Bu 10 Soruluk Zeka Testi, Senin IQ Puanını Ortaya Çıkaracak!

5.1bPAYLAŞIM

Bu 10 soruluk zeka testi, senin IQ puanını ortaya çıkaracak! 

Eğer hazırsan;

Haydi başlayalım!

1. İlk olarak kolay bir soruyla başlayalım. Dizide soru işareti yerine hangisi gelmelidir?

2. Peki bu basit işlemin cevabı nedir?

3. Kolay bir soruyla devam edelim...

4. Peki bu sorunun cevabı nedir?

5. Imm... Biraz düşünerek soru işaretinin yerine hangisinin geleceğini bulabilirsin.

6. Bu işlemin sonucu nedir?

7. Aşağıda verdiğimiz kodu karşılayan kelime aşağıdakilerden hangisi?

8. Soru işareti yerine hangisi gelmelidir?

9. Peki buradaki işlemin sonucu nedir?

10. Son olarak, bu sorunun cevabı nedir?

Üstün IQ Puanı: 200 - 225

Sen Albert Einstein IQ puanına sahipsin! Hem sağ hem de sol beynin çok gelişmiş durumda. Bu sayede hem sayısal verilerle hem de sözel verilerle aran çok iyi diyebiliriz. Problemleri kendi kafanda hızla çözebilen, fikirlerini ortaya koyup insanların ufkunu açabilen bir insansın. Zeka yaşın oldukça yüksek ve bu senin her alanda başarıyı yakalayabileceğini gösteriyor. Karşına çıkan herhangi bir konuyu hemen kavrayabiliyor, beynine kaydettiğin bilgilerle çok rahat bir bağlantı kurabiliyorsun. İnanılmaz bir zekaya sahipsin!

Üst düzey IQ puanı: 175 - 200

Sen üst düze IQ puanı dediğimiz kategoriye giriyorsun. Evet, genel olarak sayısal ve sözel konuların hepsine çok hakimsin. Fakat bir taraf daha baskın diyebiliriz. Sayısal ve mantık ile ilgili konulara çok hakimsin. Önüne çıkan problemleri hızlı çözebilmen, mantığını kavrayabilmen ve gerçekten pratik bir şekilde bunu şekillendirmen inanılmaz derece mükemmel. Bu senin aslında mühendislik alanlarında çok daha iyi olduğunu gösteriyor. Fakat sen bu üst düzey yeteneğin sayesinde bütün işlerin üstesinde gelebilirsin. İletişim konusunda da çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. İleride çok daha iyi yerlere geleceğeni biliyoruz...

Yüksek IQ Puanı: 120 - 175

Sen yüksek IQ grubu içerisinde yer alıyorsun! Sayısal ve sözel yeteneklerin ortalamanın üstünde diyebiliriz. Bunun yanında görsel hafızan oldukça güçlü. Gördüğün bir şeyi hafızana öyle bir atıyorsun ki, bir daha unutman mümkün değil. Öğrenmeye her zaman açık bir yanın var. Yeni bilgi öğrenmeyi çok seviyorsun. Hayatın boyunca kendini geliştirmek için adımlar atmaya çalışıyorsun. Kendi yeteneklerinin farkındasın. Bunu kariyer hayatında çok yararlı bir şekilde kullanmalısın. Bu sayede hayalini kurduğun hayat kavuşabilirsin. Yaratıcılığını kullanacağın çok fazla alan var. Bunu sakın unutma!

Ortalama IQ Puanı: 90 - 120

Sen ortalama bir IQ puanına sahipsin. Sen pratik bir zekaya sahipsin. Evet, sayısal veya sözel olsun bu konuları hemen kavrayamıyorsun fakat üzerine çalıştığın zaman senden iyi olan kişilerden kat kat iyi oluyorsun. Önemli olan IQ puanının kaç olduğu değildir. Bunu etkin bir şekilde kullanmak asıl önemli olandır. Problemlere çözüm bulabilmek adına oldukça detaya inebiliyorsun. Analitik düşünce yapın sayesinde detaylardaki en ince ayrıntıları görebiliyorsun. Bu sadece biraz zaman alabiliyor. Çünkü detaylara inebilmek o kadar da kolay bir play değil...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duru-yildiz

Bu içerikte hata var ben çoğunu doğru yaptığımda 200-225 dedi. Hepsini yanlış yaptığımda da 175-200 dedi.

eren-gokdemir1

yüksek IQ puanım : 200 225

kaan-icli1

Bende üstün zekalıymışım gerizekalı sanıyordum

wpg-erhan-kaan

sizin yüzünüzden aptal insanlar kendini zeki zannediyor (burcu ve ben )

kullanici-turkcell-7112

Üstün IQ Puanı: 200 - 225 Sen Albert Einstein IQ puanına sahipsin! Hem sağ hem de sol beynin çok gelişmiş durumda. Bu sayede hem sayısal verilerle hem de sözel verilerle aran çok iyi diyebiliriz. Problemleri kendi kafanda hızla çözebilen, fikirlerini ortaya koyup insanların ufkunu açabilen bir insansın. Zeka yaşın oldukça yüksek ve bu senin her alanda başarıyı yakalayabileceğini gösteriyor. Karşına çıkan herhangi bir konuyu hemen kavrayabiliyor, beynine kaydettiğin bilgilerle çok rahat bir bağlantı kurabiliyorsun. İnanılmaz bir zekaya sahipsin!

Görüş Bildir