Bir Twitter Kullanıcısının Derlediği Kadınların 'Güvenliği' İçin Geliştirilmiş Telefon Uygulamaları

-

Twitter'da Zet Lorento isimli bir kullanıcı kadınların güvenliği için kullanılan programların listesini yapmış, biz de sizler için derledik. Umarız hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmayız...

1.

Bu uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

2.

Bu uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

3.

Bu uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4.

Bu uygulamaya buradan (iOS) ve buradan (Android) ulaşabilirsiniz.

5.

SafeBridge için buraya, IceAlert için buraya tıklayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deadpoet

bunları yapmak zorunda olmak ...

mhysa

ülkenin bu hale gelmesi beni çok üzüyor

klaypex

Peki direk zihin değiştiren bir uygulama var mı? Hani erkeklere kadınları cinsel obje gösteremeyen, tecavüz istismar ve tacizden uzak tutan, vicdanının sesini dinleten, saat kaç olursa olsun bir kadının veya bir çocuğun özgürce güvenli bir şekilde sokakta dolaşırken erkekler için bunun sıradan birşey olduğunu gösteren bir uygulama yok mu?

jrwolf54

bunlardan ziyade çocuklarınıza yarıştaki at olmayı bırakıp, insan olmayı öğretmek yeterli. erkeğin yaratılışı itibariyle kendinden üstün olarak gören anneler bile varken bu uygulamalar fayda etmez zira bu anneler bu zihinle erkek çocuklar yetiştiriyorlar. suç sadece annelerin demiyorum tabi ki. anne üzerinden basit bir örnek veriyorum. babaları da aynı hassasiyete davet ediyorum. çocuklar dünyaya 0 kilometre geliyor. gen denen bir şey tabi ki var fakat nasıl yetiştirdiğiniz bu genlerin önüne fersah fersah geçebiliyor. anne ve babalar çocuklarınızı birbiriyle kıyaslamayıp, at yarışının içine sokmayıp, bir başkasını tebrik etmeyi, cinselliği, canlıya saygıyı öğretmeniz konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

Gizli Kullanıcı

Bu zaman isteyen bir süreç ve ne yazık ki Türkiye bu sürece bir türlü giremiyor bile. Sonra bir kadının güvenliği yakınlarına,uygulamalara kalıyor. Yazdıklarınızda haklısınız ama uygulayan insan sayısı çok az. Ve zihniyet değişmeden bir şey değişmez. Türkiye daha sorunun zihniyette,yetiştiriliş tarzında olduğunu bile saptayamadı ki pembe vagon gibi bir uygulama yapmaya çalışıyor.

derin-a-clk

Zet Lorento duyarlı ve güzel bir insansın. Umarım kimse ihtiyaç duymaz.

Başlıklar

AndroidTwitteriOS
Görüş Bildir