Bu Kadarına da Pes! Hırsızlar Koronavirüsü Fırsat Bilip Sağlık Bakanlığından Geldiklerini Söyleyerek Evleri Soymaya Başladı

-
Abone ol

Sağlık Bakanlığından geldiğini söyleyenlere kapınızı açmayın!

Koronavirüsün ülkemize de gelmesinin ardından, toplumda korku gitgide artmaya ve yerini üzücü bir paniğe bırakmaya başladı...

Marketleri yağmalayanlar mı dersiniz, ırkçılığı Koronavirüsle buluşturan mı dersiniz... Siz söyleyin, hepsi ülkemizde mevcut.

Fakat belki de Koronavirüsün ardından karşılaştığımız en üzücü şeylerden biri fırsatçı insanlar oldu!

Koronavirüs Sonrası Karaborsaya Düşen Ürünlerin Eski Fiyatlarını Görünce Çok Şaşıracaksınız - onedio.com
Koronavirüs Sonrası Karaborsaya Düşen Ürünlerin Eski Fiyatlarını Görünce Çok Şaşıracaksınız - onedio.com

Normal zamanda rahatlıkla onlarcası alınabilecek ürünlerin yüzlerce, hatta binlerce liraya satılmaya başlamasından eminiz haberdarsınızdır. Fakat bu seferki haberimiz, fırsatçılığı ayrı bir seviyeye taşıyor!

Gün içinde WhatsApp ortamında yayılmaya başlayan bir uyarıyla haberdar olduk bu fırsatçılıktan...

"10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) "Yanlış duymadınız, resmen insanların korkusundan yararlanarak hırsızlığa başlamışlar!

Sağlık Bakanlığından gelindiğini duyunca inananlar ise iddiaya göre korkunç bir sonuçla karşılaşmış:

"Bakanlığa şikayet yağdı!
Korona testi için kapınıza gelen olursa dikkat!
Yaşlı ve yalnız kişileri kendilerine hedef seçen hırsızlar korona testi için bakanlıktan geldik diyerek kapıyı açtırdıkları ev sahiplerini spreyle bayılttıktan sonra para ve değerli eşyalarını çalıyorlar."

Üstelik bu durumu yaşayan insanların sayısı da az buz değil, yüzlerce şikayet yağmış Sağlık Bakanlığına.

"Böyle bir uygulama var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim"

Akşam saatlerindeyse Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'dan konu üzerine bir açıklama geldi. SABİM-184'ten haber verilmeden gelerek Sağlık Bakanlığı görevlisi olduğunu söyleyen kimseye kapıların açılmaması gerektiği konusunda uyardı.

"Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. KÖTÜ NİYETLİLERE KARŞI DA TEDBİRLİ OLALIM!"

Halkın oldukça ciddiye alması ve hassas davranılması gereken bir konuda böyle bir fırsatçılığın yapılması gerçekten insanlığımızı sorgulatıyor...

Ne zaman ölüm korkusundan yararlanıp birbirimize zarar verecek kadar kötü insanlar olduk?

Yoksa hep bu kadar kötü müydük?

Kendinize dikkat edin, ellerinizi yıkayın, kapıları açmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
badcatsero

ya şu bayıltan sprey neymiş neredeymiş arkadaş herkes var olduğunu söylüyor ama daha görene rastlayamadım.. görmeyelim o ayrı XD

kennedy

türkmüşüz, birlik olurmuşuz, kimse bizim kadar bağlı değilmiş. ulan bizim millet öyle sefil, acımasız, merhametsiz OLMUŞ ki aklımız almaz. kendimizi boşa pofpoflamayalım, objektif olalım bizden daha karaktersiz, adi çok az millet vardır

banabakinama

Bunlar virüsten daha tehlikeli. Diğer tehlike de muhalif olacağım diye salak salak tweet atanlar. Hepsinş CİMER'e şikayet edip "evrak suç niteliğinde bulunmuş olup başsavcılıktan suç duyurusunda bulunulmuştur" e-mailini alıp içim rahatlıyor.

muhammet-erdogan8

Her felaketten sonra zam, gasp, hırsızlık, fırsatçılık suretiyle insanları soyan bu yerli ve milli orospu çocukları neden hiçbir felaketten etkilenmiyor anlamıyorum.

perfect-blue

Şu fırsatçılar geberir inşallah.Millet canıyla uğraşıyor bunlar neyin peşinde.

Görüş Bildir