Birlik Olsak Yeter! İnsanlığın Hala Bizimle Olduğunu Göstererek Bizleri Göz Yaşlarına Boğan 7 Hikaye

-

Hepimiz zorluklarla karşılaştığımız zaman kendimizi güçsüz hissedebiliriz. Bu zamanlarda arkadaşlar, akrabalar ve tanıdığımız diğer kişiler yardıma gelirler. Sizler için derlediğimiz bu içerikte eğer birlik olursak imkansız görünen şeyleri bile başarabileceğimizi gösteren hikayeleri bir araya getirdik.

Kaynak: https://www.rd.com/true-stories/inspirin...

1. Down sendromlu bir adam yangında film koleksiyonunu kaybetti. Koleksiyonu onun için o kadar değerliydi ki insanlardan yeniden o koleksiyonu oluşturmasına yardım ettiler.

34 yaşındaki Mark Orsillo ailesiyle beraber Kaliforniya'da yaşıyor. Mark, down sendromlu ve hayatta değer verdiği şeylerden biri de film koleksiyonu. 90lı yıllardan 300 tane filmi vardı. Evleri yandığında ise koleksiyonu da küle dönüştü. 

Mark göz yaşlarına hakim olamadı. Kardeşi Daniella Devine ise Mark'a yardım etmek için Facebook sayfasında insanların DVD bağışlamasını istedi. Kullanıcılar yalnızca Mark'ın koleksiyonunu yenilemediler, ayrıca ailenin evi yeniden yapması için 10.000 dolar bağışladılar.

2. Bir kadın internet kullanıcılarından artık üretilmeyen oyuncak bir kamyon istedi. Çünkü engelli kardeşi yılbaşında o kamyonu istiyordu.

Amerikalı tasarımcı Cathrine'in 5 yaşından bu yana engelli olan Max adında bir kardeşi var. Şu an 25 yaşında olan Max'in yeni yıl için istediği tek şey 2000 yılında üretilen bir oyuncak kamyondu. Cathrine her yılbaşında kardeşine yeni bir oyuncak kamyon alırdı. Ama son zamanlarda oyuncak üretimi durdu ve bu oyuncakları bulmak da daha zor hale geldi. Kardeşi ise bu oyuncaklarla saatlerce oynuyor ve genellikle de çabucak kırılıyorlar. Max aşırı dikkatli olduğu için eğer istediğinden farklı bir kamyon gelirse de hemen anlıyor. 

Cathrine de internet kullanıcılarından yardım istemeyi düşünmüş. Cathrine'in yazdığı gönderiyi görenler ise evlerinde ve internette bu kamyonu aramaya başlamışlar. Hatta oyuncağı üreten firma ile iletişime geçmişler. Firma da bütün depoları aratarak bulabildikleri kadar kamyon yollayacakları konusunda söz vermiş. İşin en güzel yanı ise sözlerini tutarak Max'i fazlaca mutlu etmişler!

3. Dondurma satan bu yaşlı ve zor durumdaki amca için internet kullanıcıları 350.000 dolardan fazla para topladılar.

Chicagolu Joel Cervantes Macias, bir gün sokakta dondurma satan yaşlı bir adam gördü. Herkes adamı görmezden gelirken Joel kendini kötü hissetti. Adamdan 20 paket dondurma aldı. Sonrasında ise adama dinlenmesi için biraz zaman tanımak adına kampanya başlatarak 3.000 dolar topladı. 

İnsanlar hikayeden o kadar etkilendiler ki yalnızca 4 gün içinde 350.000 dolar para toplandı. Joel adamı buldu ve nasıl bir hayat yaşadığını öğrendi. Yaşlı adam hasta eşine ve kaybettiği kızının mirası torunlarına bakmak için bu kadar çalışıyormuş. Şimdi ise toplanan parayı ailesine harcamayı ve kalanını da ihtiyaç sahiplerine vermeyi planlıyor.

4. Bu gördüğünüz 9 yaşındaki ufaklık da doğum gününe 30 kişiyi davet etti. Ama kimse gelmeyince büyük annesi bakın nasıl bir çözüm buldu.

İkinci sınıf öğrencisi Gerald Hamilton doğum gününe 30 kişiyi çağırdı. 12'si geleceğini belirtti. Ama parti zamanı geldiğinde kimse yoktu. Annesi de çocukların ailelerini arayarak tek tek davet etti. Ama aldığı cevaplar çocuklarının, Gerald ile arkadaş olamayacağı çünkü Gerald'ın farklı olduğu yönündeydi. Gerald birçok beyin ameliyatı geçirmişti. Dolayısıyla gelişimi diğer çocuklara nazaran daha yavaştı. Ama o, diğer çocuklarla arkadaş olmaya can atan iyi bir çocuktu. 

Büyük annesi ise düşüncelerini Facebook'ta paylaştı ve insanların Gerald'ı tebrik etmesini rica etti. Bir müddet sonra kapılarını bir polis ve polis köpeği çaldı. Çocuğu dışarı çağırdılar ve dışarıda kendisini bekleyen bir grup itfaiyeci ile polis vardı. Ayrıca internet kullanıcıların 1000'den fazla doğum günü kartı, davetiye ve hediye aldı.

5. Bir binanın çatısından atlayarak intihar etmeye çalışan adamı yoldan geçenler vazgeçirmeye çalıştı.

Springfield'da bir adam bir binanın çatısına çıkarak intihar etmeye kalktı. Hava rüzgarlıydı ve çatının tam ucunda duruyordu. Polisler 15 saat boyunca adamı ikna etmeye çalıştılar ama o konuşmayı reddetti. 

Sokaktan geçenler de yardım etmek istediler. Onlarca insan bir araya gelerek 'Sen önemlisin.', 'Her şey yoluna girecek.', 'Yalnız değilsin.', 'Bizim umrumuzdasın.' gibi sözlerin yazılı olduğu destek pankartları açtılar. 6 saat sonra adam çatıdan indi ve hastaneye götürüldü.

6. İnternet kullanıcıları ayı kapanına yakalanan dostumuz için protez aldılar.

Forest adlı bu minik dostumuz ormanda yürüyordu ve bir ayı kapanına yakalandı. Kurtulmaya çalıştıkça daha çok canı yandı. 2 hafta boyunca ormanda ayı kapanında kaldı. Yaşayabilmek için ağaç kabuklarını yedi ve kar suyunu içti. Bulunduğunda neredeyse ölmek üzereydi. 

Ön ve arka bacakları ciddi derecede zarar görmüştü. Bacaklarını kesmek zorunda kaldılar. Hikayesi internette o kadar dikkat çekti ki, herkes ameliyatı ve protezi için para topladı. Şu an Forest yeni bacaklarıyla özgürce koşup oynuyor.

7. Sağır ve dilsiz bir adam, kız arkadaşına evlenme teklif etmek için birçok ülkeden insanların desteğini aldı.

Anna Davidenko adlı Ukraynalı kız Facebook'ta ilginç bir evlilik teklifi hikayesi paylaştı. 

'Bugün bir adam bana yaklaştı. Telefonunda sağır ve dilsiz olduğunu ve bana bir sorusu olduğunu yazmıştı. Bana nereli olduğumu soruyordu. Ukraynalı olduğumu söyledim. Konuşamadığını ve duyamadığını ama kız arkadaşının konuşabildiğini ve duyabildiğini yazdı bu sefer. Ve kız arkadaşına evlenme teklifi etmek istediğini, onun da bunu duymasını istediğini söyledi. 

Kız arkadaşı geldiğinde farklı ülkelerden altı kişi toplamıştı. Hepimiz farklı dillerde soruyu sorduk. Konuşuyorduk ve ağlıyorduk. Böyle bir durumda duygusal olmamak imkansız. Böyle zamanlarda engellerin ortadan kalktığını görüyorsunuz. Engelleri yaratan bizleriz aslında.'

BONUS: Üniformalarıyla emziren kadın askerler!

Fotoğrafçı Tara Ruby eskiden Amerika Hava Kuvvetleri'nde çalışıyordu. Fort Bliss adlı Amerika Ordusu'nda kadınlar için özel bir emzirme odası yapıldığını öğrenmişti. Öncesinde bu odaların olmayışı orduda büyük sıkıntılara yol açıyordu. İşte o zaman bu fikri desteklemek için bir şeyler yapması gerektiğini düşündü. Facebook'ta bir çağrı yaptı ve emziren annelerin fotoğraf çekimi için kendisiyle iletişime geçmelerini istedi. 10 kadının ilgisini çekmişti. Hepsi yardım etmek istedi ve üniformaları giyerek çekim için hazırlandılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
qokza58

Tam olarak isteğimiz bu.

gece-gunes

Ya çok güzel. Karanlık gecede bir mum ışığı gibi .

Görüş Bildir