutmaması çabuk öğrenmesi demek bunla bi alakası yok yani IQ su 3 çıkan bir insanın bile (neredeyse imkansız) bu şekilde kelime oyunları olan mantık sorularını yapabilmesi normaldir :D bu bir IQ testi olamaz arkadaşlar bu inernet üzerindeki örneğin "kiminle evleneceksin?" veya "nasıl öleceksin" gibi saçma sapan testlerden bir tanesi tani evet istanbul testinde normal sorular soruldu hepsini de bildim de oda il ilçe soruyordu yani bu testler alakasız testler adamlar kafadan atıyor

thatsitmangoodjob

Oğlum adamlar size telif atsa yeridir lan.Adamların sorularını bire bir çalmışsınız.Hepsini internetten çözdüm ve hepsinin de bir araştırması çıktı.Yazıklar olsun.Ben o testleri hazırlayan adam olsam ve bunu görsem hakkımı haram ederim.

tyfn-dmrc

Bu sığıra IQ testinin böyle bir şey olmadığının anlatılması gerek.

bulent-gurel

12. soru hatali. g sikki dogruysa, otomatikman f sikki da dogru oluyor. Yani sorunun iki dogru cevabi var.

dilek-yaz-inam

ne sandın

hiseme

f şıkkı Yukarıdakilerin hepsi doğrudur diyor. f şıkkının yukarısın da olan c şıkkıda h şıkkı doğrudur diyor. h şıkkıda Yukarıdakilerin hepsi yanlıştır diyor. Doğru olan şıkda bu şıktan yukarıda olduğundan f şıkkıda yanlış oluyor. Biraz karıştı ama :D

Görüş Bildir