Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boşanma İhtimalinizden Tutun da Kalp Hastalıklarına Kadar Vücudunuz Sizin Hakkınızda Neler Anlatıyor?

27PAYLAŞIM

Gözlerimizin çok şey anlattığını daha önce mutlaka duymuşsunuzdur ama aslında okumayı öğrendiğimiz zaman vücudumuz çok daha fazla konu hakkında ipucu veriyor.

1. Yapılan araştırmalar, asimetrik yüzleri olan kişilerin daha iyi ekip liderleri olma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

2. Orta parmağınız yüzük parmağınızdan daha kısaysa, prostat kanseri ve kalp hastalıklarına yakalanma ihtimaliniz diğerlerine göre daha düşük olabilir.

3. Bilim adamlarının söylediğine göre, turuncu saçlı insanlar diğerlerine göre acıya çok daha fazla duyarlı. Öyle ki ameliyatlar sırasında yaklaşık %20 daha fazla anestezi almak zorunda kalıyorlar.

4. Sinek de olsa insan insandır! Araştırmalara göre, sivrisinekler 0 kan grubuna sahip olanları diğer gruplara göre %83 daha fazla tercih ediyor.

5. Koyu renk gözlere sahip olan insanların vücudu alkole daha duyarlıdır.

6. Göbek deliğinizin yeri ilgilenmeniz gereken spor dalıyla ilgili ipuçları veriyor. Göbek delikleri yukarıda olanlar, vücutlarına göre daha uzun bacakları olduğu için koşuda, aşağıda olanlar ise gövdeleri daha uzun olduğu için yüzmede başarılı olacaklardır.

7. Bir araştırmacı, kulak memesi çizgilerinin yönüyle kalp hastalıkları arasındaki ilişkiyi inceledi ve ortaya çıkan sonuç; kalp hastalığından ya da kalp krizinden ölen erkeklerin %72'si, kadınların da %67'si şekildeki gibi dikey kulak memesi kırışıklıklarına sahip.

8. Geniş alınlı insanların alçak gönüllü, pratik zekalı ve yaratıcı olma ihtimali oldukça fazladır.

9. Dakikada ortalama 6 ilâ 10 seferden fazla göz kırpan bir kişi muhtemelen karşısındaki insandan etkileniyordur.

10. Kısa boylu insanların uzun yaşama ihtimali uzun boylulara göre daha yüksektir. Albert Einstein Tıp Fakültesi'nde yapılan araştırmalara göre, uzun ömürlü olmanızı sağlayan bir gen aynı zamanda kısa boylu olmanıza sebep oluyor.

11. Yüz okuma uzmanı Jean Haner'e göre, uzun kaşları olan insanlar stresle başa çıkma konusunda çok daha iyiler.

12. Saçlarınız kötü alışkanlıklarınızı (ölümünüzden sonra bile) ortaya çıkarabilir. Kullandığınız birçok madde uzun yıllar boyunca saçınızda saptanabilir iz bırakıyor.

13. Uzun burunlu insanlar taşıdıkları birçok olumlu özellik sayesinde iş hayatında daha başarılı olma ihtimaline sahiptir.

14. İngiltere'deki Leeds Üniversitesinde yapılan bir araştırma, flörtleştiği insan sayısı fazla olan ve tek gecelik ilişkileri tercih eden kadınların daha geniş kalçalara sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor.

15. Yavaş yürüyen insanların bilişsel zihin motorlarında bir sorun olabilir ve bu da ileride bunama yaşamalarına sebep olabilir.

16. Ayak parmaklarınızın boyutu sıralı bir şekilde kısalıyorsa (diğer bir deyişle, parmaklarınızın her birinin bir öncekinden biraz daha uzun olması) muhtemelen planlı, hassas ve son derece pratik bir insansınız.

17. Parlak ve kırmızı dil, vücudunuzdaki demir veya B12 eksikliğinin işareti olabilir.

18. Stresli olduğunuz zamanlarda saçlarınızı, kaşlarınızı veya kirpiklerinizi çekme eğilimindeyseniz, bu sizin mükemmeliyetçi bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösterir.

19. Tırnaklarınızda oluşan renk farklıları veya kalınlaşma gibi değişimler kalp ve akciğer rahatsızlıklarından tutun da anemi ve şeker hastalığı gibi ciddi sağlık sorunlarının işareti olabilir.

20. Ellerinizi rahat bir şekilde düz bir zemine koyarak açtığınızda, parmak aralarınızdaki boşluklar geniş ise bu sizin açık fikirli ve yenilikçi olduğunuza işaret ediyor.

21. Kemerli ayaklara sahip olan kişiler, asosyal olacak kadar kendi kendine yetinen ve bağımsız olan insanlardır.

22. Yapılan çalışmalara göre, insanların eski fotoğraflarındaki gülümseme şekilleri evliliklerindeki boşanma ihtimalleri hakkında ipucu veriyor.

Psikologlar bir grup insanın üniversite yıllıklarındaki fotoğraflarını inceledi. Yüzünde kocaman gülümseye sahip olanların hiçbiri eşlerinden boşanmamışken, oldukça donuk ve düz ifadeye sahip olanların %25'inden fazlasının boşanmış olduğu sonucuna ulaştılar.

23. Ayak baş parmağınız diğer parmaklarınızdan oldukça uzunsa bu sizin zeki ve yaratıcı birisi olduğunuzu işaret eder.

24. Bilim adamları, göz renginin insanların başarılarını bir noktaya kadar açıklayabildiklerini iddia ediyor. Yapılan çalışmalar, mavi gözlü insanların çoğunun stratejik düşünülmesi gereken konularda diğer insanlara göre çok daha iyi olduğunu ortaya koyuyor.

25. Kare şeklinde avuç içine sahip olanlar, matematik konusunda oldukça başarılı olma eğilimindedirler. Sorunlarını sezgileriyle değil her zaman mantıklarıyla çözmeye odaklanırlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
panik-anne

#2 deki orta parmak değilde işaret parmağı olacak sanki

hestia

Burnunuz yoksa voldemort olma ihtimaliniz %75 artmaktadır

birdetroitfani

aynen boşanma felan vucutla alakalı iki tarafın karakterinin hiç etkisi yok aynn

theodosius

Stresleninci favorilerimi çekiyorum ve evet mükemmeliyetçiyim

Görüş Bildir