Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dinlerken Dış Dünyayı Karartıp İç Dünyanızı Bambaşka Boyutlara Taşıyacak Kıymeti Pek Bilinmemiş 5 Parça

76PAYLAŞIM

1. My Morning Jacket - Dondante

Dinlemeye başladığınız andan itibaren sizi dünyanızdan koparıp, bambaşka bir evrene sürükleme yetisine hakim, nadide eser. Özellikle geceye çok yakışır, etkisi altına alır, 7 dakika olduğunu hissettirmeden su gibi akar gider.

2. Kat Frankie - People

"Bir varlığın sesi bu kadar hüzünlüyken aynı zamanda nasıl böylesine güçlü olabilir?" sorusuna yanıt niteliğinde bir parçadır. Nice anlamlar barındırır, hüzünlendirir. Modunuzu değiştirir, ardından kolay kolay hareketli şarkı dinleyemezsiniz.

3. Erik Satie - Gymnopédie No. 1

Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde dinlenmesi tavsiye edilir. Kim Ki Duk'un Samaria isimli filminde, bir babanın kızını gömdüğü sahnenin fonunda çalarken insanı bambaşka büyüler.

4. Jefferson Airplane - Comin' Back To Me

Jefferson Airplane olunca fazla söze gerek yok sanırım?

5. Early Day Miners - The Way We Live Now

Melodisi içinde yüzülesi durgun bir deniz gibi gelir kulağa, hüzünlendirebilir.

Bonus: Ikimono Gakari - Sakura

Temposu yukarıdaki şarkılara göre biraz daha yüksek olan şarkıdır, büyüleyiciliği ise gitarla mızıkanın yollarının birleştiği o güzelim anlardadır. Live versiyonunu dinlemenizi tavsiye ederim zira stüdyo kaydı ne yazık ki haz veremeyen bir parça.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozkan-olmez

Eğer yalnızlığı tercih etmişseniz ve kimseyle bir işim olmasın kendi dünyamda gezineyim diyorsanız mutlaka dinlenmesi gereken tek parça.. My Morning Jacket - Dondante.. Sizi evrenin bir ucundan diğer bir ucuna uçsuz bucaksız duygularla eşlik eder.. Kendi dünyanızın içinde 7 dk herşeyi yaşarsınız kısaca harika..

Gizli Kullanıcı

başlığı görür görmez dondante kesinlikle olmalı diye düşünürken ilk sırada görmem güne güzel başlatan bir detay (comin' back to me ise favori jefferson airplane şarkılarımdan biridir, tuzu biberi oldu) olduğundan kocaman bir teşekkürü borç bilirim.

irembozkurt

Güzeller güzeli bu yorum için asıl ben teşekkkür ederim!

kulmonkey

***Cat Power - Metal Heart ***Mojave 3 - Love Songs On The Radio ***Sinead O'Connor - Drink Before The War ***Kings of Convenience feat Feist - Know How (biraz hareketli) ***BOY - Skin (gitarla melodika mızıkaya yakın seviyosun madem) sitede adet gibi bonussuz iş yapılmaz olmuş adet yerini bulsun ***Wye Oak - Civilian album versiyonun sevemediğim live haliyle müptelası olunan parça haliyle afiyet olsun.

Görüş Bildir