Bu Nasıl Bir Vicdan? Eve Kilitlediği Çocuklarına Günlerce İşkence Eden Baba!

 > 
42PAYLAŞIM

Şanlıurfa'da Ramazan Çakmak isimli bir 'adam', yaşları 2 ile 9 arasında değişen çocuklarını eve kilitledi ve günlerce işkence etti. Cani baba tutuklanırken çocuklarla birlikte şiddete maruz kalan anne, "Can güvenliğimiz yok. Ölüm korkusu yaşıyoruz" dedi. Gidecek bir yeri olmadığını söyleyen anne şimdi kendilerine uzatılacak bir yardım eli bekliyor...

Ajanslara yansıyan bilgilere göre korkunç olay şöyle gelişti; 

Madde bağımlısı Ramazan Çakmak, 10 yıldır evli olduğu eşi Narin Çakmak'a değişik zamanlarda şiddet uyguladı. Narin Çakmak da 5 ay önce eşine boşanma davası açarak ailesinin yanına gitti. 

Yaklaşık 1 ay önce Ramazan Çakmak, vakit geçirmek bahanesi ile çocuklarını alıp evine götürdü ancak geri getirmedi. Narin Çakmak, çocuklarını almaya gittiğinde ise bir kez daha eşinin saldırısına uğradı. Narin Çakmak, çocuklarını alamadan evden ayrılarak ailesinin yanına geri gitti.

Komşuların işkenceyi fark etmesi üzerine baba tutuklandı

Bu olaydan birkaç gün sonra dışarı çıkan çocukların yüzünde morluk ve şişlikler olduğunu gören komşular, anne Narin Çakmak'ı aradı. Hemen eşinin yaşadığı eve gelen anne, işkence izleri olan çocuklarını aldı. Ardından da polisi aradı. 

Polis ekipleri, Ramazan Çakmak'ı gözaltına aldı. Travma geçirdiği öğrenilen çocuklar, ambulansla hastaneye götürüldü. 

Yapılan kontrollerinde çocukların vücutlarının değişik yerlerinde şiddet ve işkence izleri tespit edildi.  

Ramazan Çakmak,sevk edildiği adlieyede tutuklandı.

"Can güvenliğimiz yok. Ölüm korkusu yaşıyoruz"

Evlendikten sonra sürekli şiddet gördüğünü, çocukları için yaşadıklarına katlandığını anlatan Narin Çakmak, "On yıldır evliyim. Eşim madde bağımlısı, evlenmeden önce bilmiyordum. Hem kullanıyor hem de satıyor. İşkence gördüğüm için 5 ay önce annemin evine döndüm. 27 gündür çocuklarımı bana göstermiyordu. Çocuklarıma şiddet uyguluyordu. Adalet yerini bulsun. Bu işkenceyi bize yapan en ağır cezayı alsın. Can güvenliğimiz yok. Ölüm korkusu yaşıyoruz" dedi.

"Soğuk su döküp hortumla dövüyordu"

Narin Çakmak sözlerine şöyle devam etti:

"Üzerime soğuk su döküp, hortumla dövüyordu. Dört çocuğum için katlanıyordum. Hep geçer dedim ama bir türlü işkence bitmedi. En son gözümü patlattı. Doktora gittim ama doktorlara yalan söyledim, yuvamız dağılmasın diye. Ailem dağılmasın diye çok çabaladım. 10 yıldır şiddet, küfür, hakaret bitmedi. Olaydan önce evimizin önüne gelip, hepimizi ölümle tehdit etti. Kendi evine dönünce çocuklarıma işkence yapmış. Bu vicdansızlıktır, merhametsizliktir. Bir baba çocuklarına bunu yapar mı?"

"Babam bizi hep dövüyor"

Babasın işkencesine maruz kalan 9 yaşındaki kız çocuğu ise, "Babam beni ve kardeşimi kemer ve sopayla dövdü. Babam sürekli bana ve anneme işkence yapıyordu. Bir defasında evi ateşe verecekti" dedi. 

Anne Narin Çakmak, çocuklarıyla birlikte gidecek yeri olmadığını söyleyerek, kendilerine yardım edilmesini istedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir