Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Boşa Vakit Harcamayın: İlk Buluşmada Birinin Size Göre Olup Olmadığını Anlamanızı Sağlayacak Kritik Bir Soru Var!

-

Bu gibi tavsiyeler kulağa her zaman klişe gibi gelir. Ama bu kez biraz farklı. 

Bu soru ve aldığınız cevap, karşınızdakinin nasıl biri olduğunu, daha da ziyade karşınızdaki kişinin size göre biri olup olmadığını anlamanızı sağlayacak. 

Not: Bu arada bu taktiği hayatınıza yeni girmiş herkese uygulayabilirsiniz. İlla romantik bir ilişkinin öznesi olmasına gerek yok.

Başlayalım. Buluştunuz, bir araya geldiniz, oturuyorsunuz, yürüyorsunuz, fark etmez.

Birbirinizi pek tanımıyorsunuz. Edilecek bir dolu sohbet var.

Ama vakit kaybetmek de istemiyorsunuz. Korkuyorsunuz. Hep böyle olur değil mi? Bu insana güvenmeli misiniz, size uygun biri midir, kafalarınız uyuşur mu?

İşte bu noktada kritik sorumuz devreye giriyor. Merak etmeyin ilk hali oldukça klişe: En çok neler yapmak seni mutlu hissettirir?

Ama bu kadar basit değil. Bir şeyler duyduktan sonra sorunuzu ilerletin ve şunu sorun: “Eğer hiç zaman ve para sıkıntın olmasa, neler yapardın?”

Ne alaka mı? Şöyle: Zaman ve paraya muhtaç olmak belki de modern insanın kaderini tayin eden en büyük koşulları oluşturuyor.

O yüzden bir insanın zaman ve para sorunu olmasa yapmak isteyecekleri, o kişinin gerçek tutkuları hakkında kaçınılmaz olarak fikir veriyor.

Aynı zamanda sizinle kurabileceği potansiyel ilişki hakkında da...

Tabii sizin öncelikleriniz size kalmış. Dünyayı gezip travel blogger olanı mı tutarsınız, spor otomobil koleksiyonu yapanı mı seversiniz, bilemeyiz.

Artık kadarını da kendiniz kıyaslayın ve aradığınız cevaba ulaşın. 

😇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nomadsoul

Bu işler kısmet.

birinci-tekil-birey

Zaman arka planda. Zira yeterli paran varsa zamanı da satın alırsın. Soru "Para problemi olmasa ne yaparsın?" Cevap :"Dalga mı geçiyon" Sonuç : İlişki başlamadan biter. Yok bu pek iyi bir sorudan ziyade karşındakine küfür gibi bişi. Zira çok küçük bir zümre hariç cem-i cümlenin deli gibi paraya ihtiyacı var.

sebastiaan

Hayal kurmayı unuttuk ondan bu sitemli cevaplar.. Yadırgamamak, şaşırmamak lazım..

kedili-bir-ev

benim sorum hayvan sever misin? yolda yardıma ihtiyacı olan hayvan gördün ne yaparsın?gece saat kaç olursa olsun bağıran yardıma ihtiyacı olan hayvanı kurtarmaya gider misin? yarın işe uyumadan gidecek olsan bile sabaha kadar başında bekler misin ? parasız kalsak onları atmayı aklından bile geçirir misin? ve ailemde hayvanlarım da benim kadar değerli.

pasaeli

bütün yapraklar yeşildir ayakkabımda yeşildir o halde ayakkabım yapraktır... müthiş felsefi yaklaşım olmuş sizi tebrik ediyorum !

Görüş Bildir