Bize Hayallerindeki Evi Anlat, Ne Zaman Alabileceğini Söyleyelim!

20PAYLAŞIM

Acaba ne zaman alacaksın? 

Testi çöz, cevabı öğren!

1. Evin çevresi çok önemli! Seninki nasıl bir yerde olmalı?

2. Sen şehir insanı mısın yoksa sakinlik taraftarı mı? Apartman mı müstakil ev mi?

Şehre yakın rezidans dairesi
Şehrin göbeğinde apartman
Şehre biraz uzak lüks bir villa
Şehre uzak bahçeli müstakil

3. Peki muhiti seçtik, sıra o lezzetli yemekleri yapacağın yerde. Senin mutfağın nasıl olmalı?

Modern ve açık
Geleneksel ve kapalı
Geleneksel ve açık
Modern ve kapalı

4. Hayalindeki salon ve mobilyalar bunlardan hangisi?

5. Pencere hangisi olsun peki?

6. Geldik asıl soruya! Küvet mi duşakabin mi?

7. Hayalindeki yatak odasına hangisi daha yakın?

8. Evinin asıl süsleyicisi hangisi olur?

Çiçekler!
Tablolar!
Fotoğraflar!
Kitaplar!

Valizini hazırla, sen gidicisin!

6 ay içerisinde pılını pırtını toplayıp o hayalindeki eve taşınıyorsun sonunda! Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin diyebiliriz. Biraz erken gibi gelmiş olabilir ama bence şimdiden sen evine yeni nevresim takımları, tabak, çanak ve bardak bakmaya başla. Taşınır taşınmaz şöyle evini göstermek için bir yemek bile düzenleyeceksin. Ee böyle bir eve böyle bir davet gerekir!

Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin, ha gayret!

Eveeet, 2 yıl içerisinde o hayalini kurduğun evin anahtarını böyle pıtı pıtı sallıyor olacaksın. Gerçekten çok az kaldı. İyice hesapladın, uğraştın ve bolca hayalini kurdun ama sonunda başardın. 2 yıl ne ki, hemencecik geçer. Sen şimdiden eşyalarına karar vermeye başla, sonra evinde keyif çıkarmak kalsın!

Sen şimdiki evine biraz daha sevgi göster, zamanın var...

Senin en yakın taşınma tarihin 5 ile 10 yıl arasında. Maalesef biraz daha sabretmen gerekecek. İstediğin şeyler çok fazla değil ama kendine ve isteklerine vakit pek ayırmadığın için bu ev dileğin de gerçekleşmiyor. Hep çalışayım, koşturayım diyorsun. Bi otur, soluklan ve hayalindeki evi tasarla. Sonra da bütçeni belirleyip araştırmalara başla. Biraz daha yolun var...

Senin üzerine apartman dikip, site yapabilirler dikkat!

Senin bu evi alman pek de yakın bir zamanda mümkün görünmüyor. Şöyle 15 yıllık planının sonunda bu evin anahtarını alabileceksin. O zamana kadar kredi, kira falan bir şekilde vakit geçirmeye bak. Kendine de vakit ayır, tatillere git, kendinle ve gelecek hayallerinle ilgilen. Bu şehir karmaşasında, kaosta, rekabette ölmüşsün resmen. Biraz sarsıl ve kendine gel, 15 yıldan daha erken o eve sahip olmak için kendine inanmayı da bırakma!

Türkiye'nin dört bir yanındaki gayrimenkullerin değerini Endeksa üzerinden öğrenebilir ve elektronik değerleme raporu alabilirsiniz.

Emlak piyasasındaki evlerin, iş yerlerinin değeri hakkında güncel bilgiye sahip olabilir, aradığınız muhitin demografik özelliklerinden, konut fiyat ortalamalarına kadar birçok bilgiye Endeksa aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey aradığınız gayrimenkulun lokasyonunu ve özelliklerini girmek!

Yeni nesil gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa'ya göz atmak için tıklayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-baycan

Valizini hazırla, sen gidicisin! 6 ay içerisinde pılını pırtını toplayıp o hayalindeki eve taşınıyorsun sonunda! Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin diyebiliriz. Biraz erken gibi gelmiş olabilir ama bence şimdiden sen evine yeni nevresim takımları, tabak, çanak ve bardak bakmaya başla. Taşınır taşınmaz şöyle evini göstermek için bir yemek bile düzenleyeceksin. Ee böyle bir eve böyle bir davet gerekir!

tren

Valizini hazırla diyorsun da ne elde var ne cepte...

-naz

Alamayacağım, daha sıvı yağ alırken bi düşünüyorum. TC şartlarında alabileceğim tek ev, barbienin rüya evi, o da taksitle ancak......

ufuk-nalan-yurtlu

6 ay sonra yeni evimde parti verecekmişim hepiniz davetlisiniz :)

sgshilal

Senin üzerine apartman dikip, site yapabilirler dikkat! :D Senin bu evi alman pek de yakın bir zamanda mümkün görünmüyor. Şöyle 15 yıllık planının sonunda bu evin anahtarını alabileceksin. O zamana kadar kredi, kira falan bir şekilde vakit geçirmeye bak.

Görüş Bildir