Birileri Yine Rahatsız Olacak: Devlet Kadınlara Ped ve Tamponu Ücretsiz Vermeli mi?

431PAYLAŞIM

İskoçya parlamentosu geçtiğimiz günlerde  kadınlara ped ve tamponları ücretsiz dağıtım kararı aldı. İskoçya'da yapılan bir araştırmada okul ve üniversitelerdeki dört öğrenciden biri tampon veya ped alma konusunda zorlandığı gözler önüne serilmişti.  Türkiye'de sizce kadın hijyen ürünleri ücretsiz dağıtılmalı mı?

Yorumlarda buluşalım.

Peki ya Türkiye'de sizce kadın hijyen ürünleri ücretsiz dağıtılmalı mı?

Kadınım, ücretsiz dağıtılmalı.
Kadınım, ücretli olmalı.
Erkeğim, ücretsiz dağıtılmalı
Erkeğim, ücretli olmalı
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eastking

dağıtılsın. Bunu aslında onlarda ister. buradan da bir ihaleyle en dandik pedi yandaştan tedarik edip dağıtırlar. Kadınlar yine o dandik pedi kullanmaktansa marketten satın alır. Hem bir propaganda malzemesi olur "biz pedleri bedava veriyoruz" diyerek hem de yandaş bir firma nemalanmış olur.

yazkkafana

ücretsiz olmasa da en azından vergi olmamalı üreten firma maliyetinin üzerine devletin belirlediği sınırlar içerisinde karını koyup öyle satmalı devlet önce suyu ekmeği bedava yapsın sıra buna gelene kadar...

imoteph

Aldıkları fahiş vergileri kaldırsınlar ona da razı olunur. Bebek bezi, ped gibi zorunlu kullanılan ve ikamesi olmayan ürünlerden bile hala vergi tırtıklama derdinde devlet. Gerçi asgari ücretten vergi alana ne denir ki...

cansu-yesilli

O KADAR HAKLISIN Kİ

marine-offizier

Zaten bir çoğu ücretsiz saçma sapan sorular aptal aptal başlıklar.. bu kadar belli etmeyin.. :-))))

smmayleee

Şahsen ücretsiz alınabildiğini görmedim hiçbir yerde. Söyleyin madem ben de alayım her ay indirimlerden almama rağmen dünyanın parasını ödemekten kurtulayım.

vserhat

Ücretsiz olacaksa önce ekmek ve su ücretsiz olmalı.

Görüş Bildir