Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Akraba İlişkileri Testine Göre Ne Kadar Zekisin?

-

Akrabalarımla aram çok iyi, zekâma da güveniyorum diyorsan bu test tam sana göre. Bakalım kuzen, bacanak, baldız , kayınço gibi aile bireylerine ne kadar hakimsin? Hodri meydan!

1. Basit bir soruyla başlayalım. Dayı, hala ya da amca, teyze çocukları birbirlerinin neyi olurlar?

Kuzen
Amca çocukları
Dayı-hala çocukları
Yeğen

2. Kardeşlerinin çocuğu senin neyin olur?

Ablan ya da abin
Torunun
Kuzenin
Yeğenin

3. Şimdi de zor olmayan ama çok karıştırılan bir soru ile devam edelim. İki veya daha fazla kız kardeşin eşlerine ne denir?

Bacanak
Kayınço
Baldız
Dünür

4. Ben bir anneyim. Benim oğlumun amcasının karısı benim neyim olur?

Kayınvalidem
Yengem
Eltim
Görümcem

5. Bir babanın çocuklarının dayısı aynı babanın nesi olur?

Amcası
Bacanağı
Kayınçosu
Halasının oğlu

6. Biraz zorlaştıralım! Dayının tek kız kardeşinin kocası senin neyin olur?

Baban
Oğlun
Deden
Amcan

7. Bir adam, duvarda asılı duran resme bakarak şunları söylüyor: "Ne erkek, ne de kız kardeşim var. Ama bu adamın babası, benim babamın oğludur." O halde resimdeki kişi, bu sözü söyleyenin nesidir?

Oğlu
Kardeşi
Babası
Amcası

8. Şimdi biraz kafalar karışacak. Benim annem ve babamın çocuğu olup kardeşim olmayan kişi kimdir?

Dayının oğlu
Ablan ya da abin
Yeğenin
Kuzenin

9. Hasan, Onur'un halasının oğludur. Burcu, Onur'un karısı ve amcasının kızıdır. Zeynep ise Hasan'ın teyzesinin kızıdır. Bu durumda Burcu, Zeynep'in nesi olur?

Halasının kızı
Dayısının kızı
Amcasının kızı
Yengesi

10. Bu zor soru ile testi bitiriyoruz. Taksiye bir yolcu biner. Taksi şoförü yolcuya bakar ve sen benim oğlumsun ama ben senin baban değilim der. Peki bu durumda taksici yolcunun nesi olur?

Annesi
Teyzesi
Amcası
Dayısı

Hayırlı evlat! Sen çok zekisin…

Maşallah şeytan kulağına kurşun, sen ne kadar zekisin böyle. Üstelik ailenle ilgili hiçbir haberi kaçırmıyor, hepsini de takip ediyorsun. Annenin dayısının torunları kim, eniştenin kız kardeşi ne iş yapıyor, Ruşen amcanın oğlu Sedat en son kimle evlendi? Her şeyi biliyorsun. Değil aile 7 göbek sülale senden sorulur. E-devlet soyağacına da bir daha bak, köklerin Einstein’a dayanıyor olabilir :)

Sen ortalama bir zekâya sahipsin!

Sen tam kararında birisin! Aile ve akraba ilişkilerinin ayarını öyle güzel
tutturmuşsun ki ailede ortalarda fazla görünmeyen, buna rağmen çok da sevilen bir insansın. Bayramda önce kimin eli öpülür, en güzel baklavayı teyzen mi yoksa dayının karısı olan yengen mi yapar hepsini gayet iyi biliyorsun. Ama 4. göbekten halanın kızı da seni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Bu aile sorularında da biraz zorlandığını fark etmedik desek yalan olur. Verdiğin cevaplar ortalama bir zekâya sahip olduğunu gösteriyor. Umurumda bile değil bayramda en güzel tatlıyı ben yiyorum diyorsun. Yarasın :)

Ailenin yüz karası:) Vasatın altında zekâ seviyesi...

Oldu mu şimdi bu, hiç yakıştı mı? İnsan dayısının karısının eniştesinin 3. karısının kızının ismini bilmez mi yahu? :) Tabii ki şaka yapıyoruz bu kadarını bilmesen de olur. Ama anladık akrabalık ilişkileri ile pek ilgilenmiyorsun ama bari biraz mantık yürütseydin. Sen sadece annesini, babasını, kardeşini ve çok sevdiği birkaç kuzenini bilen, eve misafir gelince odasına çekilen tiplerdensin. Ailedeki; bacanak, enişte, elti muhabbetleri hiç sana göre değil.  Normal hayatta nasılsın bilemeyiz ama bu teste göre vasatın altında bir zekâya sahipsin. Çok üzgünüz :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildiz-hilal-gungunes

10/2,harikayım beğim=)

omer-ozceylan

hayırlı evlat .d

justice_fighter

Sen ortalama bir zekâya sahipsin! Sen tam kararında birisin! Aile ve akraba ilişkilerinin ayarını öyle güzel tutturmuşsun ki ailede ortalarda fazla görünmeyen, buna rağmen çok da sevilen bir insansın. Bayramda önce kimin eli öpülür, en güzel baklavayı teyzen mi yoksa dayının karısı olan yengen mi yapar hepsini gayet iyi biliyorsun. Ama 4. göbekten halanın kızı da seni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Bu aile sorularında da biraz zorlandığını fark etmedik desek yalan olur. Verdiğin cevaplar ortalama bir zekâya sahip olduğunu gösteriyor. Umurumda bile değil bayramda en güzel tatlıyı ben yiyorum diyorsun. Yarasın :)valla alakam yok,5 7 ve 9da zorlandım..ortalama zeka çıkanlar paylaşmamış sanırım,tek ben aptal çıktım:)

neva.anac

1 yanlis :)

rabiss19

nesi yanlış sence ne?

nrmin-hsnova

hayirli evlat sen cok zekisin

Başlıklar

Einstein
Görüş Bildir