Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boşanmış Aile Çocuğu Olmanın Beraberinde Getirdiği 12 Avantaj

 > 
191PAYLAŞIM

Ailelerin boşanması, kime sorarsanız sorun ya da hangi haber sitesinden okursanız okuyun olumsuz karşılanır, "Aah ah olan çocuklara oluyor..." denir filan ve boşanmış aile çocuklarının içe kapanık, mutsuz, problemli çocuklar olmaları beklenir. Fakat artık evliliklerin 3'te 4'ü boşanmayla sonuçlandığı için alışıldık bir durum haline geldi. Biz de bu yüzden biraz da bu olayın olumlu yönlerine odaklanmak istedik. İşte söz konusu çocukların, ailelerinin boşanmasıyla sahip oldukları 12 ayrıcalık:

1. İki farklı eviniz, iki farklı dünyanız olur.

Genellikle anne babadan bir tanesi baskın karakter, diğeri ise orta yolu bulan karakterdir. En başta evliliklerine sebep olan da bu dengedir bir bakıma. İşte bu yüzden iki ayrı eviniz olunca siz de bunalmazsınız ve dengeyi yakalarsınız. Ayrıca artık iki farklı ortamınız, iki farklı mahalleniz ve arkadaş grubunuz vardır.

2. Sizi memnun edebilmek adına adeta bir yarış başlar.

Artık boşanmış aile çocuğu olduğunuza göre mutlu olabilmeniz için ekstra bir çaba harcamaları gerekir. Öyle bedavaya boşanmak olmaz. İstediğiniz şeker, oyuncak, kıyafet, kısacası her şey; imkanlar dahilinde karşılanmaya çalışılır. Kimi zaman biraz kendinizi paralamanız ya da küsmeniz gerekir ama istediğinize ulaşırsınız. Yalnız genelde hafta içi anne evinde kalındığı için anneler çok fazla yutmayabilir bu numaraları. Bu yüzden hafta sonu baba gelince mutluluktan göklere çıkarsınız.

3. Diğer çocuklara göre çok daha çabuk bilinçlenirsiniz.

Artık yaşamda kötü ya da olumsuz gidebilecek şeylerin de olduğunu tecrübe etmişsinizdir ve bu size çok şey öğretmiştir. Yaşamın iki kutuplu olduğunu, tozpembe olmadığını kabullenmişsinizdir.

4. Duygusal anlamda güçlü olursunuz.

Artık öyle en ufak olaylarda etkilenip taklalar atmazsınız. Çabuk olgunlaşırsınız; insanları gözlemlemeye ve ilişkilerin altında yatan dinamikleri keşfetmeye başlarsınız.

5. Mutsuz ve stresli bir aile yaşantısından uzaklaşırsınız.

Eğer ebeveynleriniz birlikteyken çok kavga ediyorduysa, doğru olanın ayrı olmaları olduğunu bilirsiniz ve ikisinin de mutlu ve huzurlu olmasını istersiniz. Tabii kendinizin de...

6. İnsanları daha çabuk tanır ve kendiniz için daha doğru arkadaş seçimleri yaparsınız.

Artık etrafınızda kavga, gürültü, tatsızlık değil; huzur ve eğlence görmek istiyorsunuzdur. Bu durum da arkadaş seçimlerinize yansır ve kendinize benzeyen ve hayattan tat almasını bilen arkadaşlarınızla vakit geçirirsiniz.

7. Ergenlik bunalımları size çok şey katar.

Evet, belki depresyon kötü bir şeydir ve boşanmış aile çocuklarında daha çok rastlanır fakat, esasında kişiye pek çok şey de katar. Öncelikle çok fazla düşünür ve çok fazla sorgularsınız. Bu kişiliğinize bir derinlik katar. Ayrıca dibe vurduktan sonra yukarı çıkmanız zorunludur. Bu yüzden ergenliği atlattığınızda çok daha güçlü bir birey olursunuz.

8. Kendi ayaklarınız üzerinde durmak sizin için daha kolaydır.

Çünkü artık anne babanızın her zaman yanınızda olamayacağını biliyorsunuzdur. Her işinize kendiniz koşturmanız, halletmeniz, kısacası hayatı tırmalamanız gerekir ve bu sizin için sorun değildir. Hedeflerinize ulaşmak için daima yardım eli beklemez, bileğinizin hakkıyla ulaşmasını bilirsiniz.

9. Sevdiğiniz insanlara değer verirsiniz.

Sırtınızı yaslayabileceğiniz kurulu ve düzenli bir yaşantınız olmadığı için, kendi yaşantınızı ve düzeninizi kendiniz yaratırsınız. Sevdiğiniz insanları hayatınıza alırsınız ve onlarla birbirinize kenetlenirsiniz.

10. Evlilik için en doğru kişiyi seçmeye özen gösterirsiniz.

Bu yüzden de evlenmeden önce 76 kez düşünürsünüz ve tüm parametreleri hesaba katarsınız. Tüm bir hayatı onunla geçirebilir misiniz, size ev işlerinde yardımcı olur mu, nasıl bir ebeveyn olur v.b. sorular sorarsınız kendinize. Yalnızca güzel, yakışıklı, popüler diye biriyle evlenmezsiniz.

11. İş yaşamında hırslı olursunuz.

Çocukluğunuzda, evliliklerin ters gidebileceğini öğrenmiştiniz. Bu yüzden kimseye güvenip de sırtınızı yaslayamazsınız. Hayatınızı kazanıyor ve gelecekte sahip olacağınız çocuklara yetebiliyor olmanız gerekir. Bu yüzden işinizi en iyi şekilde yapmak ve hızla yükselmek zorundasınızdır.

12. Çocuk sahibi olmak, dünyada verilebilecek en zor karardır.

Evlilik için çok uzun süre düşündükten sonra, çocuk sahibi olmayı düşünmeye başlarsınız. Fakat önce evliliğin üzerinden birkaç sene geçmesi gerekir ki, bir terslik olması durumunda çocuk zarar görmesin. Uzun uzun ona sunacağınız hayatın yeterince sağlıklı ve mutlu bir hayat mı olacağını düşünürsünüz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elif-gokce-sarsilmaz

Yaaa inanmayın bunlara.O kadar kötü birşeyki bazenleri keşke bu rüyadan uyansam diyorum.😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

dsfdf

çoğu yalan sanki çok güzel hayat amk salağı

aycinn

Boşanmış bir ailenin çocuğu olarak külliyen yalan olduğunu söylemek isterim. Anne baba boşandığı anda ikisi de çalışmak durumunda kalır. Kreşlerde anaokullarında geçer ömrünüz. Belki erken olgunlaşıyosunuz ama her zaman aileyle beraber bir akşam yemeği yemenin hasretini çekiyosunuz. Milleti kandırmayın okuyan da güzel bir şey zannedecek. Boşanmış bir ailenin çocuğu olmanın hiçbir avantajı yoktur. Ayrıca 3te 4ü gibi saçma sapan bir kalıp kullanan birinin bu konu hakkında yorum yapması da biraz şov olmuş bence.

delfingugu

Boşanmış anne babanın çocuğu olarak bütün maddelere katılıyorum:D

Gizli Kullanıcı

kesin bilgi mi beyler dayıyorum ruju parfümü babamın gömleğe

Görüş Bildir