Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Ruh Haline Girebileceğiniz 18 Bağımlılık Yaratması Muhtemel Şarkı

-
Abone ol

Kısa şarkılar yetmiyordur... Hareketli ve tek düze ritimlerden sıkılmışsınızdır... Şöyle farklı, müzikal kalitesi üst düzeylerde bir şeyler arıyorsunuzdur. İşte tam da doğru yerdesiniz. Kendinizi kaptırıp da birbirinden farklı ruh hallerine girebileceğiniz şarkılar;

1. The Cure - Bare

The Cure'un ara ara yaptığı bu tempoda ve modda şarkıları insanı çok farklı yerlere götürüyor. Enstrumanların kullanışı, araya giren yaylılar... Bağımlılık yaratmaması çok zor. Bu şarkıyı beğenenler "Apart" şarkısına da bir kulak vermeli.

2. Pink Floyd - It's What We Do

Pink Floyd'un uzun yıllardan sonra çıkardığı "The Endless River" albümünden bir parça "It's What We Do". Bu albüm bir kesim tarafından çok sevilirken bir kesim tarafından da eski tadı vermediği için eleştirildi lakin "It's What We Do" albümün içinde atlanmaması gereken güzellikte bir şarkı. Pek çok Pink Floyd şarkısı gibi bağımlılık yaratması muhtemel.

3. Damien Rice - The Box

Artık öyle bir dönemdeyiz ki, bir albümde 5-6 şarkı oldu mu seviniyoruz. Bunların içinden 1-2 tanesi güzel çıkarsa ne mutlu. Damien Rice, bu kalıpları yıkan bir albüm çıkarttı 2014 senesinde. İşte Damien Rice'ın son albümündeki en güzel ve en sevilen şarkılardan biri de "The Box".

4. Michael Schenker Group - Nightmare

Pek çoğumuzun bildiği bir şarkı aslında. Belki uzun zamandır dinlemiyorsunuz belki de ilk kez duyuyorsunuz. Bir gerçek var ki bağımlılık yaratma ihtimali yüksek.

5. Azam Ali - Mandara

İran asıllı müzisyen Azam Ali; Vas, Niyaz, Roseland gruplarıyla çalışmalarının yanı sıra solo kariyerine de devam etmiştir. Etnik müziğin en sevilen ve tanınan isimlerinden biridir ve her şarkısı kendine has sesi ile adeta bağımlılık yaratır.

6. Jen Titus - Oh Death

Korkunçlu, etkileyici bir şarkı. Ya hiç beğenmezsiniz ya da sürekli dinlersiniz. Öyle bir etkisi var.

7. Archive - Fool

20 yılı aşkın geçmişleri boyunca grup, on adet albüm piyasaya sürmüş ve Avrupa'da büyük başarılara imza atmıştır. Şarkıları insanı farklı ruh hallerine sokmaya çok uygundur. "Fool" şarkısı da bunlardan biri.

8. Steelheart - She's Gone

Asla hak ettiği değeri bulamamış bir grup Steelheart. Bu şarkısı görece diğer şarkılarına göre daha fazla bilinir. Bağımlılık yaratma derecesi de oldukça yüksektir.

9. Elvis Costello - I Want You

Öylesine hoş bir akıcılığı ve tatlılığı var ki şarkının, bittiğini anlayamıyorsunuz. Çünkü sürekli tekrar başlatıyorsunuz ister istemez.

10. Lake of Tears - Forever Autumn

Her ne kadar Doom ve Gothic Metal yapsalar da, bazı şarkıları o sertliği hiç yansıtmıyor. Adeta minimal bir huzur veriyor, bağımlılık yaratıyor.

11. Camel - Stationary Traveller

Camel grubu da bağımlılık yaratacak ve sizi farklı ruh hallerine sokacak şarkılar yapma konusunda üstün bir yeteneğe sahip. Bilenler için bir hatırlatma bilmeyenler için de bir keşif olsun "Stationary Traveller"

12. Le Trio Joubran - Asfa Asfar

15 dakika boyunca tüm her şey sizin. Sessiz bir isyan, derin bir bağımlılık, uçsuz bucaksız bir ruh hali...

13. Stoned Jesus - Black Woods

Güzel bir saykodelik örneği Stoned Jesus'dan... 12 dakika yetmeyebilir. bir 12 dakika daha dinlemek isteyebilirsiniz, sonra bir 12 dakika daha.

14. The Machine - Caterpillar's Mushroom

Stoned Jesus benzeri, belki biraz daha iyisi

15. Grails - Satori

Bu şarkı için 5 dakika sanki çok az olmuş.

16. Wild Child - Savage Rose

Müthiş bir şarkı, zamanın ötesinde...

17. M83 - The Highest Journey

Sakin, huzur verici, bağımlılık yaratıcı...

18. Gramatik - Late Night Jazz

Kendine has tarzı ile çok farklı işlere imza atan Dramatik "Late Night Jazz" şarkısı ile bağımlılık yaratabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
handegul-lengerlioglu

müzik zevkine hasta olduğum editör ... saygılar

d-esra

Yine liste çok iyi olmuş. Le Trio Joubran - Asfa Asfar bende bir süredir bağımlılık yapmıştı görünce tekrar başladım, bırakamamışım. :)))

mistral

hiç biri bir Rob Bailey&Hustle Standard Hungry değil şimdi

yami

Nightmare'de insan bir Sagopa bekliyor...

beyzanisayilmaz

Galeri boyunca Milky Chance aradım.

Görüş Bildir