TEOG Ortak Sınavları Sona Erdi, Şimdi Gözler Sonuçlarda

 > -

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem TEOG ortak sınavları sona erdi. Soru ve cevaplar videolu olarak eba.gov.tr adresinde yayımlandı. Sonuçlar ise ocak ayında açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen birinci dönem ortak sınavlarının oturumları bitti.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapıldı. Sınava 1 milyon 190 bin 826 öğrenci başvurmuştu.

Birinci gün oturumunda adaylara sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi soruları yöneltildi.

Öğrenciler olağanüstü durumlar haricinde kendi okullarında sınava girdi

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu ve öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. Adaylara her ders için 40 dakika süre tanındı.

Bugünkü ikinci gün oturumda öğrenciler, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınavlara girdi.

Sınavların soru ve cevapları videolu olarak "eba.gov.tr" adresinde yayımlandı.

Mazeret sınavları 17-18 Aralık'ta

Bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları sınava sokulmadı. 

Öğrenciler, 17-18 Aralık'ta mazeret sınavlarına girecek. Sınav sonuçları ise ocakta açıklanacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir