Bir Tanecik Khaleesi'miz Emilia Clarke, Herkesten Gizlediği Hastalığını ve İyileşme Sürecini Anlattı

2.2bPAYLAŞIM

Game of Thrones’un final sezonunu herkes büyük bir merakla beklerken, Emilia Clark, ilk sezondan sonra beyninde oluşan iki önemli anevrizma olduğunu ve zor zamanlar geçirdiğini açıkladı. Detaylar için New Yorker kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak1, Kaynak2, Kaynak3

Emilia bu korkutucu anılarını New Yorker’a anlattı.

İlk anevrizmasını 24 yaşında, Game of Thrones’un 1. Sezonu bittikten sonra antrenörü ile çalışırken öğrendiğini belirtti.

Çektiği acıyı ise şu sözlerle dile getiriyor: “Sanki beynimde lastik bir bant vardı ve esniyordu. Acıyı yok saymayı denedim ama yapamadım. Kişisel koçuma ara vermek zorunda olduğumu söyledim. Neredeyse emekleyerek soyunma odasına gittim. Tuvalete ulaştım, dizlerimin üzerine çöktüm, çok ciddi bir acıydı. Bu arada bıçaklar saplanıyor gibiydi acı daha da kötüleşmişti. Gerçek olduğunu biliyordum: Beynim zarar görmüştü.”

Emilia’dan sonra tuvalete gelen kadın yaşadığı acıyı görüp yardım etti ve hastaneye gittiler.

Emilia hastaneye gittiğinde beyninde bir kanama olduğunu öğrendi. Anevrizmalar genellikle ölümle ya da çok ciddi beyin hasarları ile sonuçlanır. Gelecekte yaşanacakları engellemek için Emilia’yı ameliyata aldılar ve 3 saatlik bir operasyon geçirdi.

Emilia ameliyattan önce biraz kuşkulu olduğunu söylüyor çünkü hayatı çok yoğundu, iş hayatının tam ortasındaydı ve beyin ameliyatı olmak için zamanı yoktu.

Geçirdiği operasyonda kasığından bir tel yardımı ile kalbe ve beyine giden atardamara müdahale edildi. Ameliyattan sonra 2 hafta boyunca ciddi bir zorluk yaşamayan Emilia daha sonra hatırlama problemi çektiğini ve adını soyadını söyleyemediğini vurguluyor.

Ve durumunu şöyle anlatıyor: “Ölümün yaklaştığını düşünmekten ve korkmaktan daha kötü bir tecrübe yok. Geleceğimi düşündüm ve yaşamaya değmezdi. Ben bir oyuncuyum, bütün senaryoyu hatırlamak zorundayım. Ve şimdi adımı söyleyemiyorum… En zor anlarımda ölmek istedim, doktorlara beni ölmem için rahat bırakmalarını söyledim.”

Bir hafta sonra Emilia tekrar konuşabiliyordu ama beyninin diğer tarafında başka bir anevrizma daha vardı ve her an “patlayabilirdi”.

Doktorlar bunun zararsız olabileceğini söyledikleri için Emilia iş hayatına geri döndü. Röportajlarının arasında bu acıya katlanabilmek için morfin aldığını da saklamıyor. İkinci sezon çekimleri için Emilia “Günün her anında, yaşadığım acı ve tükenmişlik nedeni ile öleceğimi düşünüyordum.” diyor.

Üçüncü sezon bittiği zaman ikinci anevrizmanın büyüklüğü iki katına çıktı ve doktorlar artık ameliyat olması gerektiğini söyledi. Fakat ikinci operasyon işe yaramadı ne yazık ki, bu da, bu sefer kafatasının içine girileceği anlamına geliyordu.

Emilia’ya göre bu iyileşme süreci ilkinden çok daha kötü ve zor geçti. Ve bu sefer insanların öğreneceğinden korkmaya başladı. Birçok insana yalan söylemişti ama şimdi itiraf ediyordu.

İyileşme süreci hiç kolay olmadı, Emilia hastanede 1 ayını geçirdi.

Süreç için ise “Bazı noktalarda bütün umudumu kaybettim, kimsenin gözüne bakamıyordum. Ciddi bir panikatak ve anksiyete problemim vardı. Hatta yaşayamayacağıma ikna olmuştum.” diyor. Fakat haftalar sonra Emilia, Game of Thrones setine geri döndü ve artık tamamen iyileşmişti.

Emilia bütün hikayesini lansmanını yaptığı SameYou isimli, beyin ameliyatı olan ve iyileşme süreci geçiren insanlara yardım etmek amacı ile kurulmuş bir hayır kurumunda cesurca anlattı.

Ve bunu da Instagram hesabında paylaştığı bir video ile duyurdu 👇

Biz Emilia’yı bütün bu süreci anlatabilecek kadar cesur ve güçlü bir kadın olduğu için tebrik ediyoruz, umarız aynı sağlık sorunlarını tekrar yaşamaz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

geçmiş olsun canım,o nası göz lan ayrıca,maşaallah....buarada; derd büyük olanın gülüşü güzel olurmuş lafı cuk oturmuş.

turkan-perrua-selcuk

Çok geçmiş olsun ..sağlık en büyük zenginlik ama sırf oyuncluk şöhreti için ameliyatını geciktirmek acılarını geriye atmak ne kadar doğru..insanlar dünya şehvetine kendinden bile çok sever oldu buda düşündürücü...

devillmaycry

Kücük ve güzel bir bedenin içindeki güçlü insan :) Seviyoruz kendisini

dany

çok akıllıymış o zamanlar duyurmadığı için yoksa basın akbaba gibi çöker dahada hasta ederdi kadını bizimde yüreğimiz kalkardı ... şimdi bitmiş gitmiş iyileşmiş umarız da bir daha olmaz. we love yah :))

mervenakpinar

Bizi aydınlatmanız güzel de çok fazla yazım hatası yapmışsınız: kaşığından, boyadığını, patlayaibilirdi...

kaizar

kaşık değil zaten kasık o. Ksık bölgesinden bahsediyor.

Görüş Bildir