Birbirinden Enteresan Nedenlerden Dolayı Bazı Ülkelere Girişi Yasaklanmış Olan Dünyaca Ünlü 15 İsim

43PAYLAŞIM

Dünyaca ünlü bir isimsin ama Çin'e giremiyorsun. 😂

1. Beyoncé'nin Malezya'da konser vermesi yasak.

Beyoncé oldukça başarılı bir kadın fakat Malezya hükumeti kendisini pek desteklemiyor. Yıllar önce Beyonce ülkede vereceği bir konseri iptal etmiş çünkü giymek istediği kostüme izin verilmemiş. Bu durumun ardından hükumet tarafından ülkede bir daha konser vermesi yasaklanmış.

2. Katy Perry çiçekli elbisesi nedeniyle Çin'e giremiyor.

Perry ülkeye giremeyeceğini reddedilen vize başvurusu ile öğrenmiş. Nedeni ise giydiği bir elbise, kıyafetinin üzerinde bulunan çiçekler protestocu bir grup tarafından kullanıldığı için Çin Perry'yi sonsuza kadar ülkelerinden dışlamış.

3. Selena Gomez bir değil tam iki ülkeye istese de gidemiyor.

Selena Gomez'in Çin ve Rusya'ya girişi yasak. Çin hükumeti Gomez'i paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle ülkelerine almazken, Rusya eşcinsel bireylerin haklarını savunduğu gerekçesi ile kabul etmiyor.

4. The Beatles Filipinler'de pek hoş karşılanmıyormuş...

The Beatles'ın Arjantine gidememe nedeni aslında bir yanlış anlaşılma. Ülkenin yetkili isimleri grup için bir kahvaltı vermiş fakat The Beatles katılmayı reddetmiş.

5. Justin Bieber Arjantin'e giremiyor...

Justin Bieber bugün evli ve sakin bir hayat sürüyor olabilir fakat geçmişine baktığımız zaman oldukça olaylı olduğunu görebilirsiniz. Yıllar önce Arjantin'e girişi yasaklanmış fakat Bieber bunun nedenini asla paylaşmamış. İddialara göre Arjantin'de bulunduğu bir dönemde oradaki polislerle başı belaya girmiş.

6. Gigi Hadid paylaştığı video nedeniyle Çin'e gidemiyormuş.

Çin'in ülkesine almadığı ünlü isimlerden bir tanesi de Gigi Hadid. Model 2017 yılında Şangay'da düzenlenen bir defileye kendisine vize çıkmadığı için katılamamış. Birkaç yıl önce yaptığı bir paylaşım nedeniyle hükumet Hadid'in kendileri ile dalga geçtiğini düşünmüş.

7. Miley Cyrus'ın Çin ile dostça bir ilişkisi yok desek yeridir.

Miley Cyrus 2009 yılında gözlerinin çekik gözüktüğü bir poster yayınlamış. Bunu gören Çin hükumeti ise durumdan pek de hoşnut kalmamış. Hatta sadece Çin'e değil, herhangi bir Asya ülkesine girişi yasak.

8. Snoop Dogg'un Norveç'e girişi yasak.

2012 yılında Snoop Dogg'un Norveç yetkilileri ile başı belaya girmiş. Daha sonra da ülkeye girişi yasaklanmış. Bu problemin nedeni ise Snoop Dogg ülkeye izin verilenden daha fazla bir miktar parayla giriş yapmaya çalışmış.

9. Lady Gaga'nın kıyafet seçimleri Endonezya tarafından pek beğenilmemiş.

Lady Gaga'nın hareketlerini uygun bulmayan Endonezya hükumeti kendisini ülkelerinden uzak tutmak istemiş.

10. Paris Hilton Japonya'da en fazla hava limanına kadar gidebiliyor.

Paris Hilton'un Amerika'da başı belaya girince, Japonya tarafından banlanmış diyebiliriz. Hilton bu durumu bilmiyorken Tokyo havaalanına özel jeti ile inmiş fakat ülkeye girmesine izin vermeyip, geri çevirmişler.

11. Harrison Ford'un Dalai Lama sevgisi kendisini Çin düşmanı haline getirdi.

Harrison Ford'un Dalai Lama'ya verdiği destek nedeniyle Çin hükumeti kendisinin bir daha ülkelerine girmesini istemiyormuş.

12. Kesha'ya Malezya'da konser verirse tutuklanacağı söylenmiş.

2013 yılında Kesha'nın Kuala Lumpur konseri iptal oluyor. Kendisine belirli bir neden sunulmayınca, Kesha Twitter'daki takipçilerine bunun kendi kararı olmadığını, konser verirse tutuklanmakla tehdit edildiğini duyuruyor.

13. Jay Z dünyanın en başarılı rapçilerinden bir tanesi olabilir fakat bu başarı Çin'in pek umrunda olmamış.

Jay Z de başı Çin ile belada olan ünlülerden bir tanesi. Şarkılarında çok fazla kötü algılanabilecek kelime kullandığı için ünlü rapçinin ülkeye girişini yasaklamışlar. Hatta o yıl Çin'de yapmayı planladığı konseri de iptal etmişler.

14. Sharon Stone 2008 yılında Çin'de meydana gelen depremle ilgili farklı yorumlar yapmıştı.

Sharon Stone yaptığı yorumlarla birçok kişiyi kızdırdı çünkü deprem için 'karma' kelimesini kullanmıştı. Bu yorumlarının ardından Çin'e girişi yasaklandı.

15. Lindsay Lohan'in izinsiz belgesel çektiği için Hindistan'a girişi yasaklandı.

Lindsay Lohan'in ortalığı kasıp kavurduğu dönemde Hindistan'da BBC ile bir belgesel çekiyorlardı ve Lohan o dönemde birçok çocuğu kötü şartlardan kurtardı. Fakat çekimler sırasında aslında Hindistan'da çalışmak için vize almamıştı. Turist vizesi ile çalışan Lohan'ın Hindistan hükumeti tarafından ülkeye girişi yasaklandı.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Cok iyi olmuş.

nesibe-tahir

İnşaAllah Çin ömrü hayatında hiç bir zaman dünyanın başına geçmez. Yüz binlerce amin. 😶

zlnben

Rusyada da BTS in belgeselii yasaklanmış lgbt desteği yüzünden sdyaytgfhbc4ghrbendsxfgverbc x

ozlem-gumus7

Bu Çin de kendini bir halt zannediyor herhalde ameke. Çeperine çomak somtuklarım. Hayır basısına hem Çine hemde Asya ülkelerine diyor... Sana ne ulan kendine yasaklarsan yasakla öbür Asya ülkelerine niye yasaklıyorsun. Çok lazımsın dünyaya cidden. Varlığıyla yokluğu bir olan bir ülke zaten. Çini rusu, arabı sevmem sevemem. Yıldızım barışmıyor bunlarla awww

nilflora

Bizimkiler size bayılır. Gelin nolur 😄😏

Görüş Bildir