Bir Ömür Pişman Olmak İstemiyorsanız Sevgiliniz ya da Bir Başkası İçin Asla Bunlardan Vazgeçmeyin!

557PAYLAŞIM

Bazen hayatımızda yer alan insanlar bizi mutlu eden, huzur bulduğumuz ve bizi biz yapan şeylerden vazgeçmemizi isteyebilir. Kimileri gerçek aşkın bu olduğunu söylese de kimileri bu düşünceyi hiç de onaylamıyor. Bizler de bu konudan yola çıkarak, bir sevgili için asla vazgeçmemeniz gereken bazı şeyleri derledik. 

Keyifli okumalar! 

En başta söylememiz gereken şey kuşkusuz ailedir. Seni her zaman karşılıksız bir sevgiyle kucaklayan insanlardan vazgeçmek onlara yapılan en büyük haksızlıklardan biridir.

Eğitimi de unutmamak gerek. Eğitiminden sadece sevgili için değil herhangi biri için vazgeçen insanlar ileride hiç yaşamadıkları pişmanlığı yaşıyor. Aslında eğitimden vazgeçmek hayatından vazgeçmekle eş değerdir.

Her zaman ihtiyaç duyacağınız dostlarınızı da bu listeye ekleyebiliriz. Her zaman sevgilinin omzunda insan huzur bulamıyor. Sizi gerçekten sevdiğini hissettiğiniz ve sizi siz olduğunuz için seven dostlarınıza mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.

Giyim tarzınız da vazgeçmememiz gereken faktörlerden. Bırakın sizi ilk gün gördüğü tarzda seviyorsa sevsin. Ona kendinizi kabul ettirmek zorunda değilsiniz.

Unutmayın bu sizin hayatınız.

Sizi mutlu eden hayallerinizi de terk etmeyin. Hayatınıza sonradan giren biri için yıllarca hayaliyle yaşadığınız şeyleri çöpe atmayın.

Özgürlük de önemli! Hayatınıza aldığınız insan sizin açık açık olmasa da özgürlüğünüzden vazgeçmenizi istiyorsa da sizin o kişiden vazgeçme zamanınız gelmiş demektir.

İş! Sırf biri hayatınızda diye para kazandığınız işinizi beğenmeyip ondan vazgeçmenizi isteyemez. Böyle bir hakka kimse sahip değil...

İnancı da söyleyebiliriz. Bu bir dine ya da bir ideolojiye olan inanç olabilir. Sırf başkası istiyor diye bunlardan vazgeçmek samimi bir davranış değil sanki...

Sizi mutlu eden aktiviteleri kenara atmak da sizi üzer. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan şeylerden neden vazgeçesiniz ki?

Birileriyle mutlu olmak için sizi siz yapan şeylerden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Kimileri gerçek aşkın hayatınızdan vazgeçmek olduğunu söylüyorsa da onlara inanmayın.

Eğer ki buna inanırsanız ileride çok büyük pişmanlıklar yaşabilirsiniz. Bu yüzden ne siz başkasından önemsediği şeylerden vazgeçmesini isteyin ne de başkasının hayatınıza müdahale etmesine izin verin!

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
siora

Bazılarına katılınabilir ama tamamıyla böyle düşünmüyorum.. Öncelikle ailemden tabiki vazgeçmem ama ailem de benim seçtiğim, sevdiğim insana, aşkıma saygı göstermek zorundadırlar. İlişkime karşı çıkmadıkları sürece onları dinlerim ama karşı çıktıklarında aşkıma sahip çıkarım. Dost konusunda da katılmıyorum çünkü sevgiliye, sadece bir sevgili diyip geçmemek lazım. O kişi ileride benim eşim de olabilir. Evlendikten sonra zaten benim ailem de, dostum da, sevgilim de herşeyim eşim olucak. Her sevgiliye "bi sevgili için şunlardan vazgeçemem" tavrıyla yaklaşılırsa zaten hiç de güzel bir aşk yaşanmaz. Aşk bazı şeylerden kısmak da gerektirir yeri geldiğinde. O kadar aşırı özgür yaşamak isteyen bekar kalsın ^^ Benim sevgilim olucak ama kız dostlarıyla konuşup zaman geçircek. Hiç hoşlanmam. Dediğim gibi, birini gerçekten seviyorsanız aşkınız için bazı şeylerden fedakarlık yapın bir zahmet..

tugba-acuner

Sevginin sebebleri,nedenleri varsa o gerçek sevgi değildir.birisini seviyorsan nedeni niçini,açıklaması olmaz.Seviyorsundur işte.

vorosa1626

Hiçbir konuda taviz vermem diyorsan bekar devam et, karşındaki insana sıkıntı çıkarma. Fedakarlığın olmadığı yerde karşılıklı çıkar ilişkisi olur, bir boka yaramaz böyle bir ilişki

galatacimbm1905

Özgürlüğünün kısıtlanmasına izin vermek, ailen ile arana mesafe koymak, mutlu olduğun şeylerden sırf başkası mutlu olsun diye vazgeçmek fedakarlık değil olsa olsa aptallık olurdu. Fedakarlık ile köleleşmek çok farklı şeyler.

tugba-acuner

Yukarda sayılanların hiç biri fedakarlık değil.Söylediğiniz gibi taviz yani ödün vermek. Mutlu bir ilişkinin tarifi asla ödün vermek değildir.

Görüş Bildir