Bu Akraba İlişkileri Testine Göre Ne Kadar Zekisin?

-
Abone ol

Akrabalarımla aram çok iyi, zekâma da güveniyorum diyorsan bu test tam sana göre. Bakalım kuzen, bacanak, baldız , kayınço gibi aile bireylerine ne kadar hakimsin? Hodri meydan!

1. Basit bir soruyla başlayalım. Dayı, hala ya da amca, teyze çocukları birbirlerinin neyi olurlar?

Kuzen
Dayı-hala çocukları
Amca çocukları
Yeğen

2. Kardeşlerinin çocuğu senin neyin olur?

Ablan ya da abin
Torunun
Yeğenin
Kuzenin

3. Şimdi de zor olmayan ama çok karıştırılan bir soru ile devam edelim. İki veya daha fazla kız kardeşin eşlerine ne denir?

Dünür
Baldız
Kayınço
Bacanak

4. Ben bir anneyim. Benim oğlumun amcasının karısı benim neyim olur?

Görümcem
Eltim
Kayınvalidem
Yengem

5. Bir babanın çocuklarının dayısı aynı babanın nesi olur?

Amcası
Kayınçosu
Bacanağı
Halasının oğlu

6. Biraz zorlaştıralım! Dayının tek kız kardeşinin kocası senin neyin olur?

Deden
Baban
Amcan
Oğlun

7. Bir adam, duvarda asılı duran resme bakarak şunları söylüyor: "Ne erkek, ne de kız kardeşim var. Ama bu adamın babası, benim babamın oğludur." O halde resimdeki kişi, bu sözü söyleyenin nesidir?

Kardeşi
Oğlu
Amcası
Babası

8. Şimdi biraz kafalar karışacak. Benim annem ve babamın çocuğu olup kardeşim olmayan kişi kimdir?

Dayının oğlu
Kuzenin
Yeğenin
Ablan ya da abin

9. Hasan, Onur'un halasının oğludur. Burcu, Onur'un karısı ve amcasının kızıdır. Zeynep ise Hasan'ın teyzesinin kızıdır. Bu durumda Burcu, Zeynep'in nesi olur?

Halasının kızı
Yengesi
Dayısının kızı
Amcasının kızı

10. Bu zor soru ile testi bitiriyoruz. Taksiye bir yolcu biner. Taksi şoförü yolcuya bakar ve sen benim oğlumsun ama ben senin baban değilim der. Peki bu durumda taksici yolcunun nesi olur?

Teyzesi
Annesi
Dayısı
Amcası

Hayırlı evlat! Sen çok zekisin…

Maşallah şeytan kulağına kurşun, sen ne kadar zekisin böyle. Üstelik ailenle ilgili hiçbir haberi kaçırmıyor, hepsini de takip ediyorsun. Annenin dayısının torunları kim, eniştenin kız kardeşi ne iş yapıyor, Ruşen amcanın oğlu Sedat en son kimle evlendi? Her şeyi biliyorsun. Değil aile 7 göbek sülale senden sorulur. E-devlet soyağacına da bir daha bak, köklerin Einstein’a dayanıyor olabilir :)

Sen ortalama bir zekâya sahipsin!

Sen tam kararında birisin! Aile ve akraba ilişkilerinin ayarını öyle güzel
tutturmuşsun ki ailede ortalarda fazla görünmeyen, buna rağmen çok da sevilen bir insansın. Bayramda önce kimin eli öpülür, en güzel baklavayı teyzen mi yoksa dayının karısı olan yengen mi yapar hepsini gayet iyi biliyorsun. Ama 4. göbekten halanın kızı da seni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Bu aile sorularında da biraz zorlandığını fark etmedik desek yalan olur. Verdiğin cevaplar ortalama bir zekâya sahip olduğunu gösteriyor. Umurumda bile değil bayramda en güzel tatlıyı ben yiyorum diyorsun. Yarasın :)

Ailenin yüz karası:) Vasatın altında zekâ seviyesi...

Oldu mu şimdi bu, hiç yakıştı mı? İnsan dayısının karısının eniştesinin 3. karısının kızının ismini bilmez mi yahu? :) Tabii ki şaka yapıyoruz bu kadarını bilmesen de olur. Ama anladık akrabalık ilişkileri ile pek ilgilenmiyorsun ama bari biraz mantık yürütseydin. Sen sadece annesini, babasını, kardeşini ve çok sevdiği birkaç kuzenini bilen, eve misafir gelince odasına çekilen tiplerdensin. Ailedeki; bacanak, enişte, elti muhabbetleri hiç sana göre değil.  Normal hayatta nasılsın bilemeyiz ama bu teste göre vasatın altında bir zekâya sahipsin. Çok üzgünüz :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
silakilic

Hayırlı evlat! Sen çok zekisin…Maşallah şeytan kulağına kurşun, sen ne kadar zekisin böyle. Üstelik ailenle ilgili hiçbir haberi kaçırmıyor, hepsini de takip ediyorsun. Annenin dayısının torunları kim, eniştenin kız kardeşi ne iş yapıyor, Ruşen amcanın oğlu Sedat en son kimle evlendi? Her şeyi biliyorsun. Değil aile 7 göbek sülale senden sorulur. E-devlet soyağacına da bir daha bak, köklerin Einstein’a dayanıyor olabilir :)

yildiz-hilal-gungunes

10/2,harikayım beğim=)

omer-ozceylan

hayırlı evlat .d

Gizli Kullanıcı

Sen ortalama bir zekâya sahipsin! Sen tam kararında birisin! Aile ve akraba ilişkilerinin ayarını öyle güzel tutturmuşsun ki ailede ortalarda fazla görünmeyen, buna rağmen çok da sevilen bir insansın. Bayramda önce kimin eli öpülür, en güzel baklavayı teyzen mi yoksa dayının karısı olan yengen mi yapar hepsini gayet iyi biliyorsun. Ama 4. göbekten halanın kızı da seni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Bu aile sorularında da biraz zorlandığını fark etmedik desek yalan olur. Verdiğin cevaplar ortalama bir zekâya sahip olduğunu gösteriyor. Umurumda bile değil bayramda en güzel tatlıyı ben yiyorum diyorsun. Yarasın :)valla alakam yok,5 7 ve 9da zorlandım..ortalama zeka çıkanlar paylaşmamış sanırım,tek ben aptal çıktım:)

neva.anac

1 yanlis :)

rabiss19

nesi yanlış sence ne?

Görüş Bildir