Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Maskelerin Altında Ne Var? Müziğin Dahi Robotları Daft Punk Hakkında 14 Bilgi

-
Abone ol

Paris'in kuytularında müzik yapan iki sivilceliden, bütün sanatçıların peşinden koştuğu 6 Grammy sahibi iki robota giden bir serüven. Daft Punk, maskelerinin altında güzel müziğini hep icra edecek gibi görünüyor ama, onlar hakkında az bilinen bilgilere bir göz atalım istedik.

1. 1996’dan beri yüzlerinin fotoğraflanmasına izin vermiyorlar.

2. Bir gün David Bowie kapılarını çalmış ve bir şarkısının remiksini yapmalarını istemiş. Onu kibarca reddetmişler.

3. Neden maske takmaya başladıkları sorusuna verdikleri yanıt son derece basit olmuş: “Çünkü utanıyorduk”

4. 2001’de hayranları Daft Club adında bir üyelik sistemi başlattılar. Bu sisteme abone olan bir süpermarketten indirim çeki sahibi oluyordu.

5. İlk grupları Darlin ile yaptıkları bir çalışma, Melody Maker dergisindeki bir incelemede “bunch of daft punk” (iğrenç bir punk yığını) olarak nitelendirildiğinde, kendi isimlerini de bulmuş oldular.

6. Müzik kanlarında var! Thomas Bangalter’ın (uzun olan) babası da bir müzisyen ve prodüktördü.

7. Robot olarak bilinen tüm kostümleri Saint Laurent etiketi altında Hedi Slimane tarafından tasarlanıyor.

8. Discovery döneminde taktıkları kaskların maliyeti 65 bin dolardı. Bu kasklar yazı ve görüntüyü camlarına yansıtabiliyordu.

9. Konserleri sevmiyorlar. Kendilerini öyle ifade etmişler: “Derdimiz para değil. Sahne baskısı da hissetmiyoruz. Bizim için en kıymetli olan şey özgürlüğümüz ve yaratıcı kimliğimiz. Ne yapıyorsak kendimiz için yapıyoruz.”

10. “Müziğe aşığız, para umrumuzda değil” deseler de, aralarında GAP ve Adidas’ın bulunduğu 5 farklı firmanın reklamında oynadılar.

11. Son albümleri Random Access Memories 74 dakika uzunluğunda. Yani bir CD’nin standart ses uzunluğu.

12. Guy-Manuel De Homem-Christo’nun (kısa olan) soylu bir kökene sahip olduğu, hatta büyük büyük dedesinin Kral Beşinci Henry’ye karşı ayaklanan aristokratlardan biri olduğu düşünülüyor.

13. Sonradan robot kılığına girseler de, başından beri maske takıyorlar. İlk taktıkları maskeler farklı farklıymiş. Beavis ve Butthead maskesi de bunlardan biriymiş.

14. 12 yaşındayken Paris'teki okullarında tanıştılar ve o günden bu yana hiç ayrılmadılar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir