Bir Gün Önce Babasına 'Tehdit Edildiğini' Söylemiş: Er Osman Özçalimli Ölü Bulundu

 > 
57PAYLAŞIM

İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde kısa dönem askerlik yapan Jandarma Er Osman Özçalimli dün sabah ölü olarak bulundu. Özçalimli'nin yüksekten düşme sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Baba Özçalimli, oğlunun ölmeden bir gün önce kendisini arayarak 'ölümle tehdit edildiğini' söylediğini belirtti. 

Aliağa ilçesindeki kapalı cezaevinde vatani görevini yaparken yüksekten düşme sonucu hayatını kaybeden Osman Özçalimli'nin cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemlerinin ardından memleketi Kars'a getirildi.

Digor ilçesine bağlı Kocaköy köyüne getirilen Özçalimli'nin naaşı, Asri Mezarlık'ta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Törene, Digor Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Kars İl Jandarma Komutan Vekili Albay Fuat Güney, Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler ve Dağpınar Belde Belediye Başkanı Ömer Vargün ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Babasına 'ölümle tehdit edildiğini' söylemiş...

Baba Özçalimli, şunları söyledi: “Oğlum bana ‘Baba beni sıkıştırıyorlar ve bana vatan haini diyorlar. Bana tuzak kuruyorlar benimle uğraşıyorlar’ dedi. Ben cezaevini aradım, kendi imkânlarımla Abdullah adlı bir uzman çavuş ile görüştüm. Oğlumun durumunu anlatım. Bana ‘Siz merak etmeyin’ dedi. Sabah bize ölüm haberi geldi. Biz cenazemizin olduğu yeri öğrenmek istedik. Kaymakama gittik. Kaymakam bize ‘Oğlunuz kalp krizi geçirmemiş de olabilir. Başka yolardan ölmüş olabilir’ dedi. Kars merkeze gelen Yarbay bize ‘Oğlunuzun kaldığı koğuş 3’üncü katta ve cenazeyi sabah 05:00’te görmüşler. Düşmüş olabilir. Başını bir yere çarpmış olabilir’ dedi. İzmir’de çevre illerde bulunan akrabalarımız cenazenin olduğu Adli Tıp Kurumu morguna gittiler. Onlara ‘3’üncü kattan düşmüş diye teyit edildi’ demişler. Kaymakam da köye gelip ‘Taşkınlık çıkmasın diye kalp krizi geçirdi dedik’ dedi. Ölüm haberini aldıktan sonra Abdullah adlı uzman çavuşu aradım, oğlumu sordum, bana ‘Oğlun bayılmış hastaneye götürmüşler’ dedi. ‘Hangi hastaneye?’ diye sordum ‘Bilmiyorum’ dedi.”

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir