Görüş Bildir
Haberler
Birileri Liyakat mi Dedi? KPSS Birincisi Açıkta Kaldı

Birileri Liyakat mi Dedi? KPSS Birincisi Açıkta Kaldı

Tokat'ın Zile ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi genç kadın KPSS'de kendi alanında Türkiye birinci olmasına rağmen, hiç bir yere atanamadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksek Okulu Veteriner Sağlık Teknikerliği bölümünden 2010 yılında mezun olan Elif Burcu Açıkgöz, ilk iki yıl KPSS'ye girdi.

Bir sınavdan alanında Türkiye 27. olmasına rağmen atanamadı. Daha sonra kendi AB ve devlet destekleri için Danışmanlık Proje ve Eğitim merkezi açan Elif Burcu Açıkgöz, hem çalışıp hem de KPSS'ye hazırlandı.

KPSS sınavına giren ve alanında Türkiye birincisi olan Açıkgöz, Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Veteriner Teknikerliği tercihlerini yaptı. Alanında Türkiye birincisi olduğu için atanmasına kesin gözüyle bakan Açıkgöz, 6 Ocak’ta açıklanan sonuçlardan sonra şoke oldu.

"Hakkımı helal etmiyorum"

"Hakkımı helal etmiyorum"

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, alanında birinci sırada olmasına rağmen atamadığını öğrenen Elif Burcu Açıkgöz, Veteriner Teknikerliği alanında az sayıda kadro açıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

'Alanımda iki yer vardı. Onları ilk iki sıraya yazdıktan sonra gelen kalan tercihlerimi düz memurluk üzerine yaptım. Alanımda birinci sırada olduğum için atanmama garanti gözüyle bakıyordum. Ama olmadı. Bir çocuk sahibi yalnız başına yaşayan bir kadınım. Başka hiç özellik istenen bir dal değil. Sadece bu bölümden mezun olmak yeterliydi. Mülakat yapılmadan sınav sonuçlarına göre atama yapacaklar denildi. Ama ne oldu da ben atanamadım anlamadım. Hakkımı helal etmiyorum.'

"Herkesin birilerinin hakkını yediği bir dönemdeyiz"

"Herkesin birilerinin hakkını yediği bir dönemdeyiz"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kendisinin kurulu bir düzeni olduğuna dikkat çeken ve iyi kötü hayatını idare edebileceğini belirten Açıkgöz, şöyle konuştu:

'Maalesef liyakatın olmadığı, herkesin birilerinin hakkını yediği bir dönemdeyiz. Hadi benim kurulu bir düzenim var ve hayatımı idame ettirebiliyorum. Yeri geliyor bir devlet memurundan daha fazla kazanç sağlıyorum. Yeri geliyor hiç paramız olmuyor. Ama bir şekilde devam ediyoruz yaşamaya. Peki işi olmayan, hayalleri için istediği bölümü okuyup, günlerce sabahlayıp KPSS sınavında iyi bir puan alabilmek için, kurslara, kitaplara çuvalla para vermiş olan insanlar ne yapacak? İllaki birilerine gebe kalmak, yaranmak için kendi öz saygısından ödün vermek, hiçbir donanım ve birikimi olmadan koltuğa oturmuş kişilerin karşısında el pençe divan mı durmak gerekiyor? Hiç ama hiç iyiye gitmiyoruz. Allah sonumuzu hayır eylesin.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
26
16
11
9
3
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rcpbyrm

yazık yazık , sonra yurt dışına gidenlere vatan haini diyorlar.

speedymustafa

demezlerse ta amına koyayım onların. imkanım olsa dakka duranı silksinler

Pasif Kullanıcı

AKP'li açıklaması yapıyorum : "Puanlar şişirilmiş! , Kadın kısmına iş ne gerek , İş beğenmediğinden atanmamıştır!" Gelir şimdi programlanmış siyasal islamcı ... Devamını Gör

Öteye Giden

Memlekette sikilmedik yer bırakmadılar ki