Bir Futbol Kulübü Satın Alacağı İddia Edilen Acun Ilıcalı Kendisine Laf Atan Bir Avukata Cevapsız Kalmadı

523PAYLAŞIM

Acun'un ilk defa birine böyle cevap verdiğini gördüm...

CNN TÜRK Instagram canlı yayınına katılan Acun Ilıcalı çeşitli konularda değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe başkanlığını düşünmediğini söyleyen Acun, Avrupa'da bir futbol kulübü satın almak istediğini açıkladı.

Acun Ilıcalı, Hollanda Eredivisie ekiplerinden Türk iş insanı Işıtan Gün’ün sahibi olduğu Fortuna Sittard Kulübü’nü satın aldacağı iddia edildi.

Gönenç Gürkaynak adlı avukat ise konuya farklı bir açıdan değinerek Acun Ilıcalı'nın bunu nasıl yapabildiği imasında bulundu.

''Acun Ilıcalı Avrupa'da kulüp satın alacakmış. 2018'de vergi rekortmenleri arasında 83. sırada. Ben o listede 9. sıradaydım. Avrupa'da kulüp satın alamam.''

Sosyal medya üzerinden bu tarz polemiklere girdiğini pek görmediğimiz Acun Ilıcalı ise Gönenç Gürkaynak'a bu şekilde cevap verdi.

''Bence de kulüp alamazsın 8 ayrı ülkenin en büyük televizyonlarına prodüksüyon yapmıyor olabilir misin? O bahsettiğin listede ben en az 10 yıldır varım. Verdiğin verginin reklamını yapmak için beni kullanma, çirkin şeyler bunlar...''

Gönenç Gürkaynak da Acun Ilıcalı'ya bu şekilde bu şekilde cevap verdi fakat karşı taraftan bir cevap gelmeyince muhabbet burada bitti.

''Vergi vermek suretiyle reklam teorisini bilemem ama Avrupa'dan futbol takımı alamayacağım konusunda mutabıkız. Ben de öyle yazmışım zaten. Alamam.''

Twitter'da gerçekleşen bu tartışma sonrası da herkes yorumlarını paylaştı:

Sizce hangi taraf söylediklerinde haklı? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yavuz38

Arkadaşlar burada şöyle bir durum var: acun ılıcalı hem kurumlar vergisi veriyor Acun medya vb. şirketlerine , hem de 8 farklı ülkede iş yapıp kazanç elde ettiği için o ülkelere de vergi veriyor.O girdiği liste ise gelir vergisi kişisel oluyor yani yoksa brüte vurulsa acunun verdiği vergi elbette 3.5 milyon doları geçer.Avukatlar tck göre şirketleşemez ve kurumlar vergisi alınamaz olay bu yani

gnlhkmlr

Kurumlar vergisi şirketlerden alınır, kurumlar vergisi listesinde şahıs ismi göremezsin. Kişilerin şirketlerinden elde ettikleri kazançları, gelir vergisine tabiidir. Futbol kulübünü Acun şahsi mal varlığı ile alacağından, avukat beyin yaptığı kıyaslama gayet yerindedir.

ukala_25

Sena'da ekmeğinin peşinde garibim :)

arslanoglu

Düşün ki Türkiye de ki adaletsizliği adamları ilk ona sokuyorlar demekki parayla

busbusbus_13

Allah'ım bende bir gün böyle gelir vergisi kavgaları edeyim nasip et...

sule.uygur

Bilmediğim için soruyorum; daha doğrusu yarım yamalak bildiğim için, diğer 7 ülke için de vergi veriyor mu? Çünkü bir tanıdığım işyerinin yurtdışı şubesi için vergi vermiyordu, daha doğrusu o ülke almıyordu. Başka bir ülkede ticaret yaparsan sırf Türk vatandaşısın diye Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne de vergi vermezsin sanırım.

Görüş Bildir