Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bluetooth Destekli Akıllı Asma Kilit: Noke

 > 
12PAYLAŞIM
www.log.com.tr

“Dünyanın paylaşılabilir ilk bluetooth’lu asma kilidi” sloganıyla lanse edilen bu akıllı cihazı kullanmak için ne anahtara ne de herhangi bir şifre kombinasyonuna ihtiyacınız var. “Noke” için gereken tek şey akıllı telefonunuz!

Adını “No Key” (anahtar yok) kelimelerinin birleşiminden alan Kickstarter girişimi “Noke”, bünyesindeki bluetooth desteği ile asma kilit tanımını adeta baştan yazıyor. Çalışması için sadece cep telefonunuza ihtiyaç duyan cihaz, kilide yaklaştığınızda bluetooth bağlantı birimi üzerinden iletişim kurarak tek hamlede devre dışı bırakılabiliyor. Herhangi bir tuş kombinasyonuna ya da anahtara gerek kalmadan zamandan tasarruf sağlayan asma kilit, iOS ve Android cihazlar üzerinden kolaylıkla kontrol ediliyor. Üstelik erişim izni verdiğiniz diğer kişiler, siz yakınlarda olmasanız dahi Noke’yi rahatlıkla kullanabiliyorlar.

Haberin Tamamı İçin:

Ortalama 1 yıldan uzun süre giden dahili pil kolaylıkla değiştirilebilirken, kilidi kimlerin kullandığı ise mobil uygulama üzerinde eş zamanlı şekilde görülebiliyor. Anahtar arama, kombinasyonu hatırlama derdini ortadan kaldıran kilit, telefonunuzun şarjının bitmesi durumunda ise belirleyeceğiniz Mors alfabesine benzeyen özel basma yöntemiyle açılabiliyor.

Hedeflenen 100 bin doların yaklaşık yüzde 75′ini toplamayı başaran geliştirici ekip Fuz, Noke’nin Kickstarter fiyatının 59 dolar olduğunu ve seri üretimde 99 dolar etiketle satışa sunulacağını belirtiyorlar. Diğer taraftan bisikletler için geliştirilen zincir kitine ise ek 20 dolar ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Güvenlik altyapısı hakkında bilgi vermekten kaçınan ekip, Noke’nin kafe, dolap, bisiklet gibi yüksek güvenlik ihtiyacı duyulmayan yerlerde kullanılabileceğini ifade ediyor.

Bluetooth Destekli Akıllı Asma Kilit Noke

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir