Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bizler Özeliz! Solaklar Hakkında Daha Önce Hiçbir Yerde Duymadığınız 17 Enteresan Bilgi

13bPAYLAŞIM

Solak olmak bir ayrıcalıktır sevgili dostlar. Bazı ayrıcalıklarımız belki o kadar da olumlu olmayabilir ancak, o kadar kusur kadı kızında da olur...

1. Dünya nüfusunun yalnızca %10'luk bir kısmı solaktır.

2. Dünyaca ünlü solaklar arasında Napoleon, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Albert Einstein, Newton, Bill Gates, Oprah, Obama ve Jimi Hendrix bulunmaktadır.

3. Şizofreni hastalığına sahip olan insanların %40'ını solaklar oluşturmaktadır. Dünya nüfusunun yalnızca %10'unu oluşturdukları düşünülürse bu oran oldukça yüksektir.

4. 1996'dan beri her yılın 13 Ağustos günü, "Solaklar Günü" olarak kutlanmaktadır.

5. Sağlak insanlar yemeği ağızlarının sağ tarafıyla, solaklar ise sol tarafıyla çiğneme eğilimi gösterirler.

6. Her yıl 2,500 solak insan, sağlakların kullanımı için tasarlanmış makineleri kullanırken yaşamını yitirmektedir.

Sağlakların dünyasında yaşıyoruz a dostlar...

7. Solak insanlar, sağlak olanlara göre ortalama 3 sene daha kısa yaşamaktadır.

8. Yapılan bir araştırmada, IQ puanı 140'ın üstünde olan solak insanların, sağlaklardan çok daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

9. Çalışmalar, erken doğan bebeklerin çoğunun solak olduğunu kanıtlamıştır.

10. Solak insanların homoseksüel olma ihtimali %39 daha fazladır.

11. Solak askerler, el bombalarını hazırlarken ve atarken bombayı ters çevirmek durumundadır. Bunun sebebi, emniyet piminin bulunduğu yerin solaklara ters gelmesidir.

12. Bir insanın solak olacağının belirlenmesinde genetik aktarımın rolü yalnızca %25'tir.

Sebebini bulamayınca uzaylı deyin tabii...

13. Yapılan bir çalışmada, solakların post-travmatik stres bozukluğundan sağlaklara göre daha çok muzdarip olduğu kaydedilmiştir.

14. Yapılan bir ankette, solak insanların sağlaklara göre %12 oranında daha az kazanca sahip olduğu ortaya konmuştur.

15. Solakların beyinleri, bilgisayar oyunu oynarken ya da spor yaparken verileri sağlaklara göre daha hızlı işlemektedir.

16. Solaklar, birden fazla uyaranı algılamak konusunda sağlaklardan daha beceriklidir.

17. Solakların genel anlamda bilişsel becerileri daha yüksektir. Aynı anda birden fazla konsepti düşünebilir ve daha hızlı çözüm üretebilirler.

Solak olmak, özel olmaktır. Tüm solaklara selam olsun!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kadir-sirin

albert eınstıen solak degıldır ambıdexterıusdur dav vıncıde amdexterıus dur arastırarak yapılsın su haberler lutfen

gurkanyal1

kaynak?

mstfagncc

o ne la

candy-candy1

bence zekilik gibi bir şeyle alakası yok solaklığın.Bilimsel olarak açıklaması ise şu; beynin sol kısmını sağ beyin,sağ kısmını sol beyin yönetmekte. Yani bu solaklıkla değil, kişiyle alakalıdır.Çünkü her insanın eli var,istediğiyle yazı yazabilir.Ama sağlaksa sadece sol eliyle güzel yazamaz,yazamaz diye birşey yoktur.Güzel yazı yazmak bir yetenektir.Ve eğer dünyanın yüzde 10 u solaksa, bildiğiniz gibi birsürü başarılı bilim insanı, ressam ,şarkıcı vb kişiler var.Madem solaklar çok yetenekli,o zaman dünyada öyle şeyleri yapabilenler sadece solaklar olurdu.

cagri-abalioglu

ben solağım ben ozaman 3 sene daha az yaşıycam

mustafa-yazicioglu

İlkokulda kalemi sol elimle tutuyorum diye azar işitmiştim. Sebep? "oğlum sol elinle tutamıyorsun sağ elinle tut şunu" Sağ elimle de tutamıyorum ki, lan daha yazmayı yeni öğreniyorum hasta mısın sen! Sağlak olmadığım için çok üzgün hissetmiştim kendimi o zamanlar ama benim tercihim değildi vallahi. En büyük işkenceyi de el işi derslerinde makaslar yüzünden yaşardık, sağ elimle makas kullanmaya o günlerde, mouse kullanmaya da üniversite de alıştım. Sürekli mouse tuşu değiştirmekten gına gelmişti. Hey gidi günler...

jpeuj

ben yarım solağım napcaz? ben daha özelim

Görüş Bildir