Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu 10 Soruluk Test Senin Ne kadar Cesaretli Olduğunu Söyleyecek!

135PAYLAŞIM

Hayata karşı nasıl bir duruş sergiliyorsun? Risk ve belirsizlikler karşısındaki tavrın nasıl? Olaylarla başa çıkarken, haksızlıklar karşısında dururken gözünü karartabiliyor musun? İşin özü, ne kadar cesursun? 

Testi çöz ve hemen öğren!

1. Basit bir soruyla başlayalım; diyelim ki evin yandığını ve içeride bir canlı olduğunu gördün, hiç düşünmeden kurtarmak için içeriye girer misin?

2. İnsanlığın kurtuluşu elinde olsa kendini feda eder misin?

3. Peki, tek başına dünya turu yapmaya cesaretin var mı?

4. Bir arkadaşına güvenip kendini onun kollarına sırtüstü geriye bırakır mısın?

5. Yardıma ihtiyacı olan birine ilk müdahaleyi yapacak cesaretin var mı?

6. Tek bir suç ile zengin olacaksın. Her şeye rağmen bu riski göze alır mısın?

7. Bu ipten geçebilir misin?

8. Soğuk ve yağmurlu bir gecede evde yalnızsın. Yatağında uyumaya çalışırken ilk başta tıkırtılar duydun ama önemsemedin. Daha sonra bu tıkırtı odana yaklaşan ayak seslerine dönüştü. Ne yaparsın?

Yorganın altına saklanırım.
Aniden kapıyı kilitlerim.
Yardım için çığlık atarım.
Kalkar televizyonu veya bilgisayarı açık mı unuttum diye kontrol ederim.

9. Mahalledeki perili olduğu söylenen eve girer misin?

10. Ve son olarak, 50 kişilik bir kalabalığa sunum yapacaksın. Nasıl hissedersin?

Harika! Stand-up gösterisi gibi götürürüm ben o sunumu!
Biraz gerilirim, ama atlatırım herhalde!
Yapamam ben o sunumu, kalabalık karşısında konuşma fobim var!

Sen tanıdığımız en cesur insansın!

Yeni bir şeyler denemeye her daim açık, risk almaktan korkmayan birisin. Bırak riski, hiçbir şeyden korkun yok senin! Dünyanın sonu gelse ve etrafı zombiler bassa, yanımızda olmanı çok isteriz doğrusu! Şaka bir yana, hakikaten o kadar korkusuzsun ki, seni her daim yanımızda isteriz, çünkü insan senin yanında güvende hissediyor!

Sanki biraz korkaklık var sende...

Korkaksan ne olmuş canım? Cesaret bugüne kadar kime ne kazandırmış, değil mi ama? Önemli olan kendini anlayıp kabullenmek ve de kendini olduğun gibi sevmek. Kimliğini kabullenebilmek apayrı bir cesaret istiyor, gölgenden korksan kaç yazar?

Sen temkinlisin!

Senin hayatta hassasiyet duyduğun belli konular var. Konu bunlara geldi mi gözün kimsecikleri görmüyor ve aslan kesiliyorsun. Ama aynı şekilde yine hassasiyetin yüzünden seni korkutan konular var. Bunlarla yüzleşmektense ölürsün daha iyi. Bu takındığın tavır gayet doğru aslında. Çünkü gereksiz cesaret başını belaya sokmaktan başka bir şeye yaramaz. Biraz korku her zaman iyidir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Korkaksan ne olmuş canım? Cesaret bugüne kadar kime ne kazandırmış, değil mi ama? Korkak degil akıllı ve temkinli olmak denir ona.Sizinkine de cesaret degil aptallık.Mesela ipte yürümek..Gereken yerde gösterilen cesaret cesarettir,gereksizi aptallık ve gösteriştir.Gösteriş için canını tehlikeye atmak ise düpedüz aptallıktır.

hacer-erulug-yelgec

oturduumuz yerden ipte yrürüm demek kolay

loki_laufeyson

denmeye değer

oznuur-akca

Sen tanıdığımız en cesur insansın! Yeni bir şeyler denemeye her daim açık, risk almaktan korkmayan birisin. Bırak riski, hiçbir şeyden korkun yok senin! Dünyanın sonu gelse ve etrafı zombiler bassa, yanımızda olmanı çok isteriz doğrusu! Şaka bir yana, hakikaten o kadar korkusuzsun ki, seni her daim yanımızda isteriz, çünkü insan senin yanında güvende hissediyor!

meiryemnisa

Sen temkinlisin! Senin hayatta hassasiyet duyduğun belli konular var. Konu bunlara geldi mi gözün kimsecikleri görmüyor ve aslan kesiliyorsun. Ama aynı şekilde yine hassasiyetin yüzünden seni korkutan konular var. Bunlarla yüzleşmektense ölürsün daha iyi. Bu takındığın tavır gayet doğru aslında. Çünkü gereksiz cesaret başını belaya sokmaktan başka bir şeye yaramaz. Biraz korku her zaman iyidir.

gozwd

Korkaksan ne olmuş canım? Cesaret bugüne kadar kime ne kazandırmış, değil mi ama? Önemli olan kendini anlayıp kabullenmek ve de kendini olduğun gibi sevmek. Kimliğini kabullenebilmek apayrı bir cesaret istiyor, gölgenden korksan kaç yazar?

Görüş Bildir