Bu 8 Soruluk Beyin Açan Teste Göre Sen Hangi Zeka Türüne Sahipsin?

400PAYLAŞIM

Beynini zorlayacak bu 8 soruluk test senin zeka türünü ortaya çıkaracak! 

Eğer hazırsan;

Haydi başlayalım!

1. Hadi beyin kaslarımızı çalıştıralım! Karlı bir havada ormanda kayboldun ve fazlasıyla üşümüş bir halde kendini bir kulübeye attın. Ancak içerisinde gaz lambası, mum ve şömine olan kulübe, çok karanlık ve elinde de bir adet kibrit var. İlk önce hangisini yakarsın?

Şömine
Mum
Gaz Lambası
Kibrit

?

2. ?

4
2
1
6

3. ?

4. ?

Anne
Teyze
Hala
Elti
Yenge

5. ?

6. ?

15
8
12
19

7. Aşağıdaki 10 harften anlamlı bir kelime oluşturduğunda bu kelime aslında ne olmuş olur?

8. ?

Analitik zeka!

Sen analitik zeka türüne sahipsin! Genelde sayılarla aran çok iyidir. Bu sayede matematik sorularını da kolaylıkla yapabiliyorsun. Bu sana pratik düşünebilme kabiliyeti veriyor. Bu sayede birçok karmaşık yapıyı kafanda çok hızlı bir şekilde çözebiliyorsun. Çözüm bulmak adeta senin işin diyebiliriz. Hayal gücünün çok geniş olması da yaratıcılığını arttıran bir durum. Bir konu hakkında çok farklı fikirler çıkarabiliyorsun. Bu konuda çok da zorlandığını söyleyemeyiz. Başka insanların saatler ya da günler içinde kavrayabildiği konuyu sen anında kavrayabiliyorsun. Bu da diğer insanlar arasında büyük fark aratıyor. İnsan ilişkilerinde de oldukça iyisin ama çok fazla girişkenlik göstermezsin. İnsanlar genelde sana gelirler.

Sosyal ve Görsel Zeka!

Sen sosyal ve görsel zeka türü olan bir zekaya sahipsin. Hem insan ilişkilerin çok kuvvetli hem de gördüğünü unutmayan ve hafızanda tutan bir zekan var. Kendini karşındaki insanlara çok net bir şekilde ifade edebiliyorsun. İkna kabiliyetin de çok kuvvetli. Ağzından çıkan sözcüklere o kadar dikkat ediyorsun ki nerede nasıl konuşacağını çok iyi biliyorsun. Bundan dolayı insanları çok kolay şekilde etkiler, istediğini yaptırırsın. Görsel olarak hafızan da çok kuvvetli. Bir gördüğünü bir daha asla unutmuyorsun. Aklında tutmak istediğin her şeyi kendi kafanda görselleştirebiliyorsun. Bu sayede ortaya her zaman yaratıcı işler çıkarabiliyorsun. Genel olarak girişken bir yapıya sahipsin. Bu sayede birçok işi çok çabuk halledebiliyorsun. Hayata tamamen fotoğrafik bir gözle bakıyorsun. Resmen beyninde resim çekiyorsun...

Müzikal ve Dilbilimsel Zeka!

Sen müzikal ve dilbilimsel zeka türü olan bir zekaya sahipsin! Bu zeka türüne sahip insanlar sesi çok iyi algılar. Müzikle ve notalarla araları her zaman iyidir. Diğer insanlar müziği sadece dinlerken, sen müziğin tınısını, hissini derinden yakalayabiliyorsun. Hatta müziği dinlerken adeta yaşıyorsun. İyi müzik kesinlikle senden sorulur. Aynı zamanda kendini müzikle ifade etmeyi de çok iyi beceriyorsun. İnsanlarla aranda mükemmel bir iletişim şeklin var. Çünkü kendini çok iyi tanıyor ve ifade ediyorsun. İnsanların içini okuyabildiğin için iletişimi çok güzel yönetiyorsun. Duygulara ve hislere her zaman önem veriyorsun. Her ne kadar mantığının ön planda olması için çabalasan da duyguların seni ele veriyor. Duygularının seni yönlendirmesini seviyor ve keyif alıyorsun. Çünkü seni doğru yola götürdüğünü derinden hissediyorsun. Hayatın her alanında müziği hissetmek istiyorsun. İşte sen bu yüzden müzikal ve dilbilimsel zeka türüne sahipsin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bahtix-311

sosyal ve görsel zeka diyor külliyen yanlış.

berkay-karagoz

analitik zeka matematik cart curt diyor ulann ben toplama bile yapamam

kullanici-turkcell-4581

Sosyal ve Görsel Zeka!

warlyrics36

bozuk test

sertac-bigun

Müzikal ve Dilbilimsel Zeka! doğru

Görüş Bildir