Bir Saniye Şu An Doğuramam! Bebeklerini Dünyaya Getirmeden Önce Yaklaşık 2 Saat Makyaj Yaptıran 13 Kadın

2.4bPAYLAŞIM

Bir bebek dünyaya getirmek dünyanın en zor işi biliyoruz. Bugünlerde birçok kadın o zorlu saatlerin içerisinde makyaj yapmayı ya da yaptırmayı da ihmal etmiyorlar. Biz de sizler için bu kadınları BoredPanda'dan derledik. Bu arada sadece makyaj diye düşünmeyin, manikür-pedikür ve hatta solaryum da bunlara dahil...

Kaynak: https://www.boredpanda.com/mothers-apply...

1. Bu fotoğrafta gördüğünüz Alexis Jayda, kendisi bebek beklerken yaptığı makyaj sırasında kameralara poz vermek istedi.

Yüzyıllardır doğum yapmak hep saklanırdı ve sanki ayıp bir şeymiş gibi düşünürdü kadınlar. Ama 2019 yılında bu durum tamamen farklı, doğum yapacak ve yapmış olan kadınların sosyal medyada birbirinden farklı fotoğraflarını görüyoruz.

2. Bu da bir influencer olan Dana Chavez, allığının güzel gözüktüğünden emin olmak için 1 saat uğraştı.

Yapılan bir araştırmada kadınlara, doğumdan sonraki görüntülerini neden bu kadar önemsedikleri soruldu.

Kadınların %31'i fotoğraflarda güzel gözükmek istediklerini, %26'sı ziyaretçiler için yaptıklarını, %22'si ise hasta, yorgun ya da bitkin gözükmediklerini istediklerini dile getirdiler.

Bir başka çalışma ise kadınların büyük bir çoğunluğunun doğumdan önce makyaj yapmak için neredeyse 2 saat geçirdiklerini gösteriyor.

3. Lee Ann Jarrel, doğum görüntüsünü o kadar çok önemsiyor ki 2018'de makyajı bitene kadar doğum yapmayı reddetti.

4. Bazı kadınlar için, doğum öncesi yaptırdıkları makyaj, kendilerini doğumun stresini düşünmekten uzak tutarken, diğerleri sadece Instagram fotoğraflarında güzel gözükmek için yaptırıyorlar.

5. California'da yaşayan bir anne ise doğum odasına erken alındı ve bu sayede makyaj yapmak için fırsat buldu.

6. New York'lu bir makyaj sanatçısı olan Alaha Karimi, 2016'da yaptığı doğum öncesi makyajı ile viral olmuştu.

ABC News ile yaptığı bir röportajda "Hastaneye 7 buçukta gittim ve tam 10 saat doğum sancısı çektim." diyor. O sürede dikkatini dağıtması için bir şeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Alaha, makyaj yapmanın o an kendisine en çok yardımcı olan şey olduğunu düşünüyor.

7. Bu arada Alaha'nın yaptığı makyajın ünlü olma nedenlerinden bir tanesi de doğum sancısına dayanması...

8. Gerçekten yaptıkları makyajı takdir ediyor, o kadar acıya bir gram bozulmamış 😂

9. Birçok makyaj sanatçısı ile artık bunun kendileri için yeni bir kazanç kapısı olduğunu düşünüyor çünkü birçok kadın o gün yaptırdıkları makyajın profesyonel olmasını istiyor.

10. Bir başka blogger anne olan Brianna Lynch ise makyajını sıcak suda yapmayı tercih etti çünkü acıyı azalttığını düşünüyordu.

11. Bir başka annenin doğum yapacak kadınlara tavsiyesi ise şu yönde:

"Cilt hamilelik süresince çok değişiyor, birçok leke ve sivilce çıkabiliyor. Bu nedenle daha çok fondötene ihtiyacınız olacaktır. Ve çok terleyeceğiniz için akmamasına dikkat etmelisiniz."

12. Her kadın kendisi yapmaya cesaret edemiyor tabii ki...

Ablasının doğum makyajını yapan Tegan bu konuda şunları söylüyor: "Ablamdan saat 2'de bir telefon aldım, acilen hastaneye gidip makyajını yapmamı istedi."

13. Bu da son annemiz...

Ne diyelim, daha neler göreceğiz acaba? 🤣

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abrakadavra

Vallahi sıyırmışlar.

ozgurlercengiz

ha bişey daha. hiçbiri de güzel görünmüyor. natural hatun güzeldir...

ozgurlercengiz

ya sezeryane girmeden yap makyajı. yada normal doğumsa sancı iğnesinden önce. o sancı geldiğinde yapda göreyim. ilk çocuğumun doğumu 9.5 saat sürdü. o 9.5 saatin 1 dakikasında bire birşey düşünecek durumda değildim. neymiş sancılıyken makyaj yapmış mış. sieee ordan, demezler mi adama...

bukiznedio

hay ağzına sağlık.ya bunlar sancı görmemiş ya da ben ebemi görmüşüm diyordum benim de 12 saat sürdü makyajı bırak nefes almak zor geliyordu bir ara

mithrandir

La havle

can_can

Hastasınız amk siz..

Görüş Bildir