Görüş Bildir
Haberler
BirGün Gazetesi, Yandaş Medya Göndermeli Manşetleriyle Gündemde: 'Reis Mükemmel Bir İnsan'

BirGün Gazetesi, Yandaş Medya Göndermeli Manşetleriyle Gündemde: 'Reis Mükemmel Bir İnsan'

Muhalif BirGün gazetesi, son günlerde peş peşe yayımladığı ve yandaş medyayı tiye alan ironik manşetleriyle gündemde. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

19 Şubat'ta 'Reis Mükemmel Bir İnsan' manşetiyle çıkarak herkesi şaşırtan BirGün, manşetin sağ alt köşesinde 'Bir gün böyle haberler duymamak için BirGün'e abone ol' ifadelerine yer verdi.

Gazeteden aynı gün yapılan açıklamada ise "patronsuz ve bağımsız gazetecilik" vurgusu ile birlikte abonelik çağrısı yapıldı. 👇

BirGün, 17 yıl önce patronsuz ve bağımsız bir gazete olarak hakikati yazmak için yola çıktı. Özellikle son yıllarda, birkaç yayın organı dışında medyanın iktidarın kontrolüne girmesi ve yalanın 'haber' adıyla sunulmasıyla gerçek bir demokrasi için bağımsız gazeteciliğin ne denli hayati bir ihtiyaç olduğu görüldü. 

Gazetemiz yayın hayatı boyunca karşısına çıkan zorluklara rağmen tüm emek verenlerinin özverisi ve okurlarının dayanışmasıyla ayakta kalmayı başarmasının yanı sıra, patronsuz gazeteciliğin hakikati topluma ulaştırmanın en güvenilir yolu olduğunu da kanıtladı. 

Yolumuza aynı anlayışla ama yenilenerek devam etmek istiyoruz. Teknolojik olanaklar hem dünyada hem de Türkiye'de yaşamı büyük bir hızla değiştirirken, bu gelişmelere kayıtsız kalmak mümkün değil. Ancak savunduğumuz gazetecilik, yenilikleri takip etmenin yanında okur dostu ve çağdaş bir yayıncılık anlayışın' da inşa etmeyi gerektiriyor. Önümüzdeki dönemde de bu hedefe uygun adımlarla okurlarımızın karşısında olacağız. 

REKLAMSIZ HABER HAYAL DEĞIL 

Habere reklamdan daha fazla önem veriyoruz. 

Reklamın tabiri caizse sağdan soldan fırlayarak okuma faaliyetini sabote ettiği günümüzün dijital medya ortamında, abonelerimize BirGün'ün mobil uygulaması üzerinden reklamsız bir haber okuma deneyimi sunuyoruz. Gürültüden ve dikkat dağıtan unsurlardan uzak bir şekilde haber okumak için gazetemize abone olmanız ve mobil uygulamamızı indirerek sisteme giriş yapmanız yeterli. 

FARK YARATAN BİR GAZETECİLİK... 

Fark yaratan, özgün ve nitelikli bir gazetecilik için çalışıyoruz. 

Bilginin sınır tanımadan ve akılalmaz bir süratle yaygınlaştığı ancak haberlerin basmakalıp olmaktan kurtulamadığı bir medya ortamının içerisindeyiz. Merakı yanıltıcı ve manipülatif sunumlarla suistimal edilen okur, bilgi ihtiyacı konusunda da yeterince doyurulamıyor. 

BirGün ise bu ortamda habere ayrılan zamanın kıymetini bilerek, okuyucularına daha zengin ve derinleştirilmiş içerikler sunmayı kendisine görev ediniyor. Gazetemize abone olarak vereceğiniz destek, bizi bu amaç doğrultusunda bir adım daha ileri taşıyacak. 

SENİNLE GÜÇLÜ, SENINLE ÖZGÜR 

Bugüne kadar gazetemizin içeriğini ve yayın kanallarını okurlarımızdan aldığımız güçle geliştirdik. 

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok. 

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz. 

Bu. yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için Bugün BirGün'e Abone Ol!

BirGün, bu manşetleri Twitter hesabından video olarak da paylaştı. 👇

Cüneyt Özdemir, BirGün'ün manşetiyle ilgili "Benimle ilgili olumlu haber yapmazlar ama basın tarihine geçecek bir kapak yapmışlar” dedi. 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda

Reis manşeti, 24 TV'de Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek ve Akşam yazarı Hikmet Genç tarafından böyle yorumlandı: "Keriz silkeleme yapıyorlar ama Reis hakikaten mükemmel bir insan" 👇

Sosyal medyada ne dediler?

Sosyal medyada ne dediler?
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bunlar da ilginizi çekeibilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
191
90
50
18
14
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kadir Akşahin

A haber izleyicisinden neyimiz eksik, bizde mutlu haberler duyup mutlu olmak istiyoruz

Onur

onlar mutlu değiller ki A haberin yaydığı o kadar sübliminal savaş mesajlarından sonra kim mutlu kalabilir. Hedefte Türkiye, iç savaş, vs vs bir dünya saçmal... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

tarafsız habercilikle, kimin doğru söylediğini kimin gerçeği sakladığını anlamayan andavallar gelip bok atmaya başlar şimdi:D

Strahd Shonya

Murat Çiçek ve Hikmet Genç videosunda midem bulandı. . İnsan bu kadar yalaka ve şaklaban olabilir. .