Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Test Senin En Kötü Özelliğini Söylüyor!

-
Abone ol

Hiçbirimiz kusursuz değiliz. Hepimizin iyi olduğu kadar kötü alışkanlıkları da var. Peki, senin en kötü alışkanlığın ne?

1. Başlıyoruz. Pazartesi sabahları kendini nasıl hissediyorsun?

2. Güzel bir pazar günü dışarıda kahvaltı yapmaya karar verdin. Nasıl bir kahvaltı seçerdin?

Serpme kahvaltı
Açık büfe kahvaltı
Köy kahvaltısı
Pancakeli kahvaltı
Tost yeterli
Hafif bir kahvaltı

3. İşten, güçten, dersten fırsat bulunca telefonuna bakıyorsun. Peki kilidi açar açmaz baktığın uygulama hangisi?

Facebook
Mail
Instagram
Twitter
Whatsapp
Onedio
Oyun
Cevapsız aramalar
Mesajlar

4. Bir adres arıyorsun ve şarjın yok. Adresi ilk kime sorarsın?

Esnaf
Taksici
Yoldan geçen biri

5. Yakın bir arkadaşınla tartıştın ve ona küstün. Aranız nasıl düzelir?

Gelip özür dilerse.
Özür dilemesi yetmez ayaklarıma kapanırsa.
Arkadaşlarımla uzun süre küs kalamam.
Sildim mi tek kalemde silerim.
Sakinleşip adam akıllı tekrar konuşursak.

6. Diyelim bir evlilik programına katıldın ve talibin çıkageldi. İlk sorun ne olur?

7. Son sorudayız. Malum bahar geldi. Baharla birlikte en çok hangi meyvenin çıkmasına sevindin?

Çilek
Erik
Kiraz

Aşırı duygusal davranıyorsun!

Karar verirken her zaman mantığımızı kullanmamız saçma olabiliyor. Bazen hislerimiz ve duygularımızı da işin içine katmalıyız ama sen kararlarını verirken aşırı duygusal davranabiliyorsun. Sanatçı ruhlu ve hisli bir insan olduğun için tepkilerinde aşırı duygusal olman normal karşılanabilir. Ancak bazen derin bir nefes alıp sakince olayların senin için getireceği avantajları ve dezavantajları masaya yatırsan senin için daha doğru olacaktır.

Fazla atarlı giderlisin!

Atarlı giderli olmak seni sen yapan özelliklerden biri. Bu bazılarının çok hoşuna gitse de bazen başına ufak dertler açabiliyor. Sana bir hata yapılınca tam manasıyla gemileri yakıyorsun. Biliyoruz; özgür ruhlusun, kimseye eyvallahın yok ama yine de arada frene basmakta fayda var. Ne olursa olsun, karşı taraf hatalı olsa da empati kurmakta fayda var. Çünkü insanoğlu hata yaptıkça var. Belki de bir sonraki yanlışı sen yapacaksın.

Başkaları ne der diye kafana çok takıyorsun!

Elbette insanın kendini başkalarına karşı sorumlu hissetmesi, arada bir kendine bakması güzel özellikler. Ancak bunu biraz abartabiliyorsun. Tüm gözler üzerindeymiş gibi hissedip "El alem ne der?" diye kendini kısıtladığın çok oluyor veya kendinden bir şeyler veriyorsun. Şöyle bir tavsiye verebiliriz; "Hiçbir şey senin ne hissettiğinden önemli değil." Bu kadar özenli davranmanı takdir ediyoruz ama bu asla senin ne hissettiğinin önüne geçmemeli.

Çok sık geç kalıyorsun!

Güne "5 dakika daha." diye diye saatlik rötarla başlayıp tüm düzenini bozuyorsun. Arkadaşların saat 7'de buluşmaya sözleştiyse nasıl olsa geç kalacaksın diye sana 6'da buluşacaklarını söylüyor. Şuna da bakayım, bu yorumu okuyayım, dizi bitsin, bir kahve molası derken bir de bakıyorsun ki saatin kolları istediğin yerde değil. Belki hayat fazla erken ilerliyor sen geç kalmıyorsun diye düşünebilirsin ama bunlar ufak bahaneler. Zaman hızla ilerliyor ve ona maalesef yetişmemiz, ayak uydurmamız gerekiyor.

Aynı anda her yere yetişmeye çalışıyorsun!

Hayata karşı acelecisin. Her şeye yetişmek, her olaya müdahil olmak istiyorsun. Olan bitenden geri kalırsan kendini kötü hissediyorsun. Üst üste birçok sorun olabilir hayatımızda ama unutma sadece iki adet elin var ve sen ahtapot gibi hareket istiyorsun. Bu da acele etmene sebep oluyor. Her şeye aynı anda yetişmeye çalışırken arada hatalar yapıyorsun. Belki işleri önemine göre sırasına soksan işlerini daha kolay yoldan çözeceksin. Bu öneriyi denemende fayda var :)

Telefonunla çok ilgileniyorsun!

Belki saatlerce aç veya susuz kalabilirsin. Peki şarjın olmadan kaç saat hayatta kalabilirsin? Senin için çok zor bir soru olduğunun farkındayız. Boşluk buldukça telefonuna bakıyor, şarjını fullemeden evden çıkamıyorsun. Hatta şarj aletiyle dolaştığını söyleyenler var. Bir mekanda bile manzaralı masa yerine boş priz olan yere oturuyorsun. Ancak sağa sola bakmakta fayda var. Birikmiş bildirimleri kaçırmayayım, kim nerede, ne yapıyor sorularını ıskalamayayım derken hayatı ıskalama riski var. Biliyoruz telefonunu çok seviyorsun ama biraz ara vermekte fayda var. Annelerimizin deyimiyle "Gözlerine yazık."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
esma-nur-buyuksoy

telefonunla çok şilgileniyorsun saatlerce susuz kalabilrsin susuz demiyelim ama biraz ilhileniyom

toboe_clarieu

Fazla atarlı giderlisin! Fazla atarlı giderlisin! Atarlı giderli olmak seni sen yapan özelliklerden biri. Bu bazılarının çok hoşuna gitse de bazen başına ufak dertler açabiliyor. Sana bir hata yapılınca tam manasıyla gemileri yakıyorsun. Biliyoruz; özgür ruhlusun, kimseye eyvallahın yok ama yine de arada frene basmakta fayda var. Ne olursa olsun, karşı taraf hatalı olsa da empati kurmakta fayda var. Çünkü insanoğlu hata yaptıkça var. Belki de bir sonraki yanlışı sen yapacaksın.

gam6

telefonla çok ilgileniyorsun doğrudur :P ,

hayal-urunu

Telefonunla çok ilgileniyorsun! Telefonunla çok ilgileniyorsun! Belki saatlerce aç veya susuz kalabilirsin. Peki şarjın olmadan kaç saat hayatta kalabilirsin? Senin için çok zor bir soru olduğunun farkındayız. Boşluk buldukça telefonuna bakıyor, şarjını fullemeden evden çıkamıyorsun. Hatta şarj aletiyle dolaştığını söyleyenler var. Bir mekanda bile manzaralı masa yerine boş priz olan yere oturuyorsun. Ancak sağa sola bakmakta fayda var. Birikmiş bildirimleri kaçırmayayım, kim nerede, ne yapıyor sorularını ıskalamayayım derken hayatı ıskalama riski var. Biliyoruz telefonunu çok seviyorsun ama biraz ara vermekte fayda var. Annelerimizin deyimiyle "Gözlerine yazık."

nilos-pelus

Aynı anda her yere yetişmeye çalışıyorsun!

Görüş Bildir