Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Testi Her Bin Kişiden Sadece Biri Bitirebilecek! O Kişi Sen Olabilecek misin?

-

Kuralları açıklamama izin ver! Sadece 5 soru var, her soru için özel bir şifre bulunuyor. Bu şifre bazen direkt verilmiş olup işini bir nebze kolaylaştıracak, bazense çözmen gereken şifreyi bile senin bulman gerekecek.

Bu test diğerlerine hiç benzemiyor, gerçekten zorlanman gerekecek. Kafayı yemeye hazırsan başlıyoruz. Göster hünerlerini!

1. Önünde kapı var. Her kapı üzerinde de bir numara yazılı ve bu numaralar bir harfi temsil ediyor. Harflerle aralarındaki bağlantıyı bul ve ''A'' kapısını aç.

2. İlk soruyu geçtin, tebrikler! İşleri biraz zorlaştıralım. Önünde bir kasa var. Bu kodlanmış linkin kodunu kır ve yönlendireceği linkteki şifreyi al: ( frrnq://mlcbgm.amk/npmdgj/zglbc-zgp )

3. Harika gidiyorsun. Şimdi bu ülkelerden birini seçmen gerekiyor, ipucu buralarda bir yerlerde. Hangisi doğru olan?

4. Süper gidiyorsun! Bu soruda birine yardım etmen gerekecek. Ailesi kaçırılmış biri böyle bir mektup alıyor, fakat mektuba gizlenmiş telefon numarasını bulamıyor. Hangisi doğru? Göster hünerini!

0378 452 001
0569 465 274
0671 902 215
0111 444 314

5. Son soruya kadar geldin! Bu kod bir gezegeni temsil ediyor, ancak nasıl bir şifrelemeyle oluşturulduğunu bulup çözmek sana kalmış!

Jüpiter
Neptün
Venüs
Mars
Satürn
Merkür

Maalesef testi tamamlayamadın!

Yine de sende o ışığı görüyoruz, hadi tekrar dene bakalım!

Dünyanın sayılı dehalarındansın!

Bütün kodları birer birer çözdün, tüm bağlantıları kusursuz şekilde kurdun! Zekanı birden fazla kez ispatlayarak bin insandan biri oldun... Tebriklere boğuyoruz seni, fazlasıyla hak ediyorsun!

Onedio testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dengesizvirus

3. Yine binde-bir üyesinin profil resmine baktığınızda irlanda bayrağını görüyoruz. 4. Mektuptaki ilk paragrafın cümlelerin içindeki kelime sayılarına dikkat edin. ilk cümle "Demek ipucu olarak mektubu seçtin". 5 kelime! ikinci cümle: 6 kelime. sırasıyla 9,4,6,5,2,7,4 cevap: 0569 465 274 5. Burada bir kod görüyoruz ve kodlama, kriptoloji ile alakası olan arkadaşların gözüne çarpacak bir link var. base64-codebeautify.org aslında linki komple yazması bile soruyu kolaylaştırıyor. base64 dese yeterdi. şimdi gelelim koda. DMVUW7XZ bu kodu böylece linkteki decode bölümüne yazarsanız karşınıza anlamsız şeyler çıkacaktır. ama unutmamak gerekir ki base64 küçük büyük harf duyarlıdır. Ufak bir kaç deneme ile dmVuw7xz'nin karşılığında VENUS'ü göreceksiniz.

dengesizvirus

Hadi size bütün cevapların nasıl bulunduğunu temiz temiz anlatayım. 1. Evet Çoğu kişinin bulduğu gibi 97'nin karşılığı ASCII kodlamasında a'dır şurdan görebilirsiniz. 2. frrnq://mlcbgm.amk/npmdgj/zglbc-zgp verilen link'in harf karşılığı https://onedio.com/profil/binde-bir dir. nerden bulunur frrnq'nun https olduğu açıkça ortada. Harfleri diğer harflerle değiştirince linki bulmak zor değil. Harf kodlaması ise şifre harften 2 harf sonrası gerçek harf. diyelim "m" şifre harf ise m,n,o şeklinde bakınca m=o olur. linke gidince binde-bir onedio üyesinin 3564 nolu olduğunu görüyoruz.

bahadir-micik

97 numaralı kapı ilk cevap. 3564 2. cevap .şehirli soruda irlanda ve telefon numaralı soruda 2. numara doğru. son soruyuda kendiniz bulun mübarek ;)

kedisevici

İlk soruda 99'u ters çevirip "aa" yaptığıma göre bu testten gidiyorum.

aleyna-ciftci

Görünen o ki herkes kadar normal biriyim.

Görüş Bildir