Bir Fotoğraf Ulaştırma Hikayesi Daha: Köy Yoğurdu Yapan Ellerinden Öpülesi Yaşlı Çift

-
Abone ol

Hanımıyla çekildiği fotoğrafına gülümseyerek bakan bu dedeyi hatırladınız mı?

Yukarıdaki fotoğrafın hikayesini bilmeyenleri şuraya alalım:

Karadeniz'den Sosyal Medyaya Uzanan Dünyanın En Tatlı Fotoğraf Ulaştırma Öyküsü - onedio.com
Karadeniz'den Sosyal Medyaya Uzanan Dünyanın En Tatlı Fotoğraf Ulaştırma Öyküsü - onedio.com

Tıklamaya üşenenler için özet geçmek gerekirse; Trabzon'daki yaşlı çift, bir yabancıya fotoğraflarını çektirmiş ve o an alamadıkları fotoğrafa -torunlarına ulaşan- sosyal medya sayesinde kavuşmuşlardı.

Bu sefer Ankaralı yaşlı bir çiftten bizzat torunlarına doğru yola çıkan bir fotoğraf var:

Bundan birkaç gün önce tıp öğrencisi ve doktorların bulunduğu bir web platformunun facebook sayfasından, bir sağlıkçının yolladığı bu fotoğraf paylaşıldı.

Fotoğrafın hikayesi şu şekilde:

"Sabah yaşlı bir nine ve dede enjeksiyon yaptırmak için geldiler. Teyze o kadar masum ve iyi kalpliydi ki ambulansa binmeden önce ayakkabılarını çıkarmak istedi... İğnesini yaptıktan sonra dede yanıma geldi, çekinerek "kızım biz size yoğurt yapmıştık, yer misiniz bilmiyorum kabul edin yavrum" dedi ve kocaman kapta köy yoğurdunu verdi bize. Ben de dayanamayıp bu güzelliklerin fotoğraflarını çektim. O kadar sevindiler o kadar beğendiler ki fotoğrafı, "bizim torunlarımız var şehirde onlara da gönderebilir misin yavrum" dediler bana. Yayınlarsanız belki torunları da görürler ulaştırmış oluruz."

Paylaşım büyük beğeni aldı ve sosyal medyada epey yayıldı:

Tıpkı bir önceki fotoğraf ulaştırma hikayesi gibi bu fotoğraf da sosyal medya sayesinde alıcısına ulaşmayı bekliyor 😌 Şimdilik fotoğraf yerine ulaşmış değil, fakat paylaşıldıkça bir şekilde torunların kulağına gelecektir ❤️

Paylaşım şu an için güzel yorumlarla dolu olmakla beraber bazı insanların aklına soru işaretleri takılmış. Mesela sağlıkçının neden torunların telefon numarasını sormayıp böyle bir yola başvurduğunu merak etmişler. O an için bir insanın bunu unutması veya akıl edememesi gayet normal. Bir de fotoğraftaki köy yoğurdunun Bim'de satılan Dost marka yoğurt olduğunu, hatta bu paylaşımın da Dost yoğurt reklamı olduğunu savunan sivri zekalılar da çıkmış tek tük 😁 Daha önceden alınmış yoğurdun kabının yeniden kullanılabileceğini düşünemeyenlere cevap ise aşağıda:

Bu arada fotoğraf torunlara vardığı an içeriğe ekleyeceğim, pusuya yattım bekliyorum 😁

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

e isim vereydiniz ya dedem ninem.. daha çabuk ulaşılmaz mıydı?

balporsuk

İnsanlar yaşlandıkça yaradılışları tersine dönüyor.Çocuk gibi öyle masum ve tatlı oluyorlar ki böyle mıncırası geliyor insanın. Yerim sizi:)

Gizli Kullanıcı

çok doğal insanlar.. nene ve dede çok tatlı o doğallıkları yüzlerine işlemiş yüzleri merhamet dolu:)

titubaa

Sizin o buruşuk buruşuk tatlı yanaklarınızdan bir öperim görürsünüz ha:D

how-arda

Neden dost yogurt cünkü ucuz insanlar köy yerinde yasiyor ve damak zevki denen birşey var. yani farklı bir marka yoğurt kovasına da koymuş olsalar aynı şeyi düşüneceksiniz.

Görüş Bildir